Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marcin Pospieszalski

Marcin Pospieszalski

 
zwiń

 • 1963. 09. 19
  Data urodzenia
  Częstochowa
 • 2000
  Nagroda
  "Fryderyk '99" w kategorii: producent muzyczny roku

Pochodzi ze znanej muzycznej rodziny Pospieszalskich. Jest kompozytorem, aranżerem, basistą i producentem płyt. Ukończył studia w zakresie aranżacji i kompozycji na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, ale już w podstawowej szkole muzycznej opanował grę na skrzypcach, zaś w liceum muzycznym grał w big bandzie na gitarze basowej. Grał i nagrywał z zespołami "Armia", "Tie Break", "2-TM-2,3", "Young Power" i "Sojka -Yanina Kompania". Odbył trasy w Polsce, Belgii, Holandii, Francji i w Niemczech. Brał udział w festiwalach muzyki rozrywkowej i jazzowej w Polsce, Norwegii i Szwecji. Marcin Pospieszalski od 1983 r. współpracuje z innym wybitnym kompozytorem, Michałem Lorencem, głównie jako współaranżer (przy "Krollu" Władysława Pasikowskiego) i aranżer (przy "Psach 2. Ostatniej krwi." tegoż reżysera), ale także jako kompozytor (przy "Niemoralnej historii" Barbary Sass). Jest producentem następujących płyt: "Ale jestem" Anny Marii Jopek, "Kiedy przyjdzie dzień" Antoniny Krzysztoń, "Live in Holy City" Michała Urbaniaka, z których zrealizował także duży projekt orkiestrowy. Wraz ze swoimi braćmi, którzy grają w zespole "Voo Voo" Marcin Pospieszalski nagrał album "Kolędy Pospieszalskich".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2008
  Piosenka: - Muzyka
 • 1999
  Piosenka: WIDZISZ MARTO - Muzyka
 • 1998
  Piosenka: DWUDZIESTE SZÓSTE MARZENIE - Aranżacja
  Piosenka: JESZCZE SWÓJ EGZAMIN ZDASZ - Aranżacja
  Piosenka: KIEDY BĘDZIE PIERWSZY RAZ - Aranżacja
  Piosenka: TĘCZA - Muzyka
  Piosenka: UCIEKAJ UCIEKAJ - Aranżacja
  Piosenka: WYMYŚLIŁEM CIEBIE - Aranżacja
  Piosenka: CHYBA ŻE MNIE POCAŁUJESZ - Aranżacja
 • 1997
  Utwór muzyczny: FLET PANKA - Muzyka
  Piosenka: I'M COMING STRAIGHT FROM MY CULTURE - Muzyka
 • 1993
  Piosenka: - Muzyka
 • 1993
  : Piosenka tytułowa - Aranżacja

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.07.15 00:33:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego