Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONIEC SEZONU NA LODY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1988. 03.
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Barwny, 2114 m, 84 min

  Lokacje: Ustronie Morskie.

  Uwaga: w napisach filmu brak informacji o pierwowzorze literackim scenariusza.

Małe nadmorskie miasteczko. Kończy się wakacyjny sezon. Właściciel lodziarni Listkowski wypłaca swej pracownicy, a jednocześnie kochance Ilonie "pensję", która pozwoli jej założyć wymarzony butik, a sam idzie wpłacić swój niemały zarobek na pocztę. Jednak kasjerka Henia nie przyjmuje wpłaty, gdyż jest już za późno. W nocy Listkowski zostaje zamordowany, o czym powiadamia komendę milicji Ilona. Rozpoczyna się śledztwo prowadzone początkowo pod nieobecność komendanta przez niezbyt bystrego plutonowego Rogowskiego, którego ciągle prześladuje zazdrosna żona Kasia, a potem przez sprowadzoną specjalnie z komendy wojewódzkiej porucznik Joannę Szczęsną. Plutonowy Rogowski przesłuchuje Ilonę, sąsiada Listkowskiego - Drabika, miejscowego pijaka i łazęgę Karasia, podejrzewa także młodego chłopaka Marochę, który był świadkiem wydarzenia na poczcie. Chłopak ma jednak alibi, bowiem tę noc spędził właśnie z Henią. Porucznik Joanna, znalazłszy w torebce Ilony sporą ilość pieniędzy, kieruje podejrzenie na dziewczynę, oskarżając ją o morderstwo na tle rabunkowym. Trop okazuje się fałszywy, bowiem w komendzie zjawia się Majka, właściciel zakładu fotograficznego, z zaginioną sumą mówiąc, że Listkowski prosił go o przechowanie pieniędzy. Kolejnym podejrzanym jest tajemniczy Niemiec. Porucznik Joanna i Rogowski udają się do pobliskiej stadniny koni, ale okazuje się, że Niemiec od kilku dni przebywa w szpitalu po upadku z konia. Tymczasem zostaje zamordowany mechanik Maciejewski, który znalazł pod domem Listkowskiego gumę do żucia, dowód rzeczowy w śledztwie. Morderca stara się więc zacierać ślady. Do domu lodziarza przyjeżdża jego przyjaciel, doktor z Warszawy, który wnosi nowy element do śledztwa. Okazuje się, że motywem zbrodni nie były pieniądze, a ikona, którą Listkowski zakupił za niewielką kwotę na prośbę doktora w jednej z pobliskich wsi, a która zniknęła. Porucznik Joanna wraz z Rogowskim udają się na wieś do Dojnarowicza, który sprzedał Listkowskiemu ikonę. Po drodze porucznik Joanna dostrzega małą kapliczkę wśród drzew, którą już wcześniej widziała na fotografii wiszącej w zakładzie Majki. Z wyprawy do Dojnarowicza przywozi film, który daje do wywołania Majce. Gdy idzie po odbiór zdjęć okazuje się, że Majka zniknął. Na zapleczu zakładu Majki Joanna znajduje fotosy, będące dokumentacją wystawy muzeum z Gdańska. Jest też tam fotografia ikony. W mieszkaniu Majki zostaje znaleziona fotografia, która pozwala ustalić, że fotograf ma zamiar polecieć do Szwecji. Rozpoczyna się obława. Porucznik Joanna dzwoni do muzeum i dowiaduje się, że wystawa organizowana przez muzeum wyruszyła właśnie w drogę do Szwecji. Szczęsna helikopterem udaje się na statek i aresztuje kustoszkę muzeum, która podjęła się wywiezienia ikony za granicę. Zostaje też zatrzymany Majka. Plutonowy Rogowski za zasługi dla śledztwa otrzymuje awans.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
AMERYKAŃSKA GUMA DO ŻUCIA "PINKY"
AutorJerzy Janicki

Patrz także:
schowaj

2024.06.06 02:27:45
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.