Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Szanowni Państwo,

Niemal od początku istnienia Internetowej Bazy Filmu Polskiego filmpolski.pl byliśmy jedynym powszechnie dostępnym polskim serwisem o tematyce filmowej, publikującym nieodpłatnie m.in. dane kontaktowe filmowców, aktorów oraz reprezentujących ich agencji.
Niestety, obecnie zmuszeni jesteśmy wprowadzić opłatę za publikację tych danych.

W obecnej chwili prowadzenie serwisu na dotychczasowych zasadach stało się praktycznie niemożliwe. Burzliwy rozwój polskiej kinematografii, produkcja coraz większej liczby filmów i seriali, znaczne powiększanie się liczebności ekip filmowych stworzyło w ostatnim czasie sytuację, w której nie jesteśmy w stanie zapewnić dotychczas wyróżniającej nas aktualności serwisu.

Jedynym remedium na ten problem jest rozwój redakcji serwisu, a to wymaga pozyskania większych funduszy. W ostatnich miesiącach staraliśmy się przekonać odpowiednie instytucje do konieczności znaczącego zwiększenia dotacji, którą otrzymujemy od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a która to dotacja umożliwi nam rozwój serwisu i jego bieżące funkcjonowanie związane z nieustannym wprowadzaniem aktualnych danych. Zebraliśmy kilkadziesiąt listów wsparcia ze strony najważniejszych instytucji, firm i postaci ze świata polskiego filmu. Nie wpłynęło to jednak na zwiększenie dotacji ze strony PISF. Nie uzyskaliśmy także pomocy od filmowych organizacji pozarządowych. Niemniej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w przesłanym piśmie, zapewniło nas o chęci poszukania rozwiązania umożliwiającego dalsze funkcjonowanie serwisu. W oczekiwaniu na ostateczne decyzje MKiDN zmuszeni jesteśmy do szukania innych źródeł finasowania działalności serwisu.

Pierwszym z nich jest wprowadzenie opłaty za publikowanie w serwisie wszelkiego typu danych kontaktowych, w tym linków do agencji, w postaci „Pakietu Premium”. Opłata za ów pakiet wynosi 12 złotych brutto miesięcznie w przypadku stron dotyczących twórców oraz 60 złotych w przypadku stron poświęconych firmom, przy czym opłata roczna równa jest 10 opłatom miesięcznym, czyli 120 zł dla twórców i 600 zł dla firm. Wszystkie szczegóły Pakietu Premium znajdą Państwo w regulaminie.

Jeśli więc jesteście filmowcami, aktorami, prowadzicie firmę działającą na rynku filmowym i jesteście bohaterami naszego serwisu, macie w nim swój biogram i filmografię, prosimy, rozważcie wykupienie Pakietu Premium dla swojej strony lub wpłatę wyższej kwoty, o ile uważacie, że korzyści jakie daje profil na FilmPolski.pl są dla Was więcej warte.

Serdecznie prosimy Państwa o potraktowanie tej opłaty jako formy pomocy w utrzymaniu serwisu, który – o czym często nas Państwo informujecie – jest dla Was ważnym filmowym adresem w polskim Internecie. Chcemy, aby tak było nadal, aby serwis nadal istniał i rozwijał się.

Wpłaty za pakiet należy wpłacać na konto:

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna
Pekao SA 83 1240 6292 1111 0011 2332 4192

© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.