Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAROSŁAW DĄBROWSKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, ZSRR
 • Rok produkcji:
  1975
 • Premiera:
  1976. 01. 26
 • Gatunek:
  Film historyczny, Film biograficzny
 • Barwny, szerokoekranowy, metraż: 70 mm - 4944 m, 35 mm - 3955 m, 16 mm - 1582 m, 181 min

  Lokacje: Szczecin (plac Zamenhoffa, ul. Jagiellońska), Warszawa (Plac Zamkowy, Plac Kanonia na Starym Mieście), Petersburg.

Biografia rewolucjonisty i jednego z wodzów Komuny Paryskiej na tle wydarzeń politycznych w Polsce, Rosji i Francji w latach 1862 - 1871. Losy Jarosława Dąbrowskiego od roku 1862, kiedy to służy jako sztabskapitan armii carskiej w Warszawie (tu poznaje swoją przyszłą żonę, Pelagię) i działa w tajnym Komitecie Oficerów Rosyjskich. Zamach Andrieja Potiebni na generała Ludersa, carskiego namiestnika Królestwa Polskiego. Aresztowanie Dąbrowskiego, wielomiesięczne śledztwo. Branka i wybuch powstania styczniowego. Ślub z Pelagią. Skazanie na 15 lat katorgi. Ucieczka zorganizowana przez demokratów rosyjskich i wyjazd wraz z żoną do Francji. Wiosna 1871 - Komuna Paryska. Jarosław Dąbrowski mianowany Głównodowodzącym Wojsk Komuny. Śmierć na barykadzie 23 maja 1871 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1976
  Karlovy Vary (MFF)-Nagroda za najlepszą rolę męską
 • 1976
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za rolę męską
  Aleksandr Kaliagin
 • 1976
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
2022.05.21 07:00:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman