Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CODZIENNA 2 M. 3

  • Serial fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005-2007
  • Premiera:
    2006. 01. 15
  • Gatunek:
    Komedia
  • Barwny, 71 odcinków x ok. 25 min

    Okres zdjęciowy I serii: 8 listopada - 14 grudnia 2005.

Komedia z wartką akcją, gagami i zabawnymi dialogami. Następujące po sobie scenki układają się w humorystyczną opowieść o codziennym życiu bohaterów serialu, o ich kłopotach, radościach, problemach zawodowych, różnych sytuacjach rodzinnych. Aktualność i celność poruszanych tematów sprawia, że widz czuje się tak, jakby oglądał film o sobie, o swojej rodzinie, o nurtujących go na co dzień sprawach, o kłopotach wychowawczych z własnymi pociechami, o bolączkach, ale także momentach uniesienia. Serial delikatnie dotyka sfery intymnej, znalazły się w nim refleksje na temat mniejszości seksualnych, istoty związków międzyludzkich, tajemnicy udanego związku, przyczyn kryzysu w małżeństwie. Akcja rozgrywa się w domu rodziny Gawlików przy ulicy Codziennej 2. Gawlikowie: Lilka i Piotr mają ładne, nowocześnie urządzone mieszkanie. Obydwoje są po trzydziestce. Mają za sobą jedenastoletni staż małżeński. Dochowali się jednego dziecka - Franek ma już prawie 9 lat. To wyjątkowo inteligentny, sprytny i rezolutny chłopiec. Potrafi rozwiązać każdą konfliktową sytuację w domu, jeżeli widzi w tym jakieś korzyści dla siebie. Piotr jest polonistą z wykształcenia. Dotychczas pracował jako korektor w wydawnictwie. Jest miłośnikiem muzyki, doskonale zna się na twórczości Czechowa, za to słabo radzi sobie choćby z wymianą baterii w pilocie. Jest raczej łatwy we współżyciu, stara się ustępować we wszystkim żonie, a drobne nieporozumienia obraca w żart. Jest dobrym i wyrozumiałym mężem, troskliwym i mądrym ojcem, choć w praktyce czasem różnie bywa. Świetnie gotuje, potrafi przyrządzić skomplikowane danie, ale zdarza mu się zapomnieć o codziennych obowiązkach. Lilka jest dziennikarką. Pracuje w redakcji popularnego dwutygodnika dla kobiet. Ładna, modna blondynka "z pretensjami" chce uchodzić za pełną pomysłów, energiczną i przebojową panią redaktor, a w rezultacie przypomina raczej głupiutką kurę domową. Jej stosunek do męża zmienia się w zależności od tego, jakie niespodzianki szykuje kolejny dzień. W ich związku bywają więc okresy wielkiej miłości, matczynej nadopiekuńczości i wyrozumiałości na przemian z rodzinnymi sprzeczkami i kłótniami. Mimo to Gawlikowie są udanym małżeństwem. Lilka musi czuć się szczęśliwa i bezpieczna w tym stadle. Bardzo też kocha swego syna i marzy o drugim dziecku, choć męża następny urwis w domu napawa lekkim przerażeniem. Przez dom na Codziennej przewijają się także inne barwne postaci: dwie babcie, uroczy dziadek oraz ekscentryczny gospodarz domu, listonosz, a także sąsiadka Marianka, znajomi i przyjaciele bohaterów serialu. Babcie diametralnie różnią się od siebie. Wiktoria, matka Lilki, jest historykiem sztuki. Inteligentna, ale pretensjonalna dama lubi się obnosić ze swoją klasą, obraca się tylko w dobrym towarzystwie. Wnukowi zabrania mówić do siebie: babciu. Zięcia ma raczej za nieudacznika. Podróżuje po świecie, właśnie wraca z USA. Matka Piotra, Irena, preferuje raczej tradycyjny model rodziny.

Charakterystyka postaci:
Piotr Dziennikarz, właśnie stracił pracę i próbuje znaleźć nową, ale nie bardzo umie się do tego zabrać. Słucha muzyki klasycznej, potrafi wymienić w porządku chronologicznym sztuki Czechowa, ale nie bardzo radzi sobie z wymianą baterii w pilocie. Umie przyrządzić skomplikowane danie kuchni japońskiej, ale przez to zapomina odebrać dziecko ze świetlicy. Jest mądrym i cierpliwym ojcem, choć jego temperament często nie jest w stanie nadążyć za myśleniem i działaniem syna.
Lilka: Dziennikarka, pracuje w redakcji popularnego magazynu dla kobiet. Energiczna, pomysłowa i dynamiczna. Jej ocena i stosunek do męża zmieniają się w zależności od obciążeń, jakie przynosi jej codzienność: od matczynej opiekuńczości, czułości i wyrozumiałości do kompletnej utraty cierpliwości. Bardzo kocha synka, chciałaby mieć drugie dziecko i jest tym mniej przerażona niż jej mąż.
Franek: Inteligentny i rezolutny ośmiolatek. Przy odrobinie sprytu potrafi sprawić, że każda konfliktowa sytuacja z rodzicami rozwiązuje się na jego korzyść, czym niezmiennie szczerze ich zadziwia.
Babcia Irena: Kocha syna, uwielbia wnuka i stara się lubić synową. Chciałaby uczestniczyć w życiu syna i jego rodziny w tradycyjny sposób i nie może pojąć, dlaczego oni się przed tym bronią. Jej mężem jest Anatol, który bez sprzeciwu poddaje się opiece żony.
Babcia Wiktoria: Historyk sztuki. Bywalec salonów. Smakosz wszystkiego, co w dobrym gatunku. Bardzo kocha Lilkę, choć córka jest dla niej bardziej partnerką niż dzieckiem. Inteligentna, wymagająca, nie przepada za zięciem.
Marianka: Przyjaciółka domu, przede wszystkim Lilki. Zwariowana, sympatyczna, pełna energii jest fajną kumpelką, sympatyczną i zabawną, dobrą sąsiadką, na którą można liczyć, ale też oczekującą tego samego od drugiej strony.
Makary: Pracuje w firmie komputerowej. Dobrze zarabia. Na co dzień w garniturze, z laptopem w teczce, biega na spotkania z klientami, w przerwie na lunch racząc się sushi. Nie ma kompleksów i dlatego wszystko mu się udaje.
Przemo: Chojrak. Śmieje się za głośno i demonstruje dużą pewność siebie, ale pod takim zachowaniem kryje się facet, który nie bardzo radzi sobie w życiu, boi się żony, która trzyma go krótko i potrafi mu nawet przetrzepać skórę.
Listonosz: Sympatyczny młody człowiek, ale bez wyraźnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Dziecięcy, niewinny, nieporadny, rozkojarzony, nieprzytomny. Wystarczy, że stoi z opuszczonymi rękami w wełnianej czapce na głowie i już wzbudza wybuch śmiechu.
Dozorca: Niezwykle barwna, charakterystyczna postać, łącząca w sobie pozornie wykluczające się cechy: jest trochę z miasta, trochę z prowincji, z jednej strony współczesny, z drugiej zupełnie niedzisiejszy. Posługuje się dziwacznym powykręcanym językiem, który niesie w sobie niezdarne próby elegancji i kindersztuby. Bardzo sympatyczny, choć czasem wpada nie w porę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

W pierwszym odcinku oglądamy powszedni dzień u Gawlików. Lilka pomaga Frankowi napisać pracę domową o tym, kto jest kim w ich rodzinie. Wydaje się, że kłopotów związanych z wypracowaniem nic już nie zdoła przyćmić. Niespodziewanie wydarzeniem dnia, o którym będzie się jeszcze długo mówić w rodzinie, staje się problem Piotra, który wraca do domu z wiadomością, że właśnie stracił pracę. Rodzina Gawlików musi się nagle zmierzyć z całkiem nową rzeczywistością. Franek uświadamia sobie, że jego ciężko wypracowane zadanie domowe już się zdezaktualizowało. Z kolei Piotr walczy z wewnętrznym rozbiciem z powodu nieznanej dotąd sytuacji życiowej. A Lilka musi stawić czoło pogłębiającej się depresji męża. Na szczęście, z pomocą w porę przychodzi przyjaciel rodziny - Makary. A na nieszczęście, pojawia się babcia, która od razu zaczyna coś podejrzewać. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Piotr próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji. Na czas bezrobocia staje się kucharzem, gospodynią domową, opiekunką do dziecka, krawcową, a nawet fryzjerem. Spotkanie z matką stanowi wyczerpujący trening dla jego odwagi cywilnej. Ale największym wyzwaniem okazuje się nocne czekanie na powrót Lilki z "babskiego wieczorku", który przedłużył się do ośmiu godzin z powodu.... dyskusji na temat życia seksualnego poszczególnych uczestniczek imprezy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Pierwsze próby szukania przez Piotra nowej pracy kończą się niepowodzeniem. Z żalu mężczyzna wypija zbyt dużo wina. Leczeniem cierpiącego Piotra zajmuje się Marianka, zaprzyjaźniona sąsiadka z góry. Na domiar wszystkich kłopotów niespodziewanie wraca z Ameryki teściowa. Dowiedziawszy się o zawodowych problemach zięcia, którego i tak zawsze uważała za nieudacznika, pozwala sobie na kpiny i uszczypliwe żarty. Za to całkiem nieźle w nowej sytuacji rodzinnej odnajduje się mały Franek. Rezolutny dziewięciolatek wpada na pomysł, jak poprawić pogarszającą się sytuację finansową rodziny. Bardzo pomocny okazuje się prezent przywieziony przez Wiktorię ze Stanów Zjednoczonych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Z nowych, domowych obowiązków najbliższe sercu Piotrka staje się gotowanie. Ale ma to swoje dobre i złe stron Kiedy żona wraca do domu z pracy bardzo zła, bo odrzucili jej wywiad, ulubione danie łagodzi stres. Lilka rozpromienia się na wieść, że czeka na nią jej ulubiona zupa pomidorowa z lanymi kluseczkami. Podczas gotowania Piotrek traci jednak poczucie czasu i zapomina o swoich rodzicielskich obowiązkach. Nie odbiera syna z zajęć dżudo. Cena, którą musi za to zapłacić, jest przeliczana na puszki pewnego napoju, niezbyt zdrowego dla szkliwa zębów, ale za to ukochanego przez 8-letniego Franka. Bezrobotny Piotr wybiera się na kolejną rozmowę w sprawie pracy. Dobrany odpowiedni krawat nie przynosi jednak szczęścia. Okazuje się, że Piotrek nie ma wystarczających kwalifikacji na proponowane stanowisko. Przyszły pracownik musi pogłębić wiedzę w zakresie informatyki. Piotr rozpoczyna u Makarego kurs komputerowy, na którym zdobywa różne ważne i mniej ważne umiejętności. Te mniej ważne zemszczą się na nim, bo, jak się okazuje, syn Franek też nieźle porusza się po internecie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Lilka ma mnóstwo pracy w redakcji, więc na Piotra spadają wszystkie obowiązki związane z wychowaniem syna - nauka tabliczki mnożenia, pogadanki wychowawcze, pomoc w opracowaniu drzewa genealogicznego rodziny Gawlików. Do tego dochodzą własne zajęcia komputerowe Piotra. Konieczność zmusza go w końcu do zwrócenia się o pomoc do przyjaciół, którzy stają na wysokości zadania. Franek przyswaja wtłaczaną mu przez dorosłych wiedzę z umiarkowaną łatwością. Trochę gorzej idzie mu natomiast z majsterkowaniem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Ku przerażeniu Piotra i ogromnemu zdziwieniu Wiktorii, w Lilce ze zdwojoną siłą budzi się instynkt macierzyński i pragnienie posiadania drugiego dziecka. Doprowadza to do kryzysu w rodzinie Gawlików. Piotr w żaden sposób nie chce bowiem zgodzić się na drugiego potomka. Podjęte przez Mariankę próby załagodzenia napięcia nie udają się. Dopiero rozmowa z przyjacielem Makarym podsuwa Piotrowi pomysł na rozwiązanie problemu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Piotra odwiedza dawny przyjaciel z podstawówki, Przemo, który ma dla niego propozycję intratnej pracy. Lilka postanawia rozerwać przesiadującego wciąż w domu męża i zabiera go do teatru. Rozmowy na temat sztuki, a także wizyta koleżanki Lilki, Soni, wywołują u Piotra serię przemyśleń na temat istoty związków międzyludzkich i tajemnicy udanego małżeństwa. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Piotrka nieustannie dręczy strach przed możliwością zostania po raz drugi tatą, co znacznie obniża temperaturę kontaktów erotycznych państwa Gawlików. Jednak okoliczności, jak na złość, zupełnie nie sprzyjają powściąganiu zmysłów. Oto bowiem Marianka zakochuje się i wciąga sąsiadów w roztrząsania na temat jej życia intymnego. Nieoczekiwanie rozkwita też bujnie życie uczuciowe Wiktorii, co niesie ze sobą przy okazji szansę na rozwiązanie problemów zawodowych Piotra. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Piotr, pełen nadziei, że kres jego bezrobocia jest bliski, przygotowuje wytworną kolację dla Wiktorii i jej nowego przyjaciela, poety. Ale im bardziej się stara, tym bardziej los mu nie sprzyja i stale ktoś mu przeszkadza, a sama kolacja okazuje się kulinarną i towarzyską katastrofą. Piotr, który wiązał z tym spotkaniem duże nadzieje, popada w depresję, którą przerywa niespodziewany telefon... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

  • Odcinek serialu
  • Rok produkcji:
    2005

Zbliża się kres kłopotów rodziny Gawlików. Piotr ma wreszcie pracę i choć przeraża go nowe środowisko, jest bardzo szczęśliwy. Męskie spotkanie z Makarym i niespodziewanym gościem jest przypieczętowaniem sukcesu zawodowego Piotrka. Tylko usilne próby wychowywania Franka i wpajania mu fundamentalnych zasad przybierają trochę zaskakujący obrót... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 03:21:16
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.