Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Sosiński

 
zwiń

 • 1958. 07. 25
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1990
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wyższe Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi
 • 2019
  Nagroda
  Wyróżnienie SDP im. Macieja Łukasiewicza za cykl programów telewizyjnych "Archiwum zimnej wojny"; wspólnie z Andrzejem Mietkowskim

Reżyser i realizator telewizyjny. Pracę w zawodzie rozpoczynał w pierwszej połowie lat 80-tych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych. W latach 1985-86 studiował reżyserię telewizyjną w Leningradzie. Od 1987 pracownik TVP, gdzie m.in. był reżyserem programu "Pegaz" (1992), głównym reżyserem i dyrektorem artystycznym Warszawskiego Ośrodka TVP (1993-95).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2017
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Główna "Złoty Nurt - Wydarzenie Nurtu" uzasadnienie jury: "Muzyczna rewolucja Rolling Stonsów stała się kulturowym przełomem dla ówczesnej młodzieży siermiężnego PRL-u. Wspaniale wykreowana bohaterka ciepło i serdecznie mówi o wiecznie żywym wspomnieniu. Nonkonformizm okazuje się ponadczasowy, marzenie o wolności- nieprzemijające. Satysfation! I tyle!"
 • 2014
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie Komisji Artystycznej
 • 2010
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Radia Kielce za "to czego nie widać, czyli artyzm dźwięku w formie dokumentalnej"
 • 2009
  Lublin (Międzynarodowe Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy") Nagroda Specjalna dla Najlepszego Filmu Polskiego za "ukazanie magicznego świata wschodniego zakątka Europy"
 • 2005
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Ministra Kultury za "ukazanie w przewrotny sposób funkcji mężczyzny i kobiety w tradycyjnym modelu rodziny północno-albańskiej wsi, będącym tu wyzwaniem dla zachodnich społeczeństw"
 • 2002
  Lublin (Międzynarodowe Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy") II Nagroda
 • 1997
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik"
 • 1997
  Charleston (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Silver Award

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.08.08 00:52:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych