Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Elżbieta Okupska

Elżbieta Okupska - galeria

 
zwiń

 • 1953
  Data urodzenia
  Koszalin
 • 1982
  Egzamin eksternistyczny
  dla aktorów dramatu; Warszawa
 • 1997
  Nagroda
  nagroda w plebiscycie na najpopularniejszego aktora Katowic
 • 2016
  Nagroda
  śląska "Złota Maska" w kategorii: rola wokalno-aktorska; za rolę w spektaklu "Byłam wróbelkiem - sekrety Edith Piaf" w reż. Waldemara Patlewicza Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu oraz za rolę Pani Wilkinson w spektaklu "Billy Elliot" Lee Halla i Eltona Johna w reż. Michała Znanieckiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Aktorka. Laureatka wrocławskiego przeglądu piosenki aktorskiej (1984 - prywatna nagroda Krystyny Jandy), zaczynała od amatorskich popisów recytatorskich (laur publiczności na konkursie w 1978 r. w Warszawie). Potem była poezja śpiewana (Olsztyn 1980, 1981), monodram (nagroda główna w Zgorzelcu na Spotkaniach Teatru Jednego Aktora za interpretację Boboka wg F. Dostojewskiego) i praca adeptki w koszalińskim teatrze. Po zdobyciu aktorskiego dyplomu, na początku lat osiemdziesiątych z rodzinnego Koszalina przeniosła się do Szczecina, gdzie w Teatrze Współczesnym spędziła cztery lata. Od 1986 aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie. Współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.04.07 00:59:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor