Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KUNG-FU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Premiera:
  1980. 03. 17
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy, Film polityczny
 • Barwny, 3011 m, 105 min

  Lokacje: Warszawa (Politechnika, Dworzec Centralny, Trasa Łazienkowska, Most Poniatowskiego), Oleśnica (kawiarnia KMPiK przy Placu Zwycięstwa), Wołomin (sąd przy ul. Warszawskiej).

Dramat psychologiczny, przedstawiający grupę młodych ludzi, odnawiających łączące ich podczas studiów przyjacielskie więzy dla solidarnego przeciwdziałania niesprawiedliwościom życia społecznego, które spowodowały odsunięcie od pracy i bojkot przez prowincjonalne środowisko jednego z nich. Bohaterowie filmu w czasie studiów tworzyli grupę przyjaciół, która rozpadła się po wydarzeniach marcowych 1968 roku. Po latach przypadek sprawia, że znowu spotykają się, by pomóc jednemu z nich. Witek, inżynier elektronik, nie chce tolerować nadużyć i oszustw w jego zakładzie pracy. Ujawnia, że jeden z dyrektorów skopiował swoją pracę doktorską z angielskiego wydawnictwa. Zakładowa klika postanawia się go pozbyć. Witek zostaje wyrzucony z pracy, jego żona nauczycielka także jest szykanowana, kilkuletnia córka zostaje usunięta z przedszkola. Z pomocą przychodzą dawni koledzy ze studiów. Przyjaciel dziennikarz publikuje artykuł "Polowanie na inżyniera", który wywołuje popłoch w miasteczku. Drugi przyjaciel, wpływowy wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej, w obronie Witka wykorzystuje swoje znajomości w prokuraturze. Efekty tych działań są nadspodziewanie dobre - Witek zostaje z powrotem przyjęty do pracy, otrzymuje awans.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1979
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za debiut reżyserski
 • 1979
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Dziennikarzy
 • 1979
  Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość")-nagroda publiczności
 • 1980
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za rolę kobiecą
  w wyniku plebiscytu publiczności
 • 1980
  Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-nagroda FIPRESCI
 • 1981
  Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")
  w kategorii: film fabularny o tematyce współczesnej; za rok 1980; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
2024.03.01 02:09:02
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.