Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

3 HISTORIE O KROPECZKACH

  • Tytuł alternatywny: TRZY HISTORIE O KROPECZKACH
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 45 min

Statystycznie co szósta para w Polsce ma problemy z poczęciem dziecka. Kolejne miesiące i lata mijają im na bezowoconym oczekiwaniu potomka. Krewni i znajomi coraz częściej pytają, kiedy rodzina się powiększy, a zdesperowana para wciąż nie ma im nic do powiedzenia. W takiej sytuacji przestaje cieszyć dobra praca, ładne mieszkanie czy nowy samochód. Niedoszli rodzice przeważnie są sympatyczni i ciepli, inteligentni, nie najgorzej sytuowani. Kochają się i darzą wzajemnym zaufaniem. Na pewno byliby wspaniałymi ojcami i matkami, gdyby tylko los dał im taką szansę. Z czasem zaczynają wręcz obsesyjnie pragnąć dziecka, które nadałoby ich życiu prawdziwy sens. O swoich staraniach o posiadanie upragnionego maleństwa zdecydowały się opowiedzieć przed kamerą trzy pary: Magda i Paweł, Kasia i Tomek oraz Ola i Rajmund. Ukazane wydarzenia rozgrywają się między październikiem 2004 i lipcem 2005 r. W tym czasie w życiu tych trzech rodzin bardzo wiele się wydarzy. Historia każdej z par jest podobna: gdy regularne współżycie nie przynosiło efektu, zaczęli odwiedzać lekarzy. Dziesiątki badań nie wykluczyły całkowicie ich szans na rodzicielstwo, ale wykazały różne nieprawidłowości u jednej lub drugiej strony. Kuracje hormonalne, inseminacje nie przynosiły efektu. Kolejnym krokiem zaproponowanym przez lekarzy była więc metoda zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro: dość kosztowna, ale często skuteczna. W ich sytuacji jedyna, jaka im pozostała. Magda i Paweł, Kasia i Tomek, a także Ola i Rajmund nie wahają się długo. Zostają pacjentami kliniki. Magda ma najwięcej szczęścia. Już pierwsza próba kończy się u niej pomyślnie. Pod koniec października 2004 r. 39-letnia Magda dowiaduje się, że jest w ciąży. U Kasi i Oli pierwsze próby wszczepienia zapłodnionego zarodka do macicy kończą się fiaskiem. Ale żadna z nich nie traci nadziei. To nie pierwsza ich porażka na drodze do macierzyństwa, chociaż za każdym razem coraz trudniej powstrzymać łzy, gdy okazuje się, że to jeszcze nie teraz. 1 czerwca 2005 r., gdy Magda jest już w zaawansowanej ciąży, Ola poddaje się drugiemu zabiegowi in vitro. Dwa tygodnie później także ona szaleje ze szczęścia: podczas badania USG lekarz pokazuje jej na ekranie maleńką kropeczkę - rozwijający się w niej zarodek. Gdy 22 czerwca Magda rodzi zdrową córeczkę, Ola i Rajmund z dumą obserwują na ekranie USG rozwijający się maleńki płód. Najdłużej na swoje szczęście czekają Kasia i Tomek. Dopiero trzecia próba zapłodnienia in vitro daje pozytywny wynik. Długie oczekiwanie zostaje im jednak powetowane w inny sposób: dowiadują się, że zostaną rodzicami bliźniaków. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:53:33
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.