Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stefan Norris

 

  • 1894. 04. 29
    Data urodzenia
    Warszawa
  • 1979. 12. 24
    Data śmierci
    Bukareszt

Scenograf. Ukończył gimnazjum w Warszawie, a następnie kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych i na Politechnice w Wiedniu. Z zawodu był architektem, uprawiał także architekturę wnętrz. W l. 1924-39 jako dekorator i architekt był współtwórcą ponad 100 filmów fabularnych. W 1938 wyjechał do Bejrutu. Podczas II wojny światowej internowany przez pewien czas w Rumunii; po wojnie osiadł w Bukareszcie, gdzie był wziętym scenografem reprezentującym kierunek realistyczny, zajął się także reżyserią. W latach 50-tych został dyrektorem techniczno-artystycznym Teatrul National I.L. Caragiale w Bukareszcie. W 1959 r. opracował gościnnie jako scenograf i reżyser "Bezimienną gwiazdę" w T. Rozmaitości w Warszawie. Tłumaczył na rumuński "Moralność pani Dulskiej". Był autorem rumuńskich sztuk, realizował także filmy i audycje telewizyjne.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.11.15 02:15:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski