CÓRKA GENERAŁA PANKRATOWA
- Film fabularny
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1934
- Premiera:1934. 12. 25
- 2600 m, 76 min
Film zachował się do dnia dzisiejszego.
Generał Pankratow tępi rewolucjonistów, coraz bardziej natomiast zbliża się do nich jego córka Aniuta. W jej żyłach płynie zresztą polska krew - matka była Polką, córką zesłańca. Aniuta zakochuje się w Bolesławie, polskim rewolucjoniście; opiekuje się dziewczyną, ranną podczas tłumienia wiecu ulicznego; zrywa ze swym narzeczonym hrabią Bobrowem, który szczyci się rozgromieniem demonstrantów. Bolesław dokonuje zamachu na Pankratowa, w wyniku którego generał zostaje sparaliżowany. Aniuta uzyskuje zwolnienie Bolesława z więzienia i wywozi go za granicę. Sama popełnia samobójstwo, rzucając się do rzeki.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyserianazwisko reżysera nie pojawia się w napisach filmu, o tym, że w rzeczywistości to Lejtes był jego reżyserem świadczą liczne relacje osób biorących udział w jego realizacji, niektóre z nich zostały przytoczone przez Jerzego Maśnickiego i Kamila Stepana w artykule "Gwiazda z oddali" (Kino 12/1997)
- ScenariuszMarian Orlik
- Dialogi
- Reżyseria dialogów
- Zdjęcia
- Laboratorium
- Scenografia
- Atelier
- Muzyka
- Słowa piosenek
- Dźwięk
- Charakteryzacja
- Fotosy
- ProdukcjaKamera
- Obsada aktorskaAniuta, córka generała Pankratowarewolucjonistkarewolucjonista Bolesław Ratomski "Kowalski"generał Pankratowgenerał gubernatoradiutant gubernatorarotmistrz hrabia Andrzej Bobrow, narzeczony Aniutyporucznik Aleksy Woronow, kuzyn Aniutyrewolucjonistkarewolucjonistarewolucjonista Śmigo, konfident policjiwłaścicielka mieszkaniaciotka Aniutyżona oberpolicmajstratowarzyszka oficera w restauracjidziewczyna w restauracjidziewczyna w restauracjiśpiewaczka w restauracjioficer w Belwederzeoberpolicmajster, chrzestny Aniutydowódca CytadeliAleksander Wasielkozak gubernatorarewolucjonista na zebraniuskazany rewolucjonistaSosnowskioficer na przyjęciuZajączkowskinie występuje w napisachmatka skazanego rewolucjonisty; nie występuje w napisachmężczyzna wynajmujący mieszkanie rewolucjonistce; nie występuje w napisachJózefa RelidzyńskaRatomska, matka Bolesława; nie występuje w napisachrewolucjonista na zebraniu; nie występuje w napisach