Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"IO" polskim kandydatem do Oscara

30 sierpnia 2022


Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej wskazała film "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy".

Jerzy Skolimowski z Nagrodą Jury w Cannes

28 maja 2022


Na 75. Festiwalu Filmowego w Cannes Nagrodę Jury przyznano Jerzemu Skolimowskiemu za jego najnowszy film "IO".

Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim

26 maja 2022


W dniach 29 maja - 4 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się 11. edycja Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy "Grand Prix Komeda". Festiwal to projekcje, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, pokazy specjalne oraz – oczywiście – konkurs na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym.

więcej...

Filip Bajon z Platynowymi Lwami

12 maja 2022


"Platynowe Lwy", nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości otrzyma w tym roku Filip Bajon. Jeden z najważniejszych polskich reżyserów, twórca m. in. "Arii dla atlety", "Wahadełka" i "Magnata", odbierze statuetkę Platynowych Lwów we wrześniu, podczas finałowej gali 47. festiwalu.

Lidia Zonn w łódzkiej Alei Gwiazd

10 maja 2022


17 maja o godzinie 16.30 w łódzkiej Alei Gwiazd przy ulicy Piotrkowskiej 71 odsłonięta zostanie gwiazda Lidii Zonn, jednej z najwybitniejszych polskich montażystek.
Po uroczystości, o godzinie 17.30 w sali kinowej w Rektoracie Szkoły Filmowej (ul. Targowa 61/63) rozpocznie się otwarte spotkanie z Laureatką.

więcej...

© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych