Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wojciech Ziemiański

Wojciech Ziemiański - galeria

 
zwiń

 • 1953. 05. 12
  Data urodzenia
  Szczecin
 • 1977
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Lalkarski PWST w Krakowie - Filia we Wrocławiu
 • 1978. 02. 17
  Debiut teatralny
  w roli Urzędnika II w "Owcy" Stanisława Stratijewa w reż. Wandy Laskowskiej na scenie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białystoku
 • 2010
  Nagroda
  Nagroda za drugoplanową rolę męską, za rolę Zuckera w spektaklu "Ziemia obiecana" w reż. Jana Klaty w Teatrze Polskim we Wrocławiu na XXXV Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska"
 • 2011
  Odznaczenie
  Brązowy Medal "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze"

Aktor i reżyser teatralny. Występował w teatrach: im. Aleksandra Węgierki w Białystoku (1977-78), im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze (1978-79 i 1986-87), im. Jana Kochanowskiego w Opolu (1979-87) oraz wrocławskich: Impart (1996), Poniedziałkowym (1997-98) i Komedia (2004-06). W latach 1987-2017 związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Syn aktora i dyrektora teatrów Władysława Ziemiańskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Wojciech Ziemiański w internecie
schowaj

2022.01.10 00:41:15
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor