Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FALA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Gatunek:
  Film muzyczny, Reportaż
 • Barwny (negatyw: ORWO NC-3), 79 min

W latach osiemdziesiątych Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie stał się mekką młodych Polaków kochających muzykę, "której nie było w telewizji". Rokrocznie niewielkie miasteczko w województwie kaliskim przeżywało najazd fanów polskiej muzyki. Przyjeżdżali z całej Polski, punkowcy w skórzanych, nabijanych ćwiekami, kurtkach i kolorowych fryzurach, ogoleni na łyso skini, długowłosi heavy-metalowcy, hipisi i ci bez "mundurków". Przebieg festiwalu w 1985 roku zarejestrowali filmowcy ze Studia im. Karola Irzykowskiego. Tak powstał pełnometrażowy dokument "Fala" przedstawiający jarociński festiwal muzyki rockowej w oczach biorącej w nim udział młodzieży i ówczesnych władz miasta oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Dwa punkty widzenia, dwie kompletnie różne wizje świata.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1987
  Gdańsk (Młode Kino Polskie)
  Nagroda w Kategorii Filmu Dokumentalnego
 • 1986
  Nagroda "Sztandaru Młodych"
 • 1986
  Wawrzyn Radaru (tygodnik "Radar")
  za film, "który posiłkując się festiwalem w Jarocinie, przedstawia portret młodego pokolenia"
2023.01.18 00:43:08
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.