Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEWCZYNY Z RUDZIENKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 31 min

W tym roku na 57. Biennale Sztuki w Wenecji prezentowany jest projekt Mały Przegląd, przygotowany przez Sharon Lockhart wspólnie z grupą dziewczyn z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rudzienku, z którym od lat współpracuje artystka. Lockhart odwołuje się do spuścizny pedagoga Janusza Korczaka, który w przedwojennym magazynie "Mały Przegląd" oddawał głos dzieciom i oddaje głos wchodzącym w dorosłość dziewczynom z Rudzienka. W Pawilonie widzimy je na fotografiach, na których czytają "Mały Przegląd" oraz na filmie, który przekłada go na język filmowy i performans. Podobnie jak piszące do Korczaka dzieci, młode kobiety zawiadują daną im do dyspozycji przestrzenią, w której są widziane i słyszane. A jak mówią, na co dzień czują się niesłyszane i niedowartościowane.
Widzowie odwiedzający Pawilon mogą zapoznać się z wybranymi przez wychowanki MOS - u numerami dziecięcej gazety. Z trzynastu roczników i archiwum 677 zachowanych "Małych Przeglądów" same podczas warsztatów wybrały 29 numerów, które w szczególny sposób łączą się z ich życiowymi doświadczeniami i dzisiejszą niestabilną sytuacją. W naszym reportażu oddamy głos przede wszystkim dziewczynom z Rudzienka, które opowiedzą, czym było dla nich spotkanie z Sharon i udział w całym procesie poprzedzającym powstanie filmu i zdjęć na Biennale, jakim doświadczeniem był dla nich wyjazd do Wenecji. Pokażemy warsztaty zorganizowane dla nich przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, porozmawiamy z artystką oraz kuratorką Małego Przeglądu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:43:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.