Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYWOT GORSZYCIELA POCZCIWEGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 29 min

Bohater dokumentu, pan Witold, wygląda na poczciwego, dobrodusznego emeryta. Mieszka w maleńkim, zabałaganionym mieszkanku. Z trudem wiąże koniec z końcem, chodzi więc do Domu Dziennego Pobytu Rencistów na warszawskiej Ochocie - jada tam obiady. powiada przed kamerą o swoim niezbyt udanym życiu: dzieciństwie bez ojca po rozwodzie rodziców, swoim małżeństwie także zakończonym rozwodem i tragicznej przyjaźni ze schizofrenikiem, który popełnił samobójstwo. Wspomina pierwszą miłostkę, swoją nieśmiałość i trudności w nawiązywaniu znajomości z kobietami. Pan Witold kiedyś fotografował, chciałby do tego powrócić i przygotować wystawę pokazującą polskie dziewczyny. Dużo mówi o kobietach. Są one także głównym tematem rozmowy z kumplem z czasów młodości, którego właśnie odwiedza. I oto narracja filmu się zmienia. Widz dowiaduje się, że pan Witold, widząc dziewczyny wystające na ulicach w oczekiwaniu na klientów, postanowił to zmienić: w maju 1991 roku założył pierwszą w Polsce agencję towarzyską "Integracja". Potem powstało ich mnóstwo, jego - upadła. Imał się różnych zajęć, ale naprawdę dryg miał tylko do tego, z czego musiał zrezygnować. Wymyślił więc sponsoring. Szukał "sponsorów" dla zgłaszających się do niego dziewczyn. Te jednak nie zawsze chciały dzielić się z nim pieniędzmi, które dostawały. Znów popadł w finansowe tarapaty. W sutenerstwie nie widzi niczego zdrożnego. Uważa, że nie jest ważne, co się robi, lecz jak się to robi. Nie potępiają go też korzystające z jego usług, a także jego znajomi - astrolog i fotograf Kazimierz Olszewski i astropsycholog Manuela Klara Olszewska, która o panu Witoldzie mówi: burdeltata. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:29:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego