2024
Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2024
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2024
Zagrzeb (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "ZagrebDox") Nagroda dla najlepzego filmu w konkursie "Teen Dox"
2024
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Artur Paczesny
2024
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
2024
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2024
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
2024
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Główna "Jańcio Wodnik" za najlepszy film fabularny
2024
Wrocław (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Dębowski
2024
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty") Nagroda im. Zuzanny Jagody Kolskiej przyznana „za jedyne w swoim rodzaju połączenie subtelności i odwagi, z jakim reżyser sportretował trudny moment w życiu najbliższych, którzy na naszych oczach zdobywają się na szczerość, przedefiniowują własne relacje i na nowo odnajdują utracone poczucie bliskości"
2024
Werona (Verona International Film Festival) Nagroda dla najlepszego dokumentu
2024
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego Uzasadnienie: W słabo oświetlonych korytarzach męskości rozciąga się duszący cień, grasujący w ciszy, którego obecność jest niezaprzeczalna, ale często ignorowana. Poruszanie się po tym labiryncie toksyczności przypomina przemierzanie pola minowego, zwłaszcza dla nieletnich. Narracja delikatnie odsłania podróż bohatera w dorosłość pośród nowego, trudnego krajobrazu, katalizując głęboką transformację. Jako jurorzy doceniamy pełne współczucia spojrzenie, z jakim obserwowaliśmy surową walkę i odporność bohatera, uważność na szczegóły w ruchach i mowie ciała, czułość znalezioną i wyeksponowaną w środku trudnego środowiska, aby zbudować to prawdziwe świadectwo zdolności ludzkiego ducha do rozwoju.
2024
Warszawa (Festiwal Filmowy "Script Fiesta") Nagroda Główna w Konkursie na Najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2024
Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET'S DOC) Nagroda Ostrowidza w kategorii Young Docs 14+ uzasadnienie jury: "Poruszyła nas autentyczność, która biła z tego filmu. Poczułyśmy, że jesteśmy w środku tej historii, co mogą sprawić najlepsze filmy dokumentalne. Pozytywnie zaskoczyło nas przedstawienie głównej bohaterki jako osoby wrażliwej, pełnej pasji. Reżyser zrobił to w niezwykle ciepły sposób, z empatią i czułością. Kamera była tu lekarstwem i formą terapii dla całej rodziny i pomogła ich na nowo scalić. Ten film to dużo więcej niż opowieść o uzależnieniu od narkotyków."
2024
Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET'S DOC) Nagroda Specjalna Dyrektorki CKF dla polskiego filmu biorącego udział w festiwalu
2024
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego dokumentalnego filmu krótkometrażowego
2024
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Młodego Jury FIPRESCI dla najlepszego debiutu z Europy Wschodniej
2024
Toronto (Toronto Arthouse Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2024
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2024
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda Publiczności
2024
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Dębowski
2024
Tetowo (Tetova International Film Festival ODA) Nagroda dla najlepszej animacji
2024
Tel Awiw (Festiwal Filmowy "DocAviv") Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2024
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "wstrząsającą diagnozę stanu polskiej wsi, ukazaną w spójnej filmowej formie"
2024
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Główna w kategorii: Dokument
2024
Sztokholm (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych) Nagroda
2024
Szczecin (Szczecin Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie Zachodniopomorskie Shorty za "piękną i przejmującą historię miłości zestawioną z tematem społecznego tabu"
2024
Szczecin (Szczecin Film Festival) Nagroda Publiczności
2024
Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") I Miejsce za "niezwykle głębokie ukazanie relacji międzyludzkich oraz pełne subtelności bycie w postaciach głównych bohaterów granych przez Wojciecha Kalinowskiego i Janusza Łagodzińskiego"
2024
Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") II Miejsce
2024
Sokołowsko (Sokołowsko Festiwal Filmowy "Hommage a Kieślowski") Grand Prix za ęporuszający obraz samotności wśród bliskich w sytuacji, gdy nie ma łatwych recept na uzdrowienie relacji, a jednak podejmuje się taką próbę – w imię miłości. Za kamerę, która z czułością i wnikliwością, bez naruszania granic, obserwuje bliskich pogrążonych w rodzinnym kryzysie"
2024
Sokołowsko (Sokołowsko Festiwal Filmowy "Hommage a Kieślowski") Nagroda Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu
2024
Smolan (Rhodope International Documentary Film Fest) Nagroda za najlepszy krótki film dokumentalny
2024
San Ferdinando di Puglia (Fernando Di Leo Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2024
Saloniki (Thessaloniki International Short Film Festival) Cinematic Achievement Award "Za film, który jest inny, ludzki i mądry."
2024
Ribeira (Mares Da Fin Do Mundo) Nagroda Główna
2024
Radom (Freedom Film Festival) Grand Prix "Złoty Łucznik" za "poruszającą, zrealizowaną z wielką odwagą i czułością, osobistą opowieść o kryzysie rodziny i uzdrawiającej sile miłości"
2024
Płock (BiG Festivalowski) Nagroda Publiczności
2024
Pleszew (Bana Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2024
Pleszew (Bana Film Festiwal) Nagroda Specjalna nagroda dla Krystyny Żakowskiej, bohaterki filmu.
2024
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkometrażowych: Dokument
2024
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkometrażowych: Fabuła uzasadnienie jury: "Ważny temat, świetna realizacja, pełnokrwiści bohaterowie i brutalnie dojmujące, ale też wzruszające zakończenie. (...) Chcemy więcej, a najchętniej rozwinięcia tej historii w pełnym metrażu"
2024
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2024
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych: Fabuła
2024
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich za "dramaturgiczną i realizacyjną spójność, kompletny i poruszający film, który w autorski, subtelny, a jednocześnie pełen emocji sposób opowiada o społecznej akceptacji"
2024
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda im. Anny Wasilewskiej w Konkursie Filmów Krótkich za "czułą, wnikliwą i uniwersalną opowieść o tym, jak gorzki posmak ma życie w poczuciu braku wolności. O tym, jak podświadomie oddalamy się od tego, co nam bliskie"
2024
Odessa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego 15. edycja festiwalu ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę odbyła się w Kijowie.
2024
Nyon (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Vision du Reel") Nagroda Specjalna Jury Młodzieżowego
2024
Nowy Jork (Greenpoint Film Festival) II Nagroda w konkursie krótkich filmów fabularnych
2024
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Główna "Laur Cisowy" za "obraz niedoskonałego świata i historii o drodze ku emancypacji, ukazanych czułym spojrzeniem reżyserki, operującej sprawnie estetyką kina lat 90."
2024
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Jury Młodzieżowego za "dynamiczną, przepełnioną humorem akcję, charyzmatyczne postaci, odegrane przez idealnie dobranych aktorów i za dobrze oddany klimat lat 90."
2024
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Wyróżnienie za "ukazanie współczesnej samotności w erze Tindera, seriali i iluzji miłości, i za przełamanie schematów patriarchalnych tak kina, jak i rzeczywistości"
2024
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
2024
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda Jury Młodych
2024
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie w kategorii: Kino offowe dokument
2024
Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszej animacji
2024
Nagroda Gildii Scenarzystów Filmowych Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
2024
Nagroda Sekcji Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich
w kategorii: Najlepsza ścieżka dźwiękowa
za "stworzenie wyjątkowo narracyjnej ścieżki dźwiękowej, która twórczo dopełnia obraz, nadaje mu osobliwy puls i tworzy rytm dla całego filmu. Kreatywne podejście i znajdowanie odpowiedniego brzmienia, doskonale ukazuje jaką rolę w filmie animowanym odgrywa dźwięk", nagrodę otrzymał/a
Michał Krajczok
2024
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2024
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego filmu
2024
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
2024
Meksyk (DocsMX) Nagroda dla najlepszego filmu
2024
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Brązowe Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych za "świadomość formy, która buduje surową i prawdziwą opowieść o relacji"
2024
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Organizatorów im. Juliusza Burskiego za "debiut wyrazisty i gniewny, który w umiejętny sposób łączy wiarygodną opowieść o polskiej wsi z refleksją nad tożsamością człowieka"
2024
Kraków (Green Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2024
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda za najlepsze zdjęcia
za "niezwykle intymny obraz bohaterów żyjących na wybrzeżu Morza Beringa oraz za wyjątkowe zdjęcia budujące niespotykany nastrój opowieści pełnej napięcia i czułości", nagrodę otrzymał/a
Aleksandr Tsymbaliuk
2024
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie Jury
2024
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
uzasadnienie jury: Ta kreacja aktorska była wspaniała, wzruszająca, pewna siebie, ale i delikatna oraz komediowa, a przede wszystkim bardzo, bardzo zabawna., nagrodę otrzymał/a
Jakub Zając
2024
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI za "uniwersalne przesłanie, pełne empatii spojrzenie na problemy polskiej wsi, z którymi mogą utożsamić się widzowie na całym świecie, umiejętną grę gatunkami filmowymi, wreszcie za doskonałą wielowymiarową rolę Artura Paczesnego, która powinna stać się przepustką do wielkiej ekranowej kariery"
2024
Koszalin (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie za "pełną nadziei opowieść, która pokazuje, że można pokonać własne ograniczenia"
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy za "uczciwość i autentyzm spojrzenia na problemy współczesnej wsi"
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut aktorski
za "stworzenie postaci everymana usiłującego przeżyć na rynku pracy. Za umiejętność budzenia śmiechu i współczucia jednocześnie", nagrodę otrzymał/a
Jakub Zając
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut aktorski
za "świadomy i wrażliwy debiut filmowy, stworzenie niezapomnianego, nieoczywistego bohatera walczącego o godność i sprawiedliwość", nagrodę otrzymał/a
Artur Paczesny
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "bardzo szczerą opowieść o tym co dla autora najbliższe, bolesne i trudne, za odważne wniknięcie kamerą w relacje swojej rodziny, desperacko walczącej o wzajemne zrozumienie i zaufanie"
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
Uzasadnienie: Autor w sposób niezwykle świadomy użył gatunku kryminału, aby opowiedzieć nam uniwersalną historię człowieka walczącego o godność i podmiotowość. Przekonujący portret małej społeczności, dialogi oraz antyczny tragizm opowieści zachwyciły jury., nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Dębowski
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za szczególny wkład twórczy debiutanta
za kostiumy, "które budują kolorystyczną kompozycje obrazu i pełnokrwistość postaci wsi polskiej", nagrodę otrzymał/a
Agata Wińska
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
Nagroda im. Arka Tomiaka
za "malarskie kompozycje w nieoczywistej przestrzeni polskiej wsi. Za czułość w obserwowaniu bohaterów", nagrodę otrzymał/a
Aleksander Pozdnyakov
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny za film, "który w sposób niesłychanie wrażliwy opowiada historię człowieka uczciwego, stawiającego czoła lokalnej społeczności, dążąc do prawdy. To film kompletny, gdzie wszystkie środki dramaturgiczne współgrają ze sobą tworząc przejmujący obraz współczesnej, zmieniającej się polskiej wsi"
2024
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film animowany Uzasadnienie: Zastanawiamy się czasami, co jest istotą filmowej opowieści: jej przesłanie, uroda formalna, sens... Momo i Lulu w dziewięć minut, odpowiadają nam na te wątpliwości w sposób najbardziej dosadny z możliwych i robią to z pomocą plasteliny.
2024
Korcza (KO:SH Film Festival) Nagroda dla najlepszego dokumentu
2024
Korcza (KO:SH Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2024
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Grand Prix w kategori: film niezależny
2024
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Wyróżnienie w kategorii: Film niezależny
2024
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") II Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2024
Kasterolizo (Beyond Borders Documentary Film Festival) Grand Prix "Złoty Wieniec"
2024
Kasterolizo (Beyond Borders Documentary Film Festival) Srebrny Feniks
2024
Kasterolizo (Beyond Borders Documentary Film Festival) Wyróżnienie
2024
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego w konkursie polsko-czeskim
2024
Isafjordur (The Pigeon International Film Festival) Nagroda dla najlepszego pełnometrażoego filmu fabularnego
2024
Isafjordur (The Pigeon International Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Adrian Apanel
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda "Laertes" Jury Dziennikarzy
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Dyrektora Festiwalu "Rozenkranc"
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Hamlet" Jury Studenckiego
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Horacy" Jury Młodego Widza
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Dokument
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Fabuła
2024
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Wyróżnienie Jury Głównego
2024
Ghent (Ghent Viewpoint Documentary Film Festival) Nagroda dla najlepszego społecznego filmu dokumentalnego
2024
Ghent (Ghent Viewpoint Documentary Film Festival) Nagroda dla najlepszego średniometrażowego filmu dokumentalnego
2024
Dublin (Dublin International Short Film and Music Festival) Nagroda dla najlepszego filmu LGBTQ
2024
Desenzano del Garda (Desenzano Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Maria Wider
2024
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Grand Prix
2024
Bratysława (FebioFest) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2024
Bratysława (FebioFest) Wyróżnienie Specjalne
2024
Boston (Festiwal Filmów Dokumentalnych Doc. Boston) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2024
Ann Arbor (Ann Arbor Polish Film Festival) Nagroda Annette i Waldemara Raczkowskich dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2024
2024
2024
2023
Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie Specjalne
2023
Złotoryja (Festiwal Filmów Dolnośląskich "Złoty Samorodek") I Nagroda w kategorii filmów dokumentalnych
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy film animowany
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Jury Młodych za krótkometrażowy film fabularny za "przełamywanie tabu, powiew świeżości w polskim kinie oraz piękny obraz kobiecej przyjaźni"
2023
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie dla dokumentalnego filmu krótkometrażowego
2023
Uście nad Łabą (Międzynarodowy Festiwal Dokumentu ELBE DOCK) Nagroda dla najlepszego filmu
2023
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Nagroda Główna "Złoty Anioł" w konkursie "On Air"
2023
Tokio (Short Shorts Film Festival & Asia) Nagroda Publiczności
2023
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2023
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Malte Rosenfeld
2023
Tel Awiw (Festiwal Filmowy "DocAviv") Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie krótkich metraży
2023
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "świeże spojrzenie na otaczający nas świat"
2023
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") III Nagroda Jury Więziennego
2023
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie w konkursie "Okiem Młodych - Dokument"
2023
Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda dla najlepszej krótkometrażowej fabuły
2023
Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda Jury Konkursu Nowe Wizje
2023
Sarema (Cinemod Debuts) Grand Prix
2023
Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda Specjalna
2023
Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Wyróżnienie
2023
Rijeka (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich) Wyróżnienie Specjalne
2023
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna im. Krystiana Dulewicza za zdjęcia
za "udane wykreowanie skwarnego polskiego dnia, którego stresy uśmierzyć mogą tylko nasycone kolory polnych kwiatów", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Gajewski
2023
Praga (EuroFilmFest DEF) Wyróżnienie w konkursie debiutów
2023
Pleszew (Bana Film Festiwal) Grand Prix
2023
Pleszew (Bana Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2023
Pleszew (Bana Film Festiwal) Wyróżnienie
2023
Pleszew (Bana Film Festiwal) Wyróżnienie
2023
Pleszew (Bana Film Festiwal) Wyróżnienie
2023
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2023
Paryż (Silhouette Film Festival) Wyróznienie Jury Młodzieżowego
2023
Parnawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Naukowych) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2023
Oslo (Oslo Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego
2023
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkometrażowych: Dokument
2023
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkometrażowych: Fabuła
2023
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2023
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych: Dokument
2023
Olsztyn (WAMA Film Festival) Wyróżnienie Crew United Polska w Konkursie Filmów Krótkich
2023
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2023
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Figura
2023
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda za debiut
2023
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
2023
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino offowe dokument
2023
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
2023
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Dariusz Toczek
2023
Nagroda im.
Krzysztofa Krauzego (przyznana przez Gildia Reżyserów Polskich)
uzasadnienie: "Oglądając film tegorocznego laureata nie patrzymy na aktorów przed kamerą, tylko na człowieka wobec samego siebie. Nie przypadkiem cytujemy tu manifest twórców Dogmy. Nasz laureat od swoich pierwszych filmów konsekwentnie posługuje się takim charakterem pisma: nie wymyśla swoich bohaterów tylko odnajduje w rzeczywistości. Za unikatowy język reżysera, w którym dokumentalna prawda miesza się z fabularną precyzją. Za głównego bohatera: wrażliwego dresiarza, któremu w uszach gra Chopin i hiphop. Za przenikliwe spojrzenie na małomiasteczkowy świat, pozbawiony publicystyki za to pełen emocji bohaterów, w którym odnajdujemy swoje lęki, ambicje, powroty i rozstania.", nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
w kategorii: Debiut roku, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2023
Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
w kategorii: Plakat filmowy, nagrodę otrzymał/a
Maks Bereski
2023
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
2023
Modica (Versi di Luce Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2023
Łódź (Festiwal "Kamera Akcja") Grand Prix w kategorii: Etiuda
2023
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych za "nomen omen pięknie opowiedziany dramat rodzinny, ze szczególnym uwzględnieniem roli Andrzeja Kłaka, który w niezwykle prawdziwy, subtelny i przejmujący sposób ukazał determinację w walce o obecność w życiu córki oraz o własną godność"
2023
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
2023
Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2023
Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy) Nagroda w kategorii: Fokus: Dokument
2023
Linz (Crossing Europe Filmfestival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2023
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI za "intrygujące i subtelne zdjęcia, konstruktywną analizę problemów społecznych oraz imponującą grę aktorską"
2023
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za odkrycie aktorskie
za "autentyczność, prawdę, intuicję i umiejętność słuchania partnerów. Za stworzenie przejmującej kreacji człowieka niepotrafiącego przeciwstawić się złu", nagrodę otrzymał/a
Tymoteusz Bies
2023
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny za "wstrząsający obraz współczesnej Polski, za umiejętność ukazania brutalności i przemocy w połączeniu z przejmującą wrażliwością na piękno"
2023
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "pełen uroku, nieoczywisty portret bohaterki otwartej na życie niezależnie od upływającego czasu"
2023
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za rolę w filmie fabularnym
za "autentyzm, instynkt aktorski, magnetyzujący urok i mądrość w prowadzeniu postaci", nagrodę otrzymał/a
Nikola Raczko
2023
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie za "umiejętne połączenie różnych konwencji filmowych i przybliżenie widzom niezwykle ciekawej osobowości bohaterki"
2023
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Grand Prix w kategorii: Film niezależny
2023
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Nagroda Jury Młodych za "niezwykłą dokumentalną wrażliwość, zrozumienie, cierpliwość i szacunek dla bohaterki. Za różnorodne podejście do formalnej strony dokumentu oraz za pokazanie, że sztuka jest w stanie przełamać wszystkie bariery - że sztuka, sama w sobie, nigdy nie będzie miała granic"
2023
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Nagroda w kategorii: Film niezależny
2023
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Wyróżnienie w kategorii: Film niezależny
2023
Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda im. Jerzego Ridana za "pełen wyobraźni i twórczej inwencji portret kobiety, która swoją kreatywnością przekracza ograniczenia fizyczne"
2023
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "sugestywną wizję świata, którego musimy się nauczyć, z którym musimy się pogodzić i który powinniśmy czynić lepszym"
2023
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2023
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Wyróżnienie
2023
Isafjordur (The Pigeon International Film Festival) Nagroda dla najlepszej aktorki drugoplanowej, nagrodę otrzymał/a
Sandra Korzeniak
2023
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Hamlet" Jury Studenckiego
2023
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Dokument
2023
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Ratter
2023
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Karolina Karwan
2023
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Wyróżnienie Jury Głównego
2023
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Wyróżnienie Jury Studenckiego
2023
Gdańsk (Octopus Film Festival) Wyróżnienie za "analogowe kadry wypełnione po brzegi autorską energią i stylowe zapanowanie nad niekończącą się eskalacją napięcia"
2023
Festiwal Filmowy "Kino 2023 – Debiut Munka" (TVN Fabuła) Nagroda Publiczności
2023
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Grand Prix za "bliski, ale nie przekraczający granic intymności portret kobiety poszukującej języka autoekspresji wbrew wszystkiemu, co definiuje ją społecznie. Za wykorzystanie sztuki bohaterki jako równoprawnego języka filmowego. W ten sposób dosłownie i symbolicznie osoba pozbawiona na co dzień sprawczości odzyskuje ją na naszych oczach"
2023
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda Publiczności
2023
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda za zdjęcia
za "konsekwentne zbudowanie świata odległego, do którego kluczem okazuje się światło i kompozycja obrazu, zamiast płytko pojętej “egzotyki”. Za oddanie bogactwa świata Mudiego – zarówno tego, w którym żyje jak i tego, wypełnionego duchami i muzyką, do którego ma dostęp tylko on", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Ratter
2023
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda za zdjęcia
za "konsekwentne zbudowanie świata odległego, do którego kluczem okazuje się światło i kompozycja obrazu, zamiast płytko pojętej “egzotyki”. Za oddanie bogactwa świata Mudiego – zarówno tego, w którym żyje jak i tego, wypełnionego duchami i muzyką, do którego ma dostęp tylko on", nagrodę otrzymał/a
Karolina Karwan
2023
Bratysława (FebioFest) Nagroda Specjalna w konkursie "W środku Europy"
2023
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Młodego Jury za "zaskakujące połączenie dokumentu z animacją, z wykorzystaniem autentycznych nagrań, które mimo niedopowiedzeń budują wyrazisty obraz końca"
2023
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Publiczności "Dziki Żubr"
2023
Bestseller Empiku Nagroda w kategorii: Odkrycie, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2023
Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda Główna w konkursie Youth Documentary
2023
Akranes (Iceland Documentary Film Festival IceDocs) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2023
Aix-en-Provence (Festiwal Tous Courts) Wyróżnienie
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2022
Zakopane (Festiwal Polskich Filmów Sportowych) Biały Mamut
2022
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy film animowany
2022
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2022
Wrocław (Long Story Short Film Festival) Nagroda Dziennikarzy
2022
Wrocław (Long Story Short Film Festival) Nagroda Główna "Salamandra"
2022
Wrocław (Long Story Short Film Festival) Nagroda Główna "Salamandra"
2022
Wrocław (Long Story Short Film Festival) Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
2022
Wrocław (Long Story Short Film Festival) Wyróżnienie Złote Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
2022
Wenecja (MFF) Nagroda Specjalna Jury w konkursie Orizzonti
2022
Warszawa (Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Kino w trampkach") Nagroda Publiczności
2022
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego
2022
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Julia Szczepańska
2022
Świnoujście (Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej "FAMA") Nagroda im. Jana Sawki w kategorii: Sztuki wizualne
2022
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda w konkursie Okiem Młodych - Dokument
za "odświeżenie formuły kina dokumentalnego; za film, w którym energia, wizja i brawurowy kolaż środków artystycznych składają się na opowieść o buntowniku żyjącym na uboczu. Mirek Lech pozostaje do końca wolny i to nam się podoba. „Solar Voyage” jest dowodem na to, że nie było innego klucza do uniwersum tego bohatera niż poprzez wyobraźnię twórcy"
2022
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie w konkursie Okiem Młodych
za "ukazanie nieoczywistych, wielowymiarowych i niewątpliwie niełatwych relacji międzypokoleniowych, znakomicie opowiedzianych błyskotliwą grą konwencjami filmowymi oraz niezwykle przekonywującymi rozedgranymi kreacjami aktorskimi"
2022
Spring Lake (New Jersey International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
2022
Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Wyróżnienie
2022
Rijeka (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich) Wyróżnienie Specjalne
2022
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu o tematyce społecznej
2022
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
Nagroda Specjalna im. Krystiana Dulewicza za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Beata Rakoczy
2022
Prokuplje (Prokuplje Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2022
Pleszew (Bana Film Festiwal) Grand Prix
2022
Pleszew (Bana Film Festiwal) Wyróżnienie
2022
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych
2022
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2022
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie Specjalne O!PLA w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
2022
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "zwycięstwo w starciu poważnej tematyki z komediową formą, którego efektem jest wielowymiarowy portret polskiej mentalności. Za wielkie małe kino, które bawi i daje nadzieję"
2022
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie w kategorii filmu fabularnego; za "brawurę, energię i odświeżające podejście do gatunku"
2022
Nagroda Doc Alliance Nominacja w kategorii: Film krótkometrażowy
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego polskiego filmu krótkometrażowego
2022
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
2022
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Specjalna Organizatorów
2022
Marakesz (Marrakech Short Film Festival) Nagroda Cuop de couer
2022
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Wyróżnienie Jury
2022
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Wyróżnienie Młodych Krytyków
2022
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
za "dojrzały portret relacji w rodzinie, z ich wielowątkowością, dynamizmem i ciepłem, ze szczególnym uwzględnieniem wyrazistej kreacji Mai Wolskiej"
2022
Londyn (Barnes Film Festival) Nagroda dla międzynarodowego krótkiego filmu dokumentalnego
2022
La Baia (Rural FilmFest) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego
2022
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego poniżej 30 minut
2022
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok dla najlepszego filmu fabularnego
2022
Kraków (Nano Film Festival) Foto Precel, nagrodę otrzymał/a
Paweł Chorzępa
2022
Kraków (Nano Film Festival) Precel Aktorski, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Rajda
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych uzasadnienie: "Misją kin studyjnych jest promowanie dobrego kina oraz pobudzanie do szczerej dyskusji na tematy nie zawsze łatwe. Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych otrzymuje film, który realizuje te cele, podchodząc ze szczególną wrażliwością do kwestii dojrzałości i odpowiedzialności."
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za dźwięk dla debiutującego realizatora dźwięku w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
za "pełne wykorzystanie możliwości narracyjnych i wrażeniowych dźwięku, zbudowanie opowieści bez użycia jednego słowa oraz połączenie w jedność dźwięku i muzyki w filmie", nagrodę otrzymał/a
Piotr Madej
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie Specjalne
za "brawurowe przeprowadzenie nas przez trzymającą w napięciu historię", nagrodę otrzymał/a
Maja Wolska
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za "pulsującą i żywiołową animację zanurzoną w rozgwieżdżonym mieście"
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "czuły, pełen miłości portret niezwykłej bohaterki"
2022
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "małe kino wielkich paradoksów: ironiczne i empatyczne, bezpretensjonalne i pełne kulturowych kontekstów, efektowne w formie i kameralne w nastroju; słowem — za kuferek z filmowymi skarbami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie"
2022
Kamieniec Podolski (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "'Brukivka'') Nagroda dla najlepszego międzynarodowego krótkiego filmu dokumentalnego
2022
Kair (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) "Brązowa Piramida" da najlepszego debiutu
2022
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w konkursie polsko-czeskim
2022
Isafjordur (The Pigeon International Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Warzecha
2022
Grimstad (Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Złote Krzesło Reżyserskie
2022
Gijon (Festival Internacional de Cine de Gijón) Nagroda Jury Młodzieżowego
2022
Gdańsk (All About Freedom Festival) Nagroda Publiczności
2022
Dundalk (Louth International Film Festival) Wyróżnienie Honorowe
2022
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda DIALOG
2022
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Specjalna
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2022
Byron Bay (Byron Bay Internatonal Film Festival) Nagroda dla najlepszego dramatycznego filmu pełnometrażowego
2022
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Monika Proba
2022
2022
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Wyróżnienie
2022
Birr (OFFline Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2022
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w konkursie polskim Dokument.pl uzasadnienie Jury: "Wszyscy chcemy poznać prawdę o miejscu, z którego pochodzimy. Ten film zabiera nas w podróż razem z młodą kobietą poszukującą odpowiedzi, nawet jeśli ostatecznie, wbrew nadziejom, ich nie otrzymuje"
2022
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Jury Dziennikarzy Zagranicznych dla najlepszego filmu polskiego
uzasadnienie Jury: "Zwycięski film przedstawia nam nieoczekiwany temat i oryginalnego głównego bohatera. Choć porusza delikatne kwestie duchowe, pozostawia widzom pozytywny, lekki posmak domowego ciepła, jedności i bezwarunkowego wsparcia. W nienachalny sposób łączy kilka gatunków: dokument etnograficzny, portret rodzinny i ambitną historię osobistą"
2022
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Młodego Jury za "wiarę, że warto być sobą w świecie kształtowanym przez normy i oczekiwania oraz dotknięcie głębi piękna wschodniej kultury"
2022
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie za zdjęcia
za "niesamowicie urzekające obrazy tworzące magiczną i transową atmosferę, która daje nam wewnętrzne poczucie, jak to jest żyć na końcu świata", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Ratter
2022
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie za zdjęcia
za "niesamowicie urzekające obrazy tworzące magiczną i transową atmosferę, która daje nam wewnętrzne poczucie, jak to jest żyć na końcu świata", nagrodę otrzymał/a
Karolina Karwan
2022
Antalya (Golden Orange Film Festival) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2022
Ann Arbor (Ann Arbor Polish Film Festival) Nagroda im. Ewy Pięty dla najlepszego filmu niefabularnego
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2021
Żarów (Żarowski Festiwal Filmowy "Different Point of View") Nagroda za najlepszy film za "nieprzeciętne wizualne oko i odwagę w łamaniu narracji, niespodziewany casting, a przede wszystkim za umiejętne rozbrajanie uniwersalnych lęków egzystencjalnych za pomocą pełnego dezynwoltury poczucia humoru. Za zadawanie trudnych pytań i nie udzielanie prostych odpowiedzi. Za pozostawienie widza z ładunkiem emocjonalnym, który nie odpuszcza długo po seansie oraz za lokalność autorki w castingu, wyborze lokacji i historii"
2021
Żarów (Żarowski Festiwal Filmowy "Different Point of View") Wyróżnienie za "poczucie humoru, oryginalny pomysł na bohatera i ujęcie tematu miłości w kinie oraz poprowadzenie wciągającej widza w sam środek dzieła narracji"
2021
Żarów (Żarowski Festiwal Filmowy "Different Point of View") Wyróżnienie za "pokazanie kawałek po kawałku jak wygląda życie chorej osoby oraz jej najbliższych. Opowieść jest nieco mistyczna, a jednocześnie bardzo przyziemna i życiowa, co wzmacnia doborowa obsada"
2021
Wiedeń (Open Air Kurzfilmfestival "dotdotdot") Nagroda Publiczności
2021
Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda Główna
2021
Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Zelek
2021
Vancouver (Vancouver Polish Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2021
Tucson (Arizona International Film Festival) Nagroda dla najlepszej krótkiej fabuły
2021
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2021
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2021
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda Publiczności
2021
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za reżyserię filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
Pawlina Carlucci Sforza
2021
Sydney (Flickerfest International Short Film Festival) Wyróżnienie dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2021
Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") I Miejsce za "sprawne balansowanie między dwiema formami filmowymi, dokumentem i animacją oraz nie utracenie przy tym humanistycznego przesłania"
2021
Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") II Miejsce za "zdystantowanie się wobec bardzo osobistej historii oraz niesamowicie głębokie porozumienie między reżyserką Dominiką Łapką oraz autorką zdjęć Weroniką Bilską"
2021
Split (Mosor Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
2021
Sofia (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In The Palace") Nagroda Główna w sekcji "Not Short at all Film"
2021
Skopje (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Makedox") Wyróżnienie
2021
Saloniki (Thess International Short Film Festival) Cinematic Achievement Award
2021
Rimini (Amarcort Film Festival) Nagroda w sekcji Calzinazz prezentującej film dokumentalne i reportaże
2021
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
2021
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Jury Akademickiego
2021
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Honorowe
2021
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
2021
Poznań (Short Waves Festival) Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim
2021
Peć (Anibar International Animation Festival) Wyróżnienie Specjalne w konkursie Human Rights
2021
Paryż (Gosh! Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2021
Paryż (Gosh! Film Festival) Nagroda dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Kozera
2021
Paryż (Gosh! Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Kozera
2021
Paryż (Gosh! Film Festival) Wyróżnienie Specjalne "Cinéma des Potes"
2021
Parnawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Naukowych) Nagroda dla najlepszego filmu dla dzieci
2021
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Głównym: Dokument
2021
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w Konkursie Głównym: Fabuła
2021
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w Konkursie Głównym: Fabuła
2021
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
2021
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
2021
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA I Nagroda "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii Profesjonalnej/Studyjnej im. Marka Serafińskiego
2021
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii Profesjonalnej/Studyjnej im. Marka Serafińskiego
2021
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
2021
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
2021
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
2021
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
Moskwa (DOKer Film Festival) Wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych
2021
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
2021
Maribor (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Stop Trik) Wyróżnienie Specjalne
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda im. Andrzeja Milczarkiewicza za "poruszenie nieznanego tematu z powojennej historii Polski"
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych nawiązujący do najlepszej tradycji włoskiego kina, a zarazem współcześnie nowatorski obraz ukazujący postawę człowieka wobec spraw ostatecznych podkreślony znakomitą kreacją aktorską Małgorzaty Gorol"
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Julia Kuzka
2021
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Rajda
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie za "przekazanie pozytywnej energii; szczęścia czerpanego nie z dóbr materialnych a natury i rodziny"; w Konkursie Filmów Dokumentalnych
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych za "wyjątkowo zabawny a zarazem nie obrażający nikogo moralitet obnażający hipokryzję i obłudę"
2021
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych za "ukazanie za pomocą ascetycznych środków, przy użyciu wymownej ciszy, historii, która była dotychczas białą plamą"
2021
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda Specjalna "Cinema Without Borders"
2021
Lille (Festiwal Kina Europejskiego) Décalé Prize w konkursie Autres Regards
2021
Kustendorf (International Film and Music Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Cezary Stolecki
2021
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda za najlepsze zdjęcia
za "myślącą kamerę, empatyczne użycie obrazu, autentyzm i bardzo udaną próbę oddania dziecięcego świata", nagrodę otrzymał/a
Andrzej Cichocki
2021
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego za film dokumentalny poniżej 30 minut; za "krótki film o nieskończoności, z cienia marginesu, ubóstwa i degradacji wydobywający niepojętą świetlistość życia"
2021
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie Jury za "film wyjątkowo światłoczuły, tyleż subtelnie co odważnie współ-czujący z szaleństwem miłości"
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za dźwięk
za "kreacyjne opowiadanie dźwiękiem o miejscach i przestrzeniach niedostępnych każdemu, poparte znakomitym rzemiosłem", nagrodę otrzymał/a
Łukasz Świerzawski
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za dźwięk
za "kreacyjne opowiadanie dźwiękiem o miejscach i przestrzeniach niedostępnych każdemu, poparte znakomitym rzemiosłem", nagrodę otrzymał/a
Sebastian Włodarczyk
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego
uzasadnienie: "Kamera w sposób nieinwazyjny, bardzo subtelny wkracza w mikrokosmos życia rodzinnego. Obserwuje je z bliska i z wielką empatią. Rejestruje mikro wydarzenia i małe, codzienne dramaty, nadając im rangę uniwersalną. Ten film zaświadcza, po raz kolejny, że istotą dokumentu jest uważna, czujna obserwacja i pokazuje, że kamera może stać się narzędziem równie precyzyjnym, jak skalpel w ręku doświadczonego chirurga", nagrodę otrzymał/a
Andrzej Cichocki
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "subtelny, wnikliwy i emocjonalnie poruszający portret dwóch mężczyzn marzących o karierze kościelnej"
2021
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny za "ciepłą, zdyscyplinowaną dramaturgicznie opowieść, poprowadzoną z poczuciem humoru, ironią, dystansem do siebie i wykreowanych przez siebie postaci, a także swobodną żonglerką konwencjami filmowymi"
2021
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film fabularny
2021
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie
2021
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie za "użycie surrealistycznej formy, która pozwala zadać fundamentalne pytania"
2021
Kłajpeda (Europejski Festiwal Filmowy "GoDebut") Grand Prix
2021
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2021
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych
2021
Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie Komisji Artystycznej
2021
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "imponujący taniec na polu minowym – za świetnie napisany i nakręcony z wyczuciem delikatnej dramaturgicznej materii film o wierze, Kościele i owczym pędzie, w którym sarkazm, czułość oraz absurd odmierzono z aptekarską precyzją"
2021
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "świadectwo nieposkromionej filmowej wyobraźni, w której Charlie Kaufmann idzie pod rękę z nowofalowcami, a kino inicjacyjne spotyka surrealistyczną baśń"
2021
Jeonju (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Grand Prix
2021
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
2021
Jekaterynburg (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Kinoproba") Nagroda dla najlepszego debiutu fabularnego
2021
Isafjordur (The Pigeon International Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marcin Mikulski
2021
Houston (WorldFest-Houston International Film Festival) Platinum Remi
2021
Gura Humorului (Międzynarodowy Festiwal Filmów, Diaporam i Fotografii "Jesień w Worońcu") Nagroda za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Cichocki
2021
Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" w kategorii: Fabuła za "wrażliwość i niezwykły zmysł obserwacji oraz za dojrzałość narracji emocjonalnej, które tworzą przejmującą, dającą do myślenia opowieść o dorastaniu i życiu z poczuciem braku"
2021
Denpasar (Bali International Film Festival) Nagroda
2021
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda "Nowe Oko"
2021
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda za zdjęcia
w konkursie "Błysk oka"
za "poruszające, nieoczywiste i pozbawione tezy wkroczenie kamerą w trudną rodzinną codzienność, piękne zdjęcia wydobywające z chaosu i bałaganu, w którym żyją mali bohaterowie, niezwykłe chwile radości, zabawy, szczęścia i smutku. Bardzo cierpliwa kamera potrafi zauważyć niezwykłe małe historie i dramaty, rozgrywające się w niewidocznych na pierwszym planie zakamarkach domu", nagrodę otrzymał/a
Andrzej Cichocki
2021
Bukareszt (Animation Bucharest International Film Festival) Nagroda Główna
2021
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego w konkursie polskim Dokument.pl; za "wrażliwość autora w odnalezieniu piękna tam, gdzie zazwyczaj go nie dostrzegamy"
2021
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie dla filmu animowanego w konkursie polskim Animacja.pl; uzasadnienie Jury: „Za opowiedzenie historii zapisanej między literami listów w sposoby świeży, autorski i uniwersalny. Za wyjątkowe połączenie dokumentu z animacją, które chwyciło za nasze serca”
2021
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie Młodego Jury uzasadnienie Jury: "Animacja Darii Kopiec poruszyła nas swoją żywiołowością, humorem i surrealizmem rodem z filmów Charliego Kaufmana. Uzyskana za sprawą różnych technik i głosów stylistyczna polifonia pozwala w pełni się zanurzyć w wykreowanym przez twórczynię świecie – świecie bardzo nam bliskim"
2021
Austin (SXSW Film Festival) Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii animowanego filmu krótkometrażowego za "umiejętność opowiadania historii"
2021
Aspen (Aspen ShortsFest) Nagroda Ellen
2021
Aspen (Aspen ShortsFest) Nagroda Jury za najlepszy film dokumentalny
2021
2020
Żyrardów (Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk "Miasto Gwiazd") Nagroda "artSkrypt" dla "wybitnego twórcy scenariuszy filmowych lub teatralnych", nagrodę otrzymał/a
Bartosz Kruhlik
2020
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2020
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
2020
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty") Stypendium Stowarzyszenia Nowe Horyzonty za "imponujący warsztat filmowy i odwagę mówienia o tym, co ukryte i niewygodne"
2020
Wilno (Vilnius Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2020
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu polskiego uzasadnienie jury: "W momencie, w którym fizyczna intymność została ograniczona wskutek pandemii, niekonwencjonalne koncepcje związków i miłości są marginalizowanie, a płynne tożsamości seksualne i płciowe podważane lub wręcz brutalnie prześladowane, prawdziwą przyjemnością było spędzić trochę czasu z trzema parami doświadczającymi trudów i radości wiążących się z pozostawaniem w związku. Reżyserka Dorota Proba wprawnie i empatycznie nakreśliła zasady, na których publiczność może wkroczyć do ich życia i zaobserwować mechanikę ich partnerstwa. Film łączy sceny codziennego życia rodzinnego z bardziej ustrukturyzowanymi wywiadami ukazującymi czego trzeba, by zbudować, podtrzymać, lub pożegnać miłość i zaangażowanie"
2020
Warszawa (Grand Off Warsaw Film Festival) Nagroda w kategorii: Najlepszy film polski
2020
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego
2020
Triest (ShorTS International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
2020
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland"
2020
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Filmów Polskich
uzasadnienie jury: "Ta niesamowita praca reżysera i ekipy byłaby godna podziwu na każdym etapie filmowej kariery. Wraz ze swoją obsadą i ekipą tworzą gładką metaforę, która ilustruje zderzenie i rozłączenie różnych poziomów społeczeństwa, a także rozdzierający serce ból nieudanej miłości i nieudanej rodziny. Realizm i intymność doskonale kontrolowanej kamery Michała Dymka ułatwiają opowiedzenie tej fascynującej historii, a film zręcznie ukazuje wiele punktów widzenia, zapewniając subtelny i przekonujący wgląd w walkę wielu dobrze narysowanych postaci. Ten film jest wciągający od początku do końca. W całym filmie nie ma niepotrzebnego ujęcia. Widzimy niezwykłą oszczędność i elegancję w opowiadaniu historii, oraz umiejętność wykorzystania przez wszystkich zaangażowanych ograniczeń, jakie nakłada na nich lokalizacja, na ich artystyczną korzyść. Kamera, jej ustawienie oraz montaż bezbłędnie złożyły się na porywające i prawdziwe kinowe doświadczenie.", nagrodę otrzymał/a
Michał Dymek
2020
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Filmów Polskich
uzasadnienie jury: "Ta niesamowita praca reżysera i ekipy byłaby godna podziwu na każdym etapie filmowej kariery. Wraz ze swoją obsadą i ekipą tworzą gładką metaforę, która ilustruje zderzenie i rozłączenie różnych poziomów społeczeństwa, a także rozdzierający serce ból nieudanej miłości i nieudanej rodziny. Realizm i intymność doskonale kontrolowanej kamery Michała Dymka ułatwiają opowiedzenie tej fascynującej historii, a film zręcznie ukazuje wiele punktów widzenia, zapewniając subtelny i przekonujący wgląd w walkę wielu dobrze narysowanych postaci. Ten film jest wciągający od początku do końca. W całym filmie nie ma niepotrzebnego ujęcia. Widzimy niezwykłą oszczędność i elegancję w opowiadaniu historii, oraz umiejętność wykorzystania przez wszystkich zaangażowanych ograniczeń, jakie nakłada na nich lokalizacja, na ich artystyczną korzyść. Kamera, jej ustawienie oraz montaż bezbłędnie złożyły się na porywające i prawdziwe kinowe doświadczenie.", nagrodę otrzymał/a
Bartosz Kruhlik
2020
Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego debiutu
2020
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix uzasadnienie jury: "Film ten – bezkompromisowy w formie i do bólu szczery – działa jak dotknięcie obnażonego nerwu, ujawnia skalę emocji, których doświadczamy tu i teraz, uwikłani w splątane relacje oraz społeczne zależności"
2020
Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego w konkursie "1-szy, 2-gi film"
2020
Sopot (Sopot Film Festival) Statuetka Parasolnika dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego
2020
Skopje (Kinenova Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz za "historię, w której przypadkowa śmierć w wypadku samochodowym przedstawiona zostaje jako kosmiczna katastrofa, co nadaje filmowi mocny wymiar duchowy, ale i imponującą spójność stylistyczną"
2020
Rijeka (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich) Nagroda Publiczności
2020
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
2020
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Jury Akademickiego
2020
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
2020
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Honorowe
za montaż, nagrodę otrzymał/a
Alan Zejer
2020
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Honorowe
za montaż, nagrodę otrzymał/a
Agata Cierniak
2020
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Kruhlik
2020
Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda Specjalna Jury
2020
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
2020
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek" Uzasadnienie: Za pełną empatii, wytrwałą obserwację prawdziwego, subtelnego i przez to trudnego do uchwycenia procesu w relacji międzyludzkiej, a który w tym filmie został z wielkim kunsztem oddany.
2020
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Nagroda Publiczności
2020
Parnawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Naukowych) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego w kategorii Between Life and Death
2020
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkich za "budowanie napięcia w czułej i elektryzująco erotycznej relacji między bohaterami, wprowadzającej dobrze znany gatunek filmowy w nowy wymiar"
2020
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
2020
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie Specjalne O!PLA w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
2020
Offenbach am Main (B3 Biennale des bewegten Bildes) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2020
Odkrycia Empiku Nagroda w kategorii: Film
2020
Odkrycia Empiku Nominacja w kategorii: Film
2020
Nowy Jork (Imagine Science Film Festival) In Vivo Award
2020
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
2020
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
2020
Nicea (Festiwal Krótkiego Metrażu) Nagroda Studencka
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
Moskwa (DOKer Film Festival) Wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych
2020
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") III Nagroda za „emocjonalną siłę komentarza o społeczeństwie w debiucie reżyserskim”
2020
Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego
2020
Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2020
Meksyk (DocsMX) Nagroda
2020
Mediolan (VW Bus Short Film Festival) The Best Film Award
2020
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
2020
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2020
Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy) Nagroda dla filmu pełnometrażowego za "brawurowe przysposobienie i przepisanie nieobecnego w polskim kinie gatunku, precyzyjnie rozpisaną historię i dwie odważnie idące po swoje bohaterki. Spełniony debiut"
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego za "odważne pełne znaczeń i ekspresji, łączenie różnych technik, świata teatru i animacji"
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego za "przejmującą opowieść o relacji syna i ojca, ukazaną z niezwykłą wrażliwością wizualną"
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie za film fabularny; za "udaną próbę autorskiego zmierzenia się z kinem gatunkowym"
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie
za kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Julia Kuzka
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie za "odważną decyzję sfilmowania bolesnej i długo piętrzącej się rodzinnej konfrontacji, której celem jest poszukiwanie prawdy, godności, a przede wszystkim dowodów miłości. Za umożliwienie nam dostrzeżenia, że to, co zwykle jest dla nas ukryte i co postrzegamy jako haniebne, tak naprawdę w niepokojący sposób może stać się znajome"
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Grand Prix "Złoty Żmij" w konkursie "Anima.PL"
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych za "oryginalność i wymowną prostotę zobrazowania prawdy o podziałach politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie oraz za olśniewającą strukturalnie fabułę: intymną, emocjonalną, tragiczną, a także metaforyczną"
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za dźwięk
za "znakomite połączenie dźwiękowego rzemiosła ze świadomą kreacją warstwy emocjonalnej bohatera", nagrodę otrzymał/a
Irena Suska
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "czułą, oszczędną w środkach opowieść i obrazy, dzięki którym skomplikowane relacje rodzinne poznajemy przy znikomym udziale słów"
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "odważną i nieoczywistą poetykę oraz przewrotną, a jednocześnie intymną i dowcipną wizję śmierci"
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego
za "wizualną wyobraźnię, duszną atmosferę filmu noir i Warszawę nad morzem", nagrodę otrzymał/a
Kajetan Plis
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film animowany za "pierwsze, drugie i trzecie, czyli za wszystkie ciężkostrawne rodzinne obiady, które pamiętamy"
2020
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "przemyślane i finezyjne połączenie animacji i dokumentu oraz wyjątkowy ton, który sprawia, że w tej dramatycznej historii jest wiele światła"
2020
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") II Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2020
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie aktorskie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
za "przekonującą kreację aktorską w filmie , który w lekki i dowcipny sposób łączy surrealistyczną formę z gorzką prawdą o samotności we współczesnym świecie", nagrodę otrzymał/a
Piotr Żurawski
2020
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie za "błyskotliwą analizę współczesnego świata"
2020
Ischia (Ischia Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego
2020
Ischia (Ischia Film Festival) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Piotr Adamski
2020
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka" dla najlepszego filmu polskiego
2020
Heerlen - Akwizgran (Dutch Mountain Film Festival) Nagroda Spiegel Best Newcomer
2020
Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Dokumentów
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda Główna "Wielka Brama Wolności" za "subtelny i poruszający obraz prawdziwego (a nie fikcyjnego) dramatu rodzinnego ludzi, dla których takie uczucia jak bliskość, miłość rodzicielska, nadzieja – wydawały się być tylko odległą teorią, a tymczasem wbrew trudnym okolicznościom stają się faktem. Autor opowiada o tej relacji z niezwykłą delikatnością i czułością wobec bohaterów. Zarówno zdjęcia, jak i montaż w nienachalny sposób pozwalają widzowi być blisko nich, zajrzeć przez chwilę do świata ich uczuć i emocji, w którym pada niewiele słów, ale gesty mówią bardzo wiele"
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
2020
Dublin (Dublin International Film Festival) Nagroda Krytyków w kategorii: Najlepszy film
2020
Corso Colombo (Riviera International Film Festival) Nagroda Publiczności
2020
Concepcion (Concepción Independent Film Awards) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2020
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Honorowa Jasna Gwiazda, nagrodę otrzymał/a
Damian Kocur
2020
Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Złoty Hugo w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych
2020
Budapeszt (Budapest International Documentary Festival) Nagroda sekcji Short Competition of Young Filmmakers
2020
Budapeszt (Verzio International Human Rights Documentary Film Festival) Nagroda za najlepszy debiut
2020
Bournemouth (Short Sounds Film Festival) Nagroda za montaż dźwięku, nagrodę otrzymał/a
Michał Fojcik
2020
Bilbao (Bilbao Mendi Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marcin Polar
2020
Ann Arbor (Ann Arbor Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2020
2020
2020
2020
2020
2020
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
uzasadnienie jury: "Każda bajka ma swoje przesłanie, ale i każda bajka musi się też kiedyś skończyć. Za przedstawienie w baśniowej formie procesu przejścia z czasu dzieciństwa w dorosłość i pokazanie, że aby stać się dorosłym to najpierw trzeba pozwolić sobie BYĆ dzieckiem"
2019
Żywiec (Festiwal Górski "Adrenalinium") Złota Koziczka Adrenalinum
2019
Zakopane (Spotkania z Filmem Górskim) Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego
2019
Wilno (European Film Forum Scanorama) Wyróżnienie Specjalne
2019
Waszyngton (DC Shorts International Film Festival) Nagroda Publiczności
2019
Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego filmu w październikowej edycji nagrody
2019
Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu w październikowej edycji nagrody
2019
Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda za najlepszą muzykę
w październikowej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Targosz
2019
Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda za najlepszą reżyserię
w paźdzernikowej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Maciej Kawalski
2019
Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda za najlepszą rolę wiodącą, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2019
Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda za najlepsze zdjęcia
w październikowej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Paweł Dyllus
2019
Warszawa (Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Kino w trampkach") Wyróżnienie Jury Młodzieżowego uzasadnienie jury: Wyjątkowy portret dwóch niesamowitych kobiet w bardzo różnym wieku. Bohaterki tworzą bliską relację, ponad podziałami językowymi, narodowościowymi, pokoleniowymi czy historycznym urazami. Piękne zdjęcia i subtelne operowanie emocjami są również ogromną wartością filmu.
2019
Warszawa (Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz) I Miejsce
2019
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie
w Konkursie Filmów Krótkometrażowych, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") II Nagroda Jury Więziennego
2019
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
2019
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie w sekcji dokumentalnej Konkursu Krótkich Metraży „Okiem Młodych”
2019
Syracuse (Syracuse International Film Festival) Nagroda Judges’ Citation
2019
Soria (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Angel Mayor"
2019
Rzym (Rome International Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
2019
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Oskar Jarzombek
2019
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2019
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Marcin Filipowicz
2019
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Monika Mielnicka
2019
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Agata Buzek
2019
Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Grand Prix
2019
Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda za najlepszy profesjonalny film fabularny
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego w lutowej edycji festiwalu
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fantastycznego w lutowej edycji festiwalu
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda dla najlepszego reżysera filmu krótkometrażowego
w lutowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Roman Przylipiak
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda za najlepszą główną rolę męską w filmie krótkometrażowym, nagrodę otrzymał/a
Sebastian Łach
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda za najlepszą muzykę w filmie krótkometrażowym w lutowej edycji festiwalu
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda za najlepsze kierownictwo artystyczne filmu krótkometrażowego
w lutowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Roman Przylipiak
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
w lutowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Roman Przylipiak
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
w lutowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Bogdał
2019
Puerto La Cruz (Five Continents International Film Festival) Wyróżnienie za drugoplanową rolę męską w filmie krótkometrażowym
w lutowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Witold Rakowicz
2019
Poznań (Short Waves Festival) I Nagroda w Konkursie Polskim za "intymny i szczery portret rzeczywistości, z którą rzadko mamy okazję się zetknąć oraz to, jak w pełen szacunku, wymowny i bezpośredni sposób reżyser pozwala nam zajrzeć do świata protagonisty"
2019
Poindimie (Ânuu-ru âboro Festival International du Cinema des peuples) Nagroda dla najlepszego międzynarodowego filmu krótkometrażowego
2019
Pirgos (Olympia International Film Festival for Children and Young People) Wyróżnienie Specjalne Jury Młodzieżowego
2019
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Kruhlik
2019
Parnawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Naukowych) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2019
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") I Nagroda w kategorii: Fabuła
2019
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2019
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Dokument
2019
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
2019
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
2019
Nowy Jork (New York Movie Awards) Nagroda dla najlepszej komedii w listopadowej edycji nagrody
2019
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "umiejętność opowiedzenia niebanalnej historii w atrakcyjny i dowcipny sposób"
2019
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Jury Młodzieżowego za "ukazanie tęsknoty na wielu płaszczyznach, wrażliwość na piękno surowej natury oraz zostawienie przestrzeni do samodzielnej interpretacji"
2019
Nijmegen (Festiwal Filmowy "Go Short") Nagroda Best European Short Documentary
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "precyzyjność charakterów i autentyczną historię"
2019
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
2019
Monselice (Euganea Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
2019
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Specjalna Organizatorów za "odwagę podjęcia trudnego tematu uchodźców, który nurtuje współczesne społeczeństwo"
2019
Miami (Miami Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) I Nagroda w kategorii: Dokument
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) II Nagroda w kategorii: Fabuła
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) III Nagroda w kategorii: Animacja
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) IV Nagroda w kategorii: Fabuła
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) Wyróżnienie w kategorii: Animacja
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) Wyróżnienie w kategorii: Animacja
2019
Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) Wyróżnienie w kategorii: Dokument
2019
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2019
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2019
Londyn (London International Motion Pictures Awards) Nagroda dla najlepszego filmu
2019
Londyn (London International Motion Pictures Awards) Nagroda dla najlepszego międzynarodowego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2019
Londyn (London International Motion Pictures Awards) Nagroda za najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2019
Londyn (London International Motion Pictures Awards) Nagroda za objawienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Lianne Harvey
2019
Lądek-Zdrój (Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady) Wyróżnienie
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ w postaci zakupu licencji przez kanał filmowy AleKino+
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy za "czerpanie pełnymi garściami z mitów i podań, przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela"
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za muzykę
za utwór „Monza”; uzasadnienie jury: "Po prostu najlepszy muzyczny utwór. Został w nas, idealnie „siedzi” w filmie. Szacun. Chcemy płytę.", nagrodę otrzymał/a
Pro8lem (zespół)
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za odkrycie aktorskie
uzasadnienie jury: Charyzma, magnetyczna siła ekranowej obecności nawet w ciemnym zoo., nagrodę otrzymał/a
Maja Pankiewicz
2019
Kopenhaga (Nordic Adventure Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2019
Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
2019
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2019
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda Specjalna
2019
Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Złoty Tancerz"
2019
Hamilton (Bermuda International Film Festival) Grand Prix
2019
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda Publiczności w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2019
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2019
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2019
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2019
Drama (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
2019
Bytom (Bytom Film Festiwal) Wyróżnienie Wyróżnienie Specjalne CeTA
2019
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda "Nowe Oko", nagrodę otrzymał/a
Stanisław Cuske
2019
Brno (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
2019
Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Interfilm") Nagroda w konkursie Green Film
2019
Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Grand Prix Jury Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2019
Amman (Karama Human Right Festival) Nagroda dla najlepszej animacji
2019
Alcine (Europejski Festiwalu Filmów Krótkometrażowych) III Nagroda
2019
2019
2019
2018
Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Radosław Zielonka
2018
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2018
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda za najlepszą kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Jowita Budnik
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
2018
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Popławska
2018
Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda w kategorii: Profesjonalny film fabularny
2018
Warszawa (Festiwal Filmów Edukacyjnych "Edukino") Wyróżnienie w kategorii: Życie w społeczeństwie
2018
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Główna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2018
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2018
Wałbrzych (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik, nagrodę otrzymał/a
Piotr Domalewski
2018
Triest (Trieste Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2018
Tbilisi (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Piotr Domalewski
2018
Swietłogorsk (MFF Krajów Nadbałtyckich) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Piotr Domalewski
2018
Stambuł (Bosphorus Film Festival) Ahmet Uluçay Grand Prize
2018
Stambuł (Bosphorus Film Festival) Nagroda dla najlepszego międzynarodowego krótkiego filmu dokumentalnego
2018
Seul (Asiana International Short Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
2018
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2018
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Roman Przylipiak
2018
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Justyna Wasilewska
2018
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda za najelepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Adam Palenta
2018
Reggio (Reggio Film Festival) Wyróżnienie Specjalne za to "że pod pozorem zabawnej nocnej przygody Polaka w Paryżu, fabuła pokazuje gorzką refleksję o tym, że bycie „nielegalnym” jest częścią każdego z nas"
2018
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Komendy Wojewódzkiej Policji za film "o szczególnych walorach społecznych"
2018
Przemyśl (Festiwal Kina Niezależnego CK OFF) I Nagroda w kategorii: Fabuła
2018
Princeton (Princeton Independent Film Festival) Nagroda Zespołowa "Grand Performance"
2018
Princeton (Princeton Independent Film Festival) Złoty Puchar
2018
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Wyróżnienie za "imponujące zbudowanie więzi między reżyserem a jego bohaterem, wrażliwość i zrozumienie z jakim portretuje jego świat"
2018
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Animowanych za "niekonwencjonalne wykorzystanie mediów"
2018
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
2018
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2018
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
2018
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
2018
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna za najlepszy debiut
2018
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Wyróżnienie za "zbudowanie wyjątkowego i kompletnego świata filmowego, w którym na szczególne wyróżnienie zasługuje spójność formy i treści oraz dramaturgiczna konstrukcja"
2018
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino offowe dokument za film "w którym wszystko co ważne ukryte jest między słowami. Za lekko opowiedziany, a jednak przejmujący portret samotności"
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Piotr Sobociński jr
2018
Nagroda Ukraińskich Krytyków Filmowych Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2018
Mediolan (Innuendo International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2018
Maracay (Maracay International Film & Video Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dramatycznego
2018
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda "Cierpliwe oko" im.
Kazimierza Karabasza za "zaskakującą, dowcipną i wielowymiarową relację z czterech spotkań międzyludzkich i międzykulturowych, w trakcie których zjawisko polskiej gościnności ulega jednoczesnej afirmacji i przedefiniowaniu"
2018
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") I Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2018
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2018
2018
Łódź (Montaż Film Festival) Nagroda Publiczności, nagrodę otrzymał/a
Marcin Piątkowski
2018
Łódź (Montaż Film Festival) Nagroda Publiczności, nagrodę otrzymał/a
Marek Skrzecz
2018
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Targosz
2018
Lwów (Festiwal Filmowy "Wiz-Art") Wyróżnienie Specjalne
w Konkursie Krajowym za rolę aktorską, nagrodę otrzymał/a
Waleria Chilko
2018
Los Angeles (Beverly Hills Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu zagranicznego
2018
Los Angeles (DaVinci International Film Festival) "Leo Award" dla najlepszego filmu fabularnego
2018
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Bridging The Borders Award" dla najlepszego filmu krótkometrazowego
2018
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Stanisław Cywka
2018
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Ziętek
2018
Londyn (London Film Award) Wielka Nagroda Jury
2018
Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Ageas Insurance za najlepszy film krótkometrażowy
2018
Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Portuguese Authors Society w konkursie międzynarodowym
2018
Lagos (Motion Pictures International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2018
Lagos (Motion Pictures International Film Festival) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2018
La Paz (La Paz International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2018
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego za "trafną, komediową próbę spuentowania szaleństwa współczesnego świata"
2018
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
2018
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI
2018
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ dla najlepszego dokumentu; za "przejmującą obserwację uczestniczącą i głęboki humanizm"
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ dla najlepszej fabuły; za "przewrotną i ujmującą definicję szaleństwa"
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Jury Młodzieżowego za "autentyczność i bogactwo wykorzystania filmowych środków; wybitne aktorstwo i mistrzowskie operowanie ścieżką dźwiękową oraz wiarygodne ukazanie zmagań jednostki na frontach zewnętrznych i wewnętrznych wojen"
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
za "zabranie widza w emocjonalną podróż bez trzymanki", nagrodę otrzymał/a
Magdalena Popławska
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za "czuły obraz Polski przydrożnej i film stworzony z prawdziwej potrzeby nawiązywania emocjonalnego połączenia bohatera i twórcy"
2018
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu studenckiego
2018
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Krajowym
2018
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Publiczności
2018
Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Publiczności
2018
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Hamlet" Jury Studenckiego
2018
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
2018
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Publiczności "Poloniusz"
2018
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2018
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2018
Euganea (Euganea Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2018
Drama (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) II Nagroda
2018
Drama (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Telewizji Parlamentu Greckiego "Ludzkie Wartości"
2018
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych; uzasadnienie jury: "Nagroda specjalna przyznawana jest filmowi, który zachwyca swoją autentycznością i realizmem, ze świetnie zaprojektowanymi dynamicznymi scenami i odzwierciedla ważny i uniwersalny temat dotyczący nielegalnych pracowników w Europie"
2018
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy, nagrodę otrzymał/a
Piotr Domalewski
2018
Białystok ("Filmowe Podlasie Atakuje") Nagroda Publiczności "Złoty Golf"
2018
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Grand Prix za "odważne i wyjątkowe przedstawienie bezwzględnej wewnętrznej walki"
2018
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym "Okno na wschód" uzasadnienie jury: "Odważna fizyczność zdjęć zrobiła na nas wrażenie swoim subtelnym, organicznym a jednocześnie stylizowanym obrazowaniem"
2018
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni" uzasadnienie jury: "Oddanie i czułość, jaką pokazał reżyser przedstawiając głównego bohatera, przełożyła się na wzruszający film, który zapadł nam w pamięć"
2018
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda New Europe Talent Award dla najbardziej obiecującego twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej
2018
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za zdjęcia
2018
Barcelona (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Mecal") II Nagroda w konkursie filmów dokumentalnych
2018
Auckland (Auckland International Film Festival) Nagroda dla najlepszej aktorki
w jesiennej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Lianne Harvey
2018
Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie Kids & Docs
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
za "lekkość w sposobie opowiadania, powrót do tradycji polskiego kina komediowego oraz poruszenie ważnych zagadnień społecznych"
2018
2017
Zagrzeb (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "ZagrebDox") Wyróżnienie
2017
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
2017
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2017
Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Złota Ryba
w kategorii: profesjonalny film dokumentalny; za "umiejętność pokazania w autentyczny sposób trudnej relacji bliskości, i za wyzwalającą nadzieję, jaką bohaterowie mają na dalsze wspólne życie oraz świetne zdjęcia Weroniki Bilskiej"
2017
Wilno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino pavasaris") Nagroda Główna w konkursie filmów krótkometrażowych
2017
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix
2017
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda dla najlepszego filmu polskiego
2017
Vancouver (Directors Cut Film Fest) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2017
Vancouver (Directors Cut Film Fest) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
Vancouver (Directors Cut Film Fest) Nagroda za najlepszy film fabularny
2017
Toronto (Hot Docs) Wyróżnienie Honorowe
2017
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "zachwycający psychologiczną i emocjonalną prawdą debiut, który udowadnia reżyserski talent oraz zdolność patrzenia na świat i ludzi w sposób niepowierzchowny i fascynujący dla widza"
2017
Taos (Taos Shortz Film Fest) Wyróżnienie Honorowe w kategorii: Komedia fabularna
2017
Talent Trójki (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia)
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Zofia Kowalewska
2017
Sydney (Flickerfest International Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego
2017
Sharm El-Sheikh (Sharm El-Sheikh Arab & European Film Festival) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Zofia Kowalewska
2017
Sao Paulo - Rio de Janeiro (MFF Dokumentalnych "It's All True") Wyróżnienie Specjalne
2017
Rzym (Fabrique Awards) Nagroda dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego
2017
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Jacek Borusiński
2017
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Oliwier Kozłowski
2017
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Gąssowski
2017
Rosarito (Rosarito International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2017
Romford (Romford Film Festival) Nagroda za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową, nagrodę otrzymał/a
Lee Ross
2017
Romford (Romford Film Festival) Nagroda za najlepszą scenografię, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Filimoniuk
2017
Romford (Romford Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2017
Romford (Romford Film Festival) Nagroda za najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Piotr Knop
2017
Romford (Romford Film Festival) Nagroda za najlepszy montaż, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Kamiński
2017
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
2017
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Dziennikarzy
2017
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Publiczności
2017
Przemyśl (Festiwal Kina Niezależnego CK OFF) Nagroda Publiczności
2017
Przemyśl (Festiwal Kina Niezależnego CK OFF) Wyróżnienie
2017
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Nagroda Publiczności
2017
Poznań (Short Waves Festival) III Nagroda w Konkursie Polskim
2017
Poznań (Short Waves Festival) Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim
2017
Poznań (Short Waves Festival) Wyróżnienie w Konkursie Polskim
2017
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2017
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Specjalna Jury
za kreacje aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Czerwińska
2017
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Specjalna Jury
za kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Kowalewski
2017
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
2017
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
2017
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Mniejszości Kulturowych Warmii i Mazur
2017
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie w kategorii: Studyjna
2017
Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego dramatu w listopadowej edycji nagród
2017
Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w listopadowej edycji nagród
2017
Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu w listopadowej edycji nagród
2017
Nowy Jork (Short Comedy Film Festival "The Iron Mule") Nagroda Jury
2017
Nowy Sącz (Festiwal Filmowy "Nowe Kino - Nowy Sącz") Nagroda Główna "Złoty Sędziwój" za "umiejętność opowiadania o ważnych sprawach w prosty sposób"
2017
Nowy Sącz (Festiwal Filmowy "Nowe Kino - Nowy Sącz") Sędziwój Aktorski za najlepszą rolę, nagrodę otrzymał/a
Jacek Borusiński
2017
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix
2017
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino offowe dokument
2017
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino offowe fabuła
2017
Nottingham (Nottingham International Film Festival) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
North American Film Award Nagroda w kategorii: Najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2017
Nijmegen (Festiwal Filmowy "Go Short") Wyróżnienie Specjalne w kategorii filmów dokumentalnych
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
2017
Mediolan (International Filmmaker Festival of World Cinema) Nagroda za najlepszą męską rolę pierwszoplanową, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2017
Madryt (Festival de Cine de Alcala de Henares "Alcine") I Nagroda w konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2017
Łódź (Festiwal "Kamera Akcja") Nagroda dla najlepszej etiudy za "oryginalny pomysł, nieoczywiste wykorzystanie humorystycznej konwencji i fantastycznego psiego bohatera"
2017
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2017
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
2017
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
2017
Lwów (Festiwal Filmowy "Wiz-Art") Wyróżnienie Specjalne
2017
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności w kategorii krótkometrażowego dokumentu
2017
Los Angeles (Actors Awards) Nagroda dla najlepszego zespołu aktorskiego na wrześniowej edycji festiwalu
2017
Los Angeles (Actors Awards) Nagroda za najlepszą rolę na festiwalu
na wrześniowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Lianne Harvey
2017
Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego aktora
na listopadowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2017
Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego na listopadowej edycji festiwalu
2017
Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu na listopadowej edycji festiwalu
2017
Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz oryginalny
na listopadowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Animation Award"
2017
Los Angeles (Hollywood Film Competition) Nagroda dla najlepszego filmu w sierpniowej edycji konkursu
2017
Los Angeles (Hollywood Film Competition) Nagroda dla najlepszego reżysera w sierpniowej edycji konkursu
2017
Los Angeles (Hollywood International Moving Pictures Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu w lipcowej edycji festiwalu
2017
Los Angeles (Hollywood International Moving Pictures Film Festival) Nagroda dla najlepszego reżysera filmu fabularnego
w lipcowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w sierpniowej edycji nagrody
2017
Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu w sierpniowej edycji nagrody
2017
Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Lianne Harvey
2017
Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepsza aktorka
w jesiennej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Lianne Harvey
2017
Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepsze zdjęcia
w jesiennej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2017
Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy film międynarodowy w jesiennej edycji nagrody
2017
Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy montaż
w jesiennej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Kamiński
2017
Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film fabularny w jesiennej edycji nagrody
2017
Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy reżyser
w jesiennej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
Los Angeles (Mindfield Film Festival) Nagroda za najlepszą reżyserię
na październikowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
Los Angeles (Mindfield Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia
na październikowe edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2017
Londyn (London Eye International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2017
Ljubliana (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animateka") Wyróżnienie Specjalne
2017
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego za "barwną i mądrą opowieść o spotkaniach na kanapie ludzi z różnych światów – spotkaniach, które zmieniają zarówno bohaterów, jak i widzów"
2017
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
za "udane połączenie thrillera i kina społecznego, za pokazanie, jak trudno w dzisiejszych czasach być dobrym człowiekiem oraz za wielowymiarową rolę Grzegorza Damięckiego w krótkim metrażu"
2017
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "dojrzałość, wizję i odwagę; za reżyserię i mądre wykorzystanie wszystkich środków narracji filmowej"
2017
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za muzykę
za "komplementarną opowieść muzyczną o losach bohaterów filmu", nagrodę otrzymał/a
Bartłomiej Gliniak
2017
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego
za "żywy, sugestywny, oddychający obraz współczesności", nagrodę otrzymał/a
Michał Dymek
2017
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
za "wykreowanie przy pomocy barwy, ruchu kamery i światła sugestywnych przejść pomiędzy alternatywnymi światami", nagrodę otrzymał/a
Adam Palenta
2017
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film fabularny za "intymny portret ojca i syna"
2017
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Grand Prix w kategorii: Film niezależny
2017
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Nagroda Jury Społecznego uzasadnienie jury: "Historia przedstawiona w filmie jest zaskakująca, fabuła przybiera nieoczekiwanie dramatyczny obrót, wskutek którego widz przeżywa skrajne emocje. Jury zwróciło uwagę na dbałość o szczegóły, poprawne kadry i oprawę muzyczną a przede wszystkim świetnie wykreowane przez młodych aktorów role Joszka i Lili"
2017
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Nagroda pozaregulaminowa
w kategorii: Film niezależny, nagrodę otrzymał/a
Oliwier Kozłowski
2017
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Nagroda w kategorii: Film niezależny
2017
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "podjęcie ryzyka wykreowania relacji międzyludzkich w świecie ekstremalnych wyborów i umiejętne zatarcie granicy między dokumentem a fabułą"
2017
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie aktorskie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
za "stworzenie emocjonalnej relacji w filmie", nagrodę otrzymał/a
Oliwier Kozłowski
2017
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2017
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Wyróżnienie w konkursie filmu dokumentalnego
2017
Ismailia (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych) Wyróżnienie Specjalne w kategorii filmów krótkometrażowych
2017
Indianapolis (Heartland Film Festival) Audience Choice Award
2017
Herceg Novi (Film Festival Herceg Novi) Grand Prix
2017
Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Dokumentów
2017
Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" w kategorii: Fabuła za "mistrzowskie zobrazowanie perspektywy dziecka oraz stworzenie nostalgicznej i tragicznej opowieści o skutkach pojawienia się w uporządkowanym chłopięcym świecie nieoczekiwanej „siostry”"
2017
Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" w kategorii: Forma za "umiejętne wykorzystanie języka filmowego oraz perfekcyjne połączenie baśniowości i realizmu, co przełożyło się na plastykę obrazu"
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda "Laertes" Jury Dziennikarzy
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Hamlet" Jury Studenckiego
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Horacy" Jury Młodego Widza
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Fabuła
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2017
Gliwice (Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR) Wyróżnienie
2017
Eastleigh (Southampton International Film Festival) Nagroda za scenariusz filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Marszewski
2017
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy, nagrodę otrzymał/a
Zofia Kowalewska
2017
Cannes (Semain de la Critique) Nagroda Canal+
2017
Cannes (Semain de la Critique) Złota Szyna, Nagroda Stowarzyszenia Kolejarzy Kinomanów "Ceux du rail"
2017
Brest (Europejski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Prix Conseil Départemental du Finistere"
2017
Bratysława (FebioFest) Nagroda FICC "Don Kichot"
2017
Bratysława (FebioFest) Wyróżnienie Specjalne
2017
Bogota (Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Bogoshorts") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2017
Birmingham (Birmingham Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2017
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Publiczności "Dziki Żubr"
2017
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za muzykę uzasadnienie jury: "Aby stworzyć film, trzeba wybrać muzykę, która spełni nasze intencje. Muzyka w tym filmie przekazuje najwyższe emocje i wypełnia idealnie koloryzm i dramatyzm historii"
2017
Auckland (Doc Edge Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2016
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Wyróżnienie za najlepszy film animowany
2016
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") III Nagroda w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe"
2016
Warto (Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej. Wrocław") Nagroda w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Paulina Skibińska
2016
Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą") II Nagroda za "wzruszającą opowieść o trudzie przepraszania i przebaczania"
2016
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego za "dobrze ugruntowany, przekonujący portret więzi bohaterów opartej na miłości i “grze” w dorastanie"
2016
Ułan Bator (Festiwal Studencki "The Debut-7") Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2016
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Nagroda Publiczności
2016
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Nagroda Specjalna Jury
2016
Szczecin (Szczecin European Film Festival) Nagroda Publiczności
2016
Sassari (Sardinia Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
2016
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
2016
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek" za film "w którym w dowcipny i głęboki sposób uchwyciła złożone relacje rodzinne tworząc uniwersalną opowieść o wybaczaniu"
2016
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Wyróżnienie za "ważny film o potrzebie i możliwości dialogu, który toruje drogę do spotkania kochających się ludzi"
2016
Poznań (Short Waves Festival) Nagroda Best of Seven
2016
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych dla filmu fabularnego
2016
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2016
Nowy Sącz (Festiwal Filmowy "Nowe Kino - Nowy Sącz") Nagroda pozaregulaminowa, nagrodę otrzymał/a
Borys Moskalik-Pieper
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
2016
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
2016
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności
2016
Londyn (Sundance Film Festival) Wielka Nagroda Jury w konkursie filmów krótkometrażowych
2016
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Złoty Gołąb w Międzynarodowym Konkursie Dokumentów Krótkometrażowych; za "pokazanie intymnej historii dwójki w ludzi w sposób prosty, pełen humoru, ale także odwagi, co dodało dokumentowi unikalnej jakości"
2016
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego; za "zdyscyplinowany wizualnie i emocjonalnie obraz. Dlatego tak poruszający"
2016
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Don Kichot, Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych FICC za film "który rozpoczyna dyskusje na temat godności, pyta o to gdzie przebiega granica między sztuką, a cynizmem i oglądactwem"
2016
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok nagroda za najlepszy film dokumentalny; za "ciepły i pełen humoru film, wzruszającą i precyzyjnie zrealizowaną refleksję na temat miłości, przywiązania i przebaczenia"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy dla filmu krótkometrażowego
za "dowód na to, że nawet dziś stać nas na dialog"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "piękne i czułe pokazanie człowieka i umiejętność docierania do najgłębszych emocji"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "talent narracyjny, poczucie humoru i lekkość w opowiadaniu historii"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
do filmu krótkometrażowego
za "wielki talent operatorski, który służy opowiadanym historiom", nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
do filmu krótkometrażowego
za "wielki talent operatorski, który służy opowiadanym historiom", nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie Pozaregulaminowe, nagrodę otrzymał/a
Bartłomiej Kotschedoff
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za "niebanalne podejście do tematu współczesnego patriotyzmu"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za "przeniesienie symbolicznej formy z galerii sztuki do życia i filmu"
2016
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Grand Prix
w kategorii: film niezależny; nagrodę przyznano ze szczególnym docenieniem wybitnej kreacji aktorskiej Katarzyny Herman
2016
Kołobrzeg (Kołobrzeg Suspense Film Festival) Nagroda w konkursie "First Shot"
2016
Kendal (Kendal Mountain Festival) Nagroda za najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Liwiński
2016
Kendal (Kendal Mountain Festival) Nagroda za najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Radosław Ochnio
2016
Kendal (Kendal Mountain Festival) Nagroda za najlepszy dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Marcin Cichoń
2016
Kaohsiung (Kaohsiung Film Festival) Nagroda "Best Selection"
2016
Ischia (Ischia Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2016
High Wycombe (Fisheye Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym, nagrodę otrzymał/a
Jakub Stolecki
2016
High Wycombe (Fisheye Film Festival) Nagroda za najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Szczerba
2016
Heerlen - Akwizgran (Dutch Mountain Film Festival) Nagroda "Best Newcomer Award"
2016
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Dyrektora Festiwalu "Rozenkranc" za "niezwykłą, szczerą pracę z młodymi aktorami i dobre, mocne kino psychologiczne"
2016
Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "One Shot") Nagroda dla najlepszego filmu ormiańskiego
2016
Bytom (Bytom Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2016
Budapeszt (Pázmány Film Fesztivál) Nagroda Seniorów
2016
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Grand Prix Uzasadnienie Jury: "Proste, acz humorystyczne i intymne studium związku, które zrobiło na nas wrażenie swoją szczerością"
2016
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni" Uzasadnienie Jury: "Bardzo szczery i intymny portret dwóch wizji świata. Reżyserka odsłania się, aby dać nam osobisty wgląd w niezwykle ważny społecznie temat"
2016
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Publiczności "Dziki Żubr"
2016
Ann Arbor (Ann Arbor Polish Film Festival) Nagroda im. Andrzeja Dolaty dla najlepszego debiutu filmowego za "sugestywne przedstawienie walki o dominację i opuszczenia"
2016
Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Grand Prix Jury Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2016
Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Nagroda Publiczności w Konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2016
Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda Specjalna Jury w konkursie filmów studenckich
2016
Ajuntament de Figaró–Montmany (Nature and Cinema Exhibition "ForadCamp")
08590 Figaró-Montmany
Sponsors ForadCamp
Ajuntament de Figaró–Montmany (Nature and Cinema Exhibition "ForadCamp") Nagroda Granollers Cultural Association
2016
Aix-en-Provence (Festiwal Tous Courts) Nagroda Jury
2016
2016
2016
2016
2015
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2015
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2015
Wilno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino pavasaris") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2015
Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą") Nagroda Specjalna
2015
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Nagroda Specjalna Jury za "piękną i przejmującą przypowieść filmową o ludzkiej tragedii i potrzebie kochania"
2015
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Jakubik
2015
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda dla najlepszego dokumentu
2015
Trenczyńskie Cieplice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Art Film Fest") Wyróżnienie Specjalne Jury
2015
Tegernsee (Internationales BergFilm Festival) Grand Prix
2015
Tampere (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
2015
Talent Trójki (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia)
w kategorii: Film; za "nietuzinkową wyobraźnię i perfekcyjne opanowanie warsztatu filmowego, wrażliwość wizualną i umiejętność budowania nastroju oraz za dojrzałą osobowość twórczą", nagrodę otrzymał/a
Paulina Skibińska
2015
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Nagroda Specjalna Jury dla filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych; za "głębię"
2015
Sheffield (Sheffield Doc/Fest) Nagroda dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2015
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
2015
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Honorowe
2015
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek" za "ukazanie dramatycznej przemiany świadomości przestępczyni, która jest na progu nowego życia"
2015
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich dla filmu krótkometrażowego
2015
Poznań (Short Waves Festival) II Nagroda w konkursie Poznań Open
2015
Pirgos (Olympia International Film Festival for Children and Young People) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabulanego
2015
Petersburg (Festiwal Filmów Krótkich, Dokumentalnych i Animowanych "Message To Man") Wyróżnienie w kategorii filmu eksperymentalnego
2015
Paryż (Festiwal Signes de Nuit) Signs Award
2015
Park City (Sundance Film Festival) Nagroda Specjalna Jury za "poezję wizualną"; za "niezwykłą umiejętność opowiedzenia historii za pomocą zdjęć, ukazujących piękno, ciemność i niepewność w nietradycyjny sposób"
2015
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie w kategorii Studyjnej
2015
Nowy Jork (Imagine Science Film Festival) Wyróżnienie
2015
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie w kategorii: Kino offowe fabuła
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
Madryt (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Documenta Madrid") Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych
2015
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") I Nagroda w kategorii: Mistrzowie krótkiego metrażu
2015
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Adam Bobik
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za "przeprowadzoną spójnym językiem filmowym bolesną wiwisekcję polskiej rodziny na wsi"
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie
za "zapierającą dech w piersiach wizję świata i konsekwentne oraz świadome budowanie obrazu, w ekstremalnie trudnych warunkach", nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2015
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Grand Prix w kategorii: Film niezależny
2015
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Nagroda Jury Młodych za "przejmującą historię o dokumentalnym charakterze w warstwie wizualnej i grze aktorskiej. Rzadko udaje się stworzyć tak spójny świat dziecka odpowiednio wyważony emocjonalnie."
2015
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2015
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Specjalna Jury
2015
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka "Docudays UA") Nagroda w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych
2015
Kair (Cairo International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne w Międzynarodowy Konkursie "Kino Jutra"
2015
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2015
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Wyróżnienie
2015
Gyor (Międzynarodowe Spotkania Filmu i Muzyki) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
2015
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda "Ikar" Klubu Fantastyki "Fantasmagoria" za najlepszy film o tematyce science fiction/fantasy dla najlepszego filmu podejmującego tematykę fantasy lub science fiction
2015
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2015
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy
2015
Camden (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Camden Cartel Award za najlepszy film krótkometrażowy
2015
Budapeszt (Budapest International Documentary Festival) Wyróżnienie
2015
Bristol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Bristol Encounters") Wyróżnienie Honorowe
2015
Bratysława (FebioFest) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2015
Bosco Chiesanuova (Film Festival della Lessinia) Nagroda "Lessinia D'Argento" za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Vahram Mkhitaryan
2015
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego za "wrażliwość wizualną i spójną wizję artystyczną, przenoszącą nas z realizmu w metafizyczny świat natury"
2015
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za zdjęcia
za "porywające zdjęcia, dynamiczną pracę kamery i subtelność w portretowaniu bohaterów", nagrodę otrzymał/a
Jacek Podgórski
2015
Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Grand Prix Jury Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2015
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda im. Ewy Kamirskiej dla najlepszego filmu w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych (w roku 2014 przyznana jako Nagroda Specjalna w Konkursie Młodego Kina)
2015
2015
2014
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Kinga Preis
2014
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Biedrzycki
2014
Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Maciej Marczewski
2014
Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Julia Kijowska
2014
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Wyróżnienie
w konkursie: Lokalizacje, za szczególną wrażliwość wizualną; uzasadnienie: "po prostu jesteśmy z niego dumni", nagrodę otrzymał/a
Marcin Sauter
2014
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Wyróżnienie w konkursie: Lokalizacje; za "walory artystyczne i tematykę"
2014
Tetowo (Tetova International Film Festival ODA) Nagroda dla najlepszego filmu
2014
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Certyfikat "Wspiera nas PaT", Nagroda Specjalna Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" za walory edukacyjno-profilaktyczne za "trafne postawienie pytania: czy resocjalizacja może spowodować odkupienie winy?"
2014
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Dziennikarzy
2014
Padwa (Euganea Film Festival) Wyróżnienie Specjalne dla zagranicznego filmu krótkometrażowego
2014
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych w kategorii: dokument
2014
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Specjalna Jury w kategorii: fabuła
2014
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
2014
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "ukazanie w błyskotliwy formalnie sposób historii zderzenia kultur, której efektem jest lekcja dobrego wychowania"
2014
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino profesjonalne fabuła
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2014
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Filmów Fabularnych
2014
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda Publiczności
2014
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda w kategorii: Mistrzowie obserwacji za "ciekawy wybór bohatera i cierpliwą obserwację"
2014
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda dla najlepszego producenta, nagrodę otrzymał/a
Joanna Szymańska
2014
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda dla najlepszego producenta, nagrodę otrzymał/a
Wajda Studio
2014
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2014
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
2014
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Dyplom Honorowy
za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Korybalski
2014
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Dyplom Honorowy
za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jarosław Stawirej
2014
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny "za subtelną i mądrą historię o odnalezieniu człowieczeństwa"
2014
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny "za film kompletny, piękny, mądry i perfekcyjnie zrealizowany"
2014
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny "za wzruszające i dowcipne ujęcie pozornie lekkiego tematu"
2014
Kołobrzeg (Kołobrzeg Suspense Film Festival) Nagroda w Konkursie "First Shot"
2014
Kołobrzeg (Kołobrzeg Suspense Film Festival) Wyróżnienie w Konkursie "First Shot"
2014
Kołobrzeg (Kołobrzeg Suspense Film Festival) Wyróżnienie w Konkursie "First Shot"
2014
Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Główna "Złoty Nurt - Wydarzenie Nurtu" za "głęboko ludzkie ukazanie wyzwolenia się morderczyni z egzystencjalnego mroku, w adekwatnej formie języka filmowego, kojarzącego się z prozą Dostojewskiego"
2014
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda Specjalna
Nagroda Specjalna 24media za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Patryk Jordanowicz
2014
Jihlava (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych) Nagroda "Silver Eye" dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2014
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2014
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Wyróżnienie
2014
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Dyrektora Festiwalu "Rozenkranc"
2014
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Wyróżnienie Jury Głównego
2014
Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot") "Złota Morela" dla najlepszego armeńskiego filmu krótkometrażowego
2014
Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Vahram Mkhitaryan
2014
Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Majdzińska
2014
Drvengrad (Küstendorf International Film & Music Festival) Silver Egg Award
2014
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") "Złota Żaba" w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych, nagrodę otrzymał/a
Przemysław Niczyporuk
2014
Bratysława (FebioFest) Nagroda Publiczności
2014
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego za "rzetelną symbolikę opowieści. Za użycie naturalistycznych środków wyrazu, przekazujących treść w niebywale uduchowiony metaforyczny sposób. Za opowiedzenie historii w wiarygodny sposób"
2014
Bałczik (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In the Palace") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego uzasadnienie jury: "W starzejącym się społeczeństwie nad losem naszych rodziców i dziadków ciąży ciągłe niebezpieczeństwo zapomnienia i zaniedbania. „Odwiedziny” to prowokujący do myślenia, niemy krzyk oraz niewypowiedziane oskarżenie o obojętność, w formie klasycznego dokumentu w najlepszym stylu"
2014
Aix-en-Provence (Festiwal Tous Courts) Wyróżnienie Specjalne Jury
2014
2013
Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe") Grand Prix w kategorii: Najlepszy Polski Film Fabularny
2013
Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe") Nagroda Publiczności
2013
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Kwiatkowska
2013
Wołogda (Vologda Independent Cinema From European Screens Festival "Voices") Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Kwiatkowska
2013
Wilno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino pavasaris") Nagroda Główna w konkursie filmów krótkometrażowych
2013
Warszawa (Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej) Wyróżnienie w kategorii: Krótkometrażowy film fabularny
2013
Warszawa (Festiwal Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego "Best Off Festiwal") Grand Prix
2013
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix za "oryginalną, pełną ironii i humoru podróż w głąb siebie"
2013
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda dla filmu fabularnego
2013
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Bartłomiej Ignaciuk
2013
Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off") Nagroda
za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Adam Palenta
2013
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
2013
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Publiczności
2013
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu dokumentalnego
2013
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu fabularnego
2013
Puerto Rico (Międzynarodowy Festiwal "Cinefiesta") Nagroda dla najlepszej animacji
2013
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") I Nagroda w kategorii: Najlepszy Dokument Długometrażowy powyżej 45 minut za "przejmująco opowiedzianą historię przyjaźni i determinacji w dążeniu do odmiany swojego losu. Opowiedzianą z bliska, przełamującą stereotypy i dopracowaną w warstwie wizualnej"
2013
Petersburg (Międzynarodowy Festiwal Debiutów i Filmów Studenckich "Początek") Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Kacper Czyczyło
2013
Park City (Sundance Film Festival) Grand Prix w konkursie filmów krótkometrażowych
2013
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2013
2013
2013
2013
Mediolan (Międzynarodowy Festiwal Filmów Sportowych) Wyróżnienie Specjalne w kategorii: Sport i społeczeństo – wartości sportowe
2013
Madryt (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Documenta Madrid") I Nagroda w kategorii filmów krótkometrażowych
2013
Łódź (Festiwal "Kamera Akcja") Nagroda dla najlepszej etiudy
2013
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Getin Banku
2013
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Bridging The Borders Award"
2013
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Julia Kolberger
2013
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Wyróżnienie "Bridging The Borders Award"
2013
Londyn (Open City Docs Fest) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2013
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne
2013
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej
za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jakub Pączek
2013
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej
za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Skalski
2013
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" dla najlepszego filmu dokumentalnego za "analityczne spojrzenie na ludność zamieszkującą warszawskie osiedle. To brutalna, pełna agresji opowieść przedarcia się zza marginesu społecznego na terytorium ‘normalsów'"
2013
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "świadomy warsztat i spójność konwencji w trudnej formie komediodramatu"
2013
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych za "subtelny oraz poetycki opis codziennego życia"
2013
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2013
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Wyróżnienie Jury Studenckiego
2013
Durban (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2013
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2013
Bratysława (FebioFest) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2013
Bilbao (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych "Zinebi") Złoty "Miqueldi de Plata" dla filmu dokumentalnego
2013
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni" "za rozmach, surrealistyczne wizje, umiejętne balansowanie na granicy kiczu i opowiadanie o rzeczach najważniejszych pięknym, filmowym językiem"
2013
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego "za dobrze skrojony, zabawny i słodkogorzki portret rodziny, który urzeka od początku do końca"
2013
Barcelona (Festiwal BCN Sports Film) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2013
2013
2013
2012
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Piotr Niemyjski
2012
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "T-Mobile Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda dla filmu dokumentalnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych uzasadnienie jury: "Gwizdek to pięknie zrealizowany krótkometrażowy dokument, który wywarł na nas wrażenie na kilku różnych poziomach. Ten bezbłędny technicznie portret młodego sędziego piłkarskiego oddał podejście bohatera do gry, którą jest życie, w sposób wrażliwy i subtelny. Dzięki temu powstał film, z którego emanują ludzkie uczucia, ciepło i dowcip"
2012
Whistler (Whistler Film Festival) International Shortwork Award
2012
Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") I Nagroda
w Scenariuszowym Konkursie Filmów Krótko- i Średniometrażowych; za "brutalne poczucie humoru, twórczą bezczelność i genialne dialogi", nagrodę otrzymał/a
Sylwester Jakimow
2012
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Wyróżnienie za "nadanie artystycznej rangi bardzo ważnym zjawiskom społecznym"
2012
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Maria Sadowska
2012
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Terechowicz
2012
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
2012
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Grand Prix
2012
Sassari (Sardinia Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
2012
Pentedattilo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) II Nagroda w sekcji: Territorio in Movimento
2012
Pekin (International Student Film and Video Festival of Beijing Film Academy) Nagroda Publiczności
2012
Patras City (Patras International Film Festival) Wyróżnienie za "wrażliwość w sprawach rodziny"
2012
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Publiczności
2012
Padwa (Euganea Film Festival) Nagroda dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Krótkometrażowego
2012
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych
2012
2012
2012
2012
2012
2012
2012
2012
2012
Meksyk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych) Specjalne Wyróżnienie Jury w Międzynarodowym Konkursie Dokumentów Krótkometrażowych
2012
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
2012
Londyn (Open City Docs Fest) Wyróżnienie Specjalne Jury
2012
Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróżnienie za "niezwykłą estetykę, piękno zdjęć, scenografii i gry aktorskiej"
2012
Lecce (Europejski Festiwal Filmowy) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Piotr Niemyjski
2012
Kustendorf (International Film and Music Festival) III Nagroda "Bronze Egg"
2012
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
2012
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej, nagrodę otrzymał/a
Piotr Szczepanowicz
2012
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie za "wrażliwość i szacunek do bohaterów przy tak delikatnym temacie"
2012
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Wyróżnienie Honorowe w konkursie Anima za "przejmującą opowieść"
2012
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "wrażliwość w ukazaniu człowieka u progu życiowych decyzji"
2012
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
za "wrażliwe i poruszające opisanie wstydliwych fragmentów polskiej rzeczywistości", nagrodę otrzymał/a
Maria Sadowska
2012
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
za "wrażliwe i poruszające opisanie wstydliwych fragmentów polskiej rzeczywistości", nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Terechowicz
2012
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "wyjątkowo świadome wykorzystanie obrazu i dźwięku w ukazaniu zmagań człowieka z jego ograniczeniami"
2012
Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
2012
Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves" Grand Prix
2012
Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves" Nagroda Short Waves Pro
2012
Eregli (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) II Nagroda
2012
Eberswalde (Internationale Filmfest) Nagroda "e" dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2012
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego profesjonalnego filmu fabularnego
2012
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
2012
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Piotr Niemyjski
2012
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Główna za "przedstawienie silnej kobiety próbującej każdego dnia związać koniec z końcem w niesprawiedliwym i okrutnym świecie"
2012
Charków (Siren Film Festival) Grand Prix
2012
Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animocje") Wyróżnienie
2012
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") III Nagroda w Konkursie Polskich "Niezależni"
2012
Best Shorts Awards Award of Excellence
2012
Banjaluka (International Animated Film Festival) Nagroda dla najlepszej animacji 3D
2012
Aubagne (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróznienie Specjalne Jury, nagrodę otrzymał/a
Rafał Garnecki
2011
Zielona Góra (Festiwal Filmowy "KinoPozaKinem Filmowa Góra") Grand Prix za "czułość wobec bohaterów i opisu świata, w którym żyją oraz za świetne wyważenie proporcji pomiędzy tragizmem i humorem"
2011
Zielona Góra (Festiwal Filmowy "KinoPozaKinem Filmowa Góra") Nagroda Publiczności "Duży Pagórek"
2011
Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe") Nagroda Publiczności
2011
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda dla filmu fabularnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2011
Wilno (Międzynarodowy Festiwal Animacji "Tindirindis") Nagroda za najlepszy debiut, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Czapla
2011
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Wyróżnienie
2011
Vidreres (Międzynarodowy Festiwal Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych) II Nagroda
2011
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda im. Michała Maryniarczyka
2011
Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "AniFestROZAFA") Nagroda Specjalna
2011
Szczecin-Neubrandenburg (Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART) Nagroda Findling Regionalnego Stowarzyszenia Komunikacji Filmowej Meklemburgii
2011
Querétaro (CutOut Fest) Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii niefabularnej
2011
Petersburg (Festiwal Filmów Krótkich, Dokumentalnych i Animowanych "Message To Man") Nagroda "Centaur" za najlepszy debiut
2011
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
Mannheim-Heidelberg (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróznienie Specjalne, nagrodę otrzymał/a
Piotr Niemyjski
2011
Łódź (Se-Ma-For Film Festival) Wyróżnienie
2011
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Dyplom Honorowy w konkursie "Etiuda" za "udaną adaptację opowiadania Edgara Kereta, będącą ciekawym połączeniem poczucia humoru i ludzkiego dramatu"
2011
Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA) Brązowa Kreska w kategorii filmu profesjonalnego
za debiut, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Czapla
2011
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
2011
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
2011
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda firmy Spectator
2011
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "oryginalne połączenie wielu filmowych gatunków, w którym świat fikcji miesza się z brutalną rzeczywistością oraz za wybitną rolę Babci wykreowaną przez Irenę Jun"
2011
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka"
2011
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Hamlet" Jury Studenckiego
2011
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Kacper Fertacz
2011
Gliwice (Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR) Grand Prix
2011
Gliwice (Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR) Nagroda Publiczności
2011
Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot") "Złota Morela" w konkursie "Apricot Stone Competition"
2011
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Specjalna
2011
Clermont-Ferrand (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Grand Prix w konkursie międzynarodowym
2011
Bombaj (Mumbai Film Festival) II Nagroda "The Silver Gateway Award"
2011
Białystok ("Filmowe Podlasie Atakuje") II Nagroda w kategorii: Profesjonaliści
2011
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") II Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni"
2011
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") III Nagroda w Konkursie Polskich "Niezależni"
2011
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego za "eksperymentalny i progresywny styl budowania przestrzeni filmowej"
2011
Bałczik (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In the Palace") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2011
Aix-en-Provence (Festiwal Tous Courts) Nagroda Specjalna Jury
2011
2011
2011
2010
Zamość (Letni Festiwal Filmowy - Konkurs Kina Niezależnego) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2010
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix za "wrażliwość, oryginalność i własny język"
2010
Vancouver (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Specjalna Jury
2010
Tirana (First Step Film Fest) Nagroda Główna w kategorii filmów krótkich
2010
Teheran (Cinema Verite Festival) Nagroda Główna w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2010
Talent Trójki (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia), nagrodę otrzymał/a
Jakub Czekaj
2010
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
2010
Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana") Wyróżnienie FIPRESCI
2010
Moskwa - Sankt Petersburg (Internationa Animated Film Festival KROK) Wyróżnienie
2010
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Grand Prix "Biała Kobra" za "twórcze poszukiwanie dróg porozumienia między pokoleniami"
2010
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") "Złoty Mrówkojad"
2010
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda za zdjęcia w Konkursie Etiud Studenckich, nagrodę otrzymał/a
Paweł Chorzępa
2010
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Nagroda Główna "Złoty Gołąb" w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych w Konkursie Młodych Talentów
2010
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Nagroda Jury Ekumenicznego
2010
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Nagroda Trade Union ver.di
2010
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2010
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny
2010
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
2010
Kosowo (Festiwal Shqip Film Fest) Grand Prix
2010
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) I Nagroda w kategorii: Film studencki
2010
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Wyróżnienie Jury Młodych za "wnikliwą obserwację dokumentalną"
2010
Kioto (Kyoto International Student Film and Video Festival) Grand Prix
2010
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Konkursie Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych za "dojrzałość spojrzenia, niesamowity pomysł na opowieść, magiczną scenografię i świetną realizację"
2010
Jihlava (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych) Wyróżnienie w kategorii: Krótki Metraż
2010
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda Specjalna w kategorii: Profilaktyka społeczna
2010
Evora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych FIKE) Nagroda dla najlepszej europejskiej produkcji krótkometrażowej
2010
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
2010
Batumi (Batumi International Art House Film Festival) Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2010
Batumi (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Tofuzi) Nagroda za najlepszy debiut
2010
Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2009
Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") Wyróżnienie w Konkurs Etiud Studenckich za "rzetelność i wnikliwość w portretowaniu postaci"
2009
Tarnobrzeg (Festiwal Filmów Niezależnych "Bartoszki Film Festival") Wyróżnienie za "bezkompromisowe podejście do tematu alkoholizmu"
2009
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
2009
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Madejski
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie
2009
2009
2009