Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Ryszard Kotys

28 stycznia 2021


28 stycznia zmarł w wieku 88 lat znakomity aktor Ryszard Kotys.
Choć wspominany jest przede wszystkim jako odtwórca roli Mariana Paździocha, którą kreował przez ostatnie 20 lat w serialu "Świat według Kiepskich", to miał na swoim koncie ponad 200 innych znakomitych ról, najczęściej drugoplanowych, ale zawsze rozpoznawalnych i pamiętanych.

więcej...

Piotr Domalewski z Paszportem "Polityki"

26 stycznia 2021


Piotr Domalewski, reżyser filmu "Jak najdalej stąd" został nagrodzony Paszportem "Polityki" w kategorii "Film" za "konsekwencję w egzorcyzmowaniu polskich kompleksów, odwagę mierzenia się z problemami podzielonych rodzin i wsłuchiwanie się w głos Polaków na emigracji".
Paszport w kategorii "Kultura zdalna" otrzymał też Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Zmarł Stanisław Śliskowski

15 stycznia 2021


15 stycznia zmarł w Łodzi w wieku 85 lat Stanisław Śliskowski, znakomity operator filmowy, autor zdjęć do ponad 100 filmów, przede wszystkim dokumentalnych, a także reżyser filmów animowanych, wieloletni wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi.

Nie żyje Mieczysław Morański

27 grudnia 2020


27 grudnia zmarł w wieku 60 lat aktor Mieczysław Morański.
Przez większość swego zawodowego życia związany był z warszawskim Teatrem Rampa. Zagrał ponad 60 ról filmowych i telewizyjnych, był też popularnym aktorem dubbingowym.

Zmarła Hanna Stankówna

16 grudnia 2020


14 grudnia zmarła w Warszawie w wieku 82 lat Hanna Stankówna, znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.
Przez całe zawodowe życia występowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Zagrała ponad 150 ról filmowych i telewizyjnych, m. in. w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Janie Serce" i "Seksmisji".

Zmarł Piotr Machalica

14 grudnia 2020


14 grudnia zmarł w Warszawie w wieku 65 lat Piotr Machalica, znakomity, bardzo popularny aktor teatralny i filmowy oraz wykonawca piosenki aktorskiej.

Agnieszka Holland prezydentką Europejskiej Akademii Filmowej

9 grudnia 2020


Agnieszka Holland została wybrana prezydentką Europejskiej Akademii Filmowej.
Reżyserka przejmie stanowisko po Wimie Wendersie, który przewodniczył Akademii od 1996 roku.

Zmarła Katarzyna Łaniewska

7 grudnia 2020


7 grudnia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat popularna aktorka Katarzyna Łaniewska.
Wystąpiła w ponad 70 filmach i serialach, największą popularność przyniosły jej role w filmie "Kogel-Mogel" i jego kontynuacjach oraz w telenoweli "Plebania".

Nie żyje Włodzimierz Rekłajtis

6 grudnia 2020


2 grudnia zmarł w Warszawie w wieku 91 lat Włodzimierz Rekłajtis, wieloletni dyrektor Archiwum Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, konsultant i współautor licznych filmów dokumentalnych, seriali oraz programów telewizyjnych.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski