Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tomasz Kolankiewicz dyrektorem FINA

5 czerwca 2024


Tomasz Kolankiewicz, filmoznawca, w latach 2020-2023 dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, będzie nowym dyrektorem Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

Milenia Fiedler ponownie rektorką Szkoły Filmowej w Łodzi

11 kwietnia 2024


Milenia Fiedler została ponownie wybrana na stanowisko Rektora Szkoły Filmowej w Łodzi. Funkcję tę pełnić będzie do roku 2028.

Zmiana na stanowisku dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

11 kwietnia 2024


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Radosława Śmigulskiego ze stanowiska dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do czasu rozstrzygnięcia planowanego konkursu, obowiązki dyrektora pełnić będzie Kamila Dorbach.

Nagrody PSC

23 marca 2024


Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) przyznało swoje nagrody za miniony rok.

więcej...

"Strefa interesów" z dwoma Oscarami

11 marca 2024


Koprodukowana przez Polskę i w całości nakręcona w naszym kraju "Strefa interesów" zdobyła 2 Oscary.
Nagrodzona została jako najlepszy film międzynarodowy oraz za najlepszy dźwięk.

"Złota Taśma" dla "Zielonej granicy"

10 stycznia 2024


Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) przyznało swoje nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2023 roku.

więcej...

Nagroda im. Bolesława Michałka

11 grudnia 2023


Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę o tematyce filmowej otrzymała Patrycja Włodek za książkę „Wszystko noir?. O inspiracjach i wariantach – życie po życiu filmu noir".

Do nagrody nominowane były także książki:
- "Kino mniejsze. W kręgu filmów czeskiej i słowackiej Nowej Fali" Grażyny Świętochowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego)
- "Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów w Polsce" Mirosława Filiciaka i Patryka Wasiaka (Wydawnictwo Naukowe Katedra)

Polskie nominacje do Europejskich Nagród Filmowych

7 listopada 2023


Europejska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród. 3 nominacje, w kategoriach: film, reżyseria i scenariusz, zdobyła "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland.
Nominacje zdobyły 2 filmy koprodukowane przez nasz kraj:
- "Strefa interesów" w reżyserii Jonathana Glazera: w 5 kategoriach: film, reżyseria, scenariusz, aktorka i aktor
- "Apolonia Apolonia" w reżyserii Lei Glob, w kategorii: film dokumentalny

Zmarli, żyją w naszej pamięci (listopad 2022 - październik 2023)

30 października 2023


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.