Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wojciech Marczewski z Platynowymi Lwami

3 lipca 2024


"Platynowe Lwy", nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości otrzyma w tym roku Wojciech Marczewski.
Jeden z najważniejszych polskich reżyserów, autor m. in. filmów "Zmory", "Dreszcze" i "Ucieczka z kina Wolność", odbierze statuetkę Platynowych Lwów we wrześniu, podczas finałowej gali 49. festiwalu.

Polskie filmy w konkursie poznańskiego Animatora

24 czerwca 2024


W konkursie zaczynającego się 25 czerwca w Poznaniu 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator" zaprezentowanych zostanie 5 polskich filmów:
- Blue w reżyserii Weroniki Szymy
- Cosmic Routine w reżyserii Agnieszki Kotulskiej
- Sheep Out w reżyserii Zofii Klamki
- Toto w reżyserii Klaudii Bochniak
- Zima w reżyserii Tomasza Popakula

Karolina Rozwód nową dyrektorką PISF

18 czerwca 2024


Menadżerka kultury Karolina Rozwód, przez ostatnie 12 lat dyrektorka Teatru Starego w Lublinie, zostanie nową dyrektorką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

"Kos" najlepszy w Ostrowie Wielkopolskim

16 czerwca 2024


Na zakończonej wczoraj 13. edycji festiwalu Grand Prix Komeda zarówno Grand Prix festiwalu jak i Nagrodę Publiczności zdobył Mikołaj Trzaska za muzykę do filmu Kos.

Tomasz Kolankiewicz dyrektorem FINA

5 czerwca 2024


Tomasz Kolankiewicz, filmoznawca, w latach 2020-2023 dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, będzie nowym dyrektorem Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.