Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYŚNIONA MIŁOŚĆ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • 40'

Są pełne lęku, zagubione, nieszczęśliwe. Pozbawione rodziców, domu, wszystkiego co uważali za swoje - znane, bliskie. Mają po kilka lat, ale już zaznały zła, i to od najbliższych, którzy powinni dać im miłość i poczucie bezpieczeństwa w spokojnym domu. W Pogotowiu Opiekuńczym nr 1 w Łodzi - ale mogłoby to być w podobnej placówce w jakimkolwiek innym mieście - czekają i tęsknią za rodzicami i domem: za mamą, która pije i ojcem, który po pijanemu awanturuje się i bije żonę. Dzieci - zaniedbane, ofiary alkoholu i agresji lub słabości niezaradnych dorosłych - czekają aż wyjaśni się ich sytuacja. Niektóre z nich wrócą do swoich domów, większość jednak przejdzie do domów dziecka, co będzie dla nich kolejnym szokiem. Film pokazuje dobę z ich życia. Mali bohaterowie śpiewają, jedzą, idą na spacer, bawią się, rysują, myją, układają do snu. Słuchają fragmentów "Małego księcia" i wierszy o mamie. Siadają przed kamerą i nieskładnie opowiadają o swoim życiu i pragnieniach. Mają przeraźliwie smutne oczy. Niektóre nie są w stanie powstrzymać łez. Ich zwierzenia kontrapunktują wypowiedzi wychowawczyni, będące też komentarzem do sfilmowanych scen z życia dzieci. Kobieta mówi o słabości dorosłych, uciekających w alkohol przed bezrobociem, brakiem środków do życia, perspektyw i nadziei. Mówi o pragnieniach małych podopieczych, czekających na miłość rozdziców, czułość i troskę. I o tym, że w pogotowiu jest za mało miejsca i za dużo dzieci na to, by się nimi właściwie zająć. A także o tym, że stara się zmniejszyć ich ból i stress wywołany niepewną przyszłością, ale też uważa, by się do niej nie przywiązały, bo potem będzie im jeszcze trudniej borykać się z niezrozumiałą rzeczywistością. To poruszający film. Nadany w Międzynarodowym Dniu Dziecka, kiedy dorośli starają się wypełnić dzieciom to święto atrakcjami, przyjemnościami i radością, skłania do refleksji. Budzi też sprzeciw, woła o konieczność zaradzenia złu, które będzie rzutować na całe dalsze życie kilkuletnich ofiar nieodpowiedzialności. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:04:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor