Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wacław Stępień

Wacław Stępień
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1911. 09. 28
  Data urodzenia
  Babsk k. Rawy Mazowieckiej
 • 1956
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1965
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1974
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1993. 10. 28
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Czerniakowskim

Satyryk, autor rewii, komedii muzycznych i piosenek. Po ukończeniu gimnazjum pracował jako urzędnik w różnych przedsiębiorstwach. Równocześnie od 1933 współpracował z Polskim Radiem oraz z wytwórniami płyt gramofonowych (pisał teksty piosenek). W 1939 poznał Zdzisława Gozdawę, z którym stworzył później stałą spółkę autorską. W latach 1942-44 współpracował z jawnym teatrem Bohema. W marcu 1945 przyjechał do Łodzi, gdzie współtworzył Teatr Syrena. Kontynuował twórczość literacką, tworząc - wraz z Gozdawą, głównie dla Syreny - liczne rewie i komedie. W latach 1960-78 sprawował wspólnie z Gozdawą kierownictwo artystyczne Teatru Syrena.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2021.01.25 00:31:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl