Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Agnieszka Osiecka

Agnieszka Osiecka - galeria

 
zwiń

 • 1936. 10. 09
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1962
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWSTiF w Łodzi
 • 1979
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1997
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski; pośmiertnie
 • 1997. 03. 07
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Poetka, pisarka, reżyserka i dziennikarka, autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa UW (1956). W okresie studiów w łódzkiej Szkole Filmowej pisała recenzje filmowe do "Sztandaru Młodych". Współpracowała z wieloma pismami (m. in. "Nową Kulturą", "Po Prostu", "Literaturą" i "Kulturą"). Była członkiem Rady Artystycznej i autorką tekstów w STS-ie (1954-72) i redaktorem w Radiowym Studiu Piosenki PR (1965-68). Współpracowała także z Kabaretem Olgi Lipińskiej i kabaretem "Pod Egidą".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2020.11.19 01:03:16
© 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor