Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"IO" nominowane do Oscara!

24 stycznia 2023


"IO" Jerzego Skolimowskiego zdobyło nominację do Oscara w kategorii: Międznarodowy film fabularny.
Kontrkandydatami polskiego filmu są: niemiecki "Na zachodzie bez zmian", argentyński "Argentyna, 1985", belgijski "Blisko" i irlandzki "Cicha dziewczyna".

Orły 2023: przegląd filmów kandydujących do nagród

4 stycznia 2023


Jubileuszowa 25. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły rozpocznie się już 9 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Od tego dnia, przez ponad 3 tygodnie, widzowie oraz członkinie i członkowie Polskiej Akademii Filmowej będą oglądać filmy kandydujące w tegorocznej edycji Orłów.

więcej...

Rusza 25. edycja "Orłów"

22 grudnia 2022


Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych, polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.

więcej...

Nagroda im. Bolesława Michałka

12 grudnia 2022


Nagrodę im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej roku przyznano Sebastianowi Jagielskiemu za książkę "Przerwane emancypacje: polityka ekscesu w kinie polskim lat 1968-1982".

Do nagrody nominowane były także:
- "Od Wydziału Propagandy Filmowej do Centralnego Urzędu Kinematografii: pierwsza dekada partyjno-państwowego monopolu w polskim kinie" Ewy Gębickiej
- "Przebłyski piękna: spotkania z Jonasem Mekasem" Andrzeja Pitrusa

Zmarli, żyją w naszej pamięci (listopad 2021 - październik 2022)

30 października 2022


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski