Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Eugeniusz Rudnik

Eugeniusz Rudnik

 
zwiń

 • 1932. 10. 28
  Data urodzenia
  Nadkole nad Liwcem; w oficjalnych dokumentach kompozytora widniała inna data urodzin: 28 marca 1933
 • 1987
  Nagroda
  Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości i realizacji eksperymentalnej muzyki elektronicznej dla programów artystycznych PR i TV
 • 1994
  Nagroda
  Złoty Mikrofon (za rok 1993) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości radiowej, za autonomiczną muzykę eksperymentalną
 • 2015
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
 • 2016. 10. 24
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany w Kamieńczyku n. Bugiem

Kompozytor, realizator dźwięku. Początkowo studiował w Warszawskiej Akademii Technicznej. Od 1955 pracownik Polskiego Radia, początkowo w administracji, a od 1958 w Studio Eksperymentalnym PR. W latach 1962-67 studiował na Politechnice Warszawskiej, uzyskując dyplom inżyniera elektronika. Autor utworów elektronicznych, muzyki teatralnej, baletowej, radiowej, telewizyjnej i filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 1976
  UKŁADY (3) w ZNAKI SZCZEGÓLNE
  Cytat filmowy: GRY - Opracowanie muzyczne

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.10.08 00:40:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych