Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Lucyna Smolińska

 
zwiń

 • 1932. 12. 24
  Data urodzenia
  Mława
 • 1961
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Dziennikarski Uniwersytetu Warszawskiego
 • 1978
  Nagroda
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji zespołowa I stopnia za filmy telewizyjne o wybitnej wartości ideowej i wychowawczej; wspólnie z Mieczysławem Sroką
 • 1980
  Nagroda
  "Złoty Ekran 79" za całokształt twórczości; wspólnie z Mieczysławem Sroką
 • 2015
  Nagroda
  Statuetka Filmowego Ziemowita na IV Przeglądzie Filmów Edukacyjnych "Człowiek w poszukiwaniu wartości" w Kielcach; wspólnie z Mieczysławem Sroką
 • 2020. 07. 25
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarka. Od 1961 pracownik TVP. W latach 1968-72 kierowała Redakcją Szkolną i Historyczną w Naczelnej Redakcji Oświatowej w Programie 1, w latach 1972-74 współtworzyła Program 2 TVP kierując jego Redakcją Ogólną. W latach 1983-84 kierowała Redakcją Filmów Dokumentalnych i Artystycznych, w latach 1984-91 Działem Reportaży i Filmów Dokumentalnych.

Większość filmów zrealizowała wspólnie z mężem Mieczysławem Sroką.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.01.03 00:55:50
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor