Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"Złota Taśma" dla "Zielonej granicy"

10 stycznia 2024


Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) przyznało swoje nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2023 roku.

więcej...

Nagroda im. Bolesława Michałka

11 grudnia 2023


Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę o tematyce filmowej otrzymała Patrycja Włodek za książkę „Wszystko noir?. O inspiracjach i wariantach – życie po życiu filmu noir".

Do nagrody nominowane były także książki:
- "Kino mniejsze. W kręgu filmów czeskiej i słowackiej Nowej Fali" Grażyny Świętochowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego)
- "Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów w Polsce" Mirosława Filiciaka i Patryka Wasiaka (Wydawnictwo Naukowe Katedra)

Polskie nominacje do Europejskich Nagród Filmowych

7 listopada 2023


Europejska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród. 3 nominacje, w kategoriach: film, reżyseria i scenariusz, zdobyła "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland.
Nominacje zdobyły 2 filmy koprodukowane przez nasz kraj:
- "Strefa interesów" w reżyserii Jonathana Glazera: w 5 kategoriach: film, reżyseria, scenariusz, aktorka i aktor
- "Apolonia Apolonia" w reżyserii Lei Glob, w kategorii: film dokumentalny

Zmarli, żyją w naszej pamięci (listopad 2022 - październik 2023)

30 października 2023


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

"Chłopi" polskim kandydatem do Oscara

25 września 2023


Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej wskazała film "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy".

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.