Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krzysztof Knittel

 
zwiń

 • 1947. 05. 01
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1971
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii Dźwięku Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie

Kompozytor. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, m. in. uczeń Tadeusza Bairda. Od 1973 współpracował ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. W latach 1995-98 pełnił funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". W latach 1999-2003 był prezesem Związku Kompozytorów Polskich. Poza muzyką współczesną komponuje także muzykę rozrywkową. Dużą popularnością cieszy się jego piosenka "Koncert jesienny" spopularyzowana przez Magdę Umer. Jest laureatem nagrody "Solidarności" z 1985 oraz prestiżowej nowojorskiej nagrody Foundation for Contemporary Performance Arts z 1998.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2014
  Piosenka: KONCERT JESIENNY NA DWA ŚWIERSZCZE - Muzyka
 • 1987
  Piosenka: FAR AWAY - Muzyka
  Piosenka: DRZEWO - Muzyka
  Piosenka: MARY WHY ARE YOU A MAN? - Muzyka
  Piosenka: JEŚLI MYŚLISZ - Muzyka
 • 1972
  Piosenka: UCIECZKA-WYCIECZKA - Muzyka

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1987
  Zamość (Festiwal Filmów Animowanych "Animafilm") Wyróżnienie
  za muzykę
 • 1987
  Zamość (Festiwal Filmów Animowanych "Animafilm") Wyróżnienie
  za muzykę

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.05.07 01:01:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski