Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maciej Małecki

Maciej Małecki

 
zwiń

 • 1940. 11. 27
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1973
  Nagroda
  I nagroda na XIII Stotkaniach Teatralnych w Kaliszu
 • 1975
  Nagroda
  I nagroda na KFPP w Opolu
 • 1981
  Nagroda
  Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
 • 1984
  Nagroda
  Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji

Kompozytor, pianista. Ukończył PWSM w Warszawie (1965) w klasie kompozycji i fortepianu, a następnie odbył roczne studia w Eastman School of Music w Rochester (USA, 1967-68). Był wykładowcą w PWSM w Warszawie. W latach 1991-93 pełnił funkcję wiceprezesa, a w latach 1993-99 prezesa Związku Kompozytorów Polskich. Autor utworów instrumentalnych, orkiestrowych, muzyki rozrywkowej, teatralnej, radiowej, telewizyjnej i filmowej.
Mąż aktorki Anny Seniuk, ojciec aktora Grzegorza Małeckiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 1987
  1976 - 1977 (5) w DORASTANIE
  Piosenka: TANGO RETRO - Muzyka
 • 1980
  Utwory muzyczne: fragmenty utworów - Muzyka

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.06.17 00:28:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman