Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jarosław Iwaszkiewicz

Jarosław Iwaszkiewicz - galeria

 
zwiń

 • 1894. 02. 20
  Data urodzenia
  Kalnik k. Kijowa
 • 1949
  Odznaczenie
  Order Sztandaru Pracy I klasy
 • 1978
  Nagroda
  Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za wkład w rozwój kultury narodowej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości dla Polskiego Radia i Telewizji
 • 1980. 03. 02
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany w Brwinowie pod Warszawą

Poeta, prozaik, dramaturg i eseista. Jako poeta związany był z grupą literacką "Skamander". W latach 1948-49 był kierownikiem literackim Zespołu Filmowego "ZAF". W latach 1945-49 i 1955-57 za dyrekcji A. Szyfmana pełnił funkcję kierownika literackiego Teatru Polskiego w Warszawie. Od 1955 do śmierci był redaktorem naczelnym miesięcznika "Twórczość". Był długoletnim (od 1959) prezesem ZLP, od 1952 przez wiele kadencji posłem na Sejm PRL.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.05.09 00:25:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego