Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Polska Orkiestra Radiowa (Warszawa)

Początki zespołu sięgają roku 1945, kiedy Stefan Rachoń powołał do życia Orkiestrę Polskiego Radia, przez trzydzieści lat specjalizującą się w muzyce rozrywkowej, wykonywanej głównie na potrzeby Polskiego Radia i Telewizji.
Od 1976 roku orkiestra zaczęła zmieniać swój profil muzyczny - kolejni dyrygenci i dyrektorzy artystyczni (Włodzimierz Kamiński, Jan Pruszak, Mieczysław Nowakowski, Tadeusz Strugała) wprowadzali nowy, ambitny repertuar przekształcając zespół, specjalizujący się wcześniej w muzyce popularnej w orkiestrę symfoniczną.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat Polska Orkiestra Radiowa wzbogaciła radiowe archiwum o liczne, doskonałe nagrania muzyki klasycznej i współczesnej, autorstwa najwybitniejszych polskich i zagranicznych kompozytorów.
Zespół odbyl wiele tras koncertowych, w ostatnich sezonach goszcząc m.in. we Francji, Holandii, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji występując między innymi w takich salach jak La Scala w Mediolanie, Liederhalle w Stuttgarcie, Alte Oper we Frankfurcie, Meistersingerhalle w Norymberdze, Concertgebouw w Amsterdamie i w sali tronowej Zamku Królewskiego w Sztokholmie.
Polska Orkiestra Radiowa rozpoczęła także działalność fonograficzną, wydając płyty kompaktowe pod egidą Polskiego Radia oraz koprodukcji z największymi wytwórniami zagranicznymi takimi jak EMI-Classic i KOCH.
Siedzibą zespołu jest Woronicza 17 w Warszawie czyli Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego, uznawane przez wielu specjalistów jako jeden z obieków o najlepszej akustyce w Europie, wyposażony w nowoczesny sprzęt do nagrań i trnasmisji koncertów na antenie radiowej. (tekst pochodzi ze strony Polskiego Radia: www.radio.com.pl)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2018
  Utwór muzyczny: DROGI DONIKĄD - Wykonanie muzyki
 • 2015
  Cytat muzyczny: I'M GETTING SENTIMENTAL OVER YOU - Wykonanie
  Cytat muzyczny: I'VE GOT YOU UNDER MY SKIN - Wykonanie
  Cytat muzyczny: LEARNING THE BLUES - Wykonanie
 • 2015
  Utwór muzyczny: WALC BARBARY - Wykonanie
2022.02.22 00:58:52
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor