Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UCZENNICA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1982. 08. 01
 • Czarno-biały, 57 min

Film zrealizowany na podstawie książki Stanisława Majewskiego "Anna Maria" opowiada o losach Anny Marii Hinel, nazywanej przez bliskich Hanką, harcerki, uczennicy tajnych kompletów Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie, konspiratorki, walczącej z niemieckim okupantem w czasie II wojny światowej.
Młody dziennikarz otrzymuje od emerytowanego pracownika poczty, uczestnika okupacji niemieckiej w Warszawie, pamiętnik córki jego przyjaciela z okresu II wojny światowej. Analizując zapiski z pamiętnika dziennikarz próbuje odtworzyć fragmenty z życia 16 - letniej Hani, młodej dziewczyny pragnącej walczyć z niemieckim okupantem tak samo jak dorośli. Aresztowana przez Gestapo Hania zostaje osadzona w warszawskim więzieniu - Pawiaku, skąd zostaje zesłana do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Na pozór delikatna i krucha dziewczyna w przełomowym momencie życia przechodzi przemianę w bardzo dzielną i dojrzałą osobę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ANNA MARIA
AutorStanisław Majewski

Varia
pokaż

2024.06.06 02:34:48
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.