Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"LATA DWUDZIESTE... LATA TRZYDZIESTE..."

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1983
  • Premiera:
    1984. 03. 19
  • Gatunek:
    Komedia, Film muzyczny
  • Barwny, 3000 m, 102 min

    Lokacje: Warszawa (wiadukt przy ul. Karowej, dom przy ul. Pańskiej 85, ul. Lwowska).

Inżynier Adam Dereń prowadzi poszukiwania ropy naftowej na Podkarpaciu. By uzyskać fundusze, organizuje wraz ze swą narzeczoną Martą fałszywy wytrysk "wielkiej ropy". Zdemaskowani muszą uciekać. By zemścić się na swych wspólnikach, Adam lokuje uzyskany kapitał w przedsiębiorstwie gwarantującym plajtę - jest nim kabaret. Ten jednak rozkwita, a Liza, dziewczyna z prowincji, robi niespodziewanie oszałamiającą karierę. Adam z Martą, już jako małżonkowie, wracają na Podkarpacie, gdzie rzeczywiście dowiercono się bogatych złóż.
Mimo niezbyt dobrej prasy po przedpremierowych pokazach "Lata dwudzieste..." okazały się przebojem sezonu, jednym z najbardziej kasowych polskich filmów. Widzowie szturmem zdobywali sale kinowe. Tasiemcowe kolejki po bilety ustawiały się już od wczesnych godzin rannych. Nie brakło również amatorów na te pięciokrotnie droższe u koników. Nazwisko Janusza Rzeszewskiego natychmiast kojarzy się z telewizyjną rozrywką, pięknymi roznegliżowanymi dziewczynami z rewii i wytwornymi panami w cylindrach i frakach. Spore zainteresowanie wzbudziły również dwa pierwsze filmy muzyczne reżysera: "Hallo Szpicbródka" i "Miłość ci wszystko wybaczy", które podobnie jak "Lata dwudzieste..." wprowadzały widzów w barwny świat przedwojennych teatrzyków rewiowych stolicy. Jest to jeszcze jedna bajka o Kopciuszku, prowincjonalnej piosenkareczce, która niemal z dnia na dzień zostaje wielką gwiazdą. Dzięki tej interesującej roli Grażyna Szapołowska stała się jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Partnerował jej przystojny i uwodzicielski Tomasz Stockinger.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.06.06 02:18:24
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.