NIEBIESKIE JAK MORZE CZARNE
- Film fabularny
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1971
- Premiera:1973. 08. 10
- Gatunek:Komedia
- Barwny, 2200 m, 71 min
Lokacje: Sianów, Łazy.
Przez granicę Polski z Czechosłowacją przejeżdża autokar z napisem "wycieczka młodzieżowa". W rzeczywistości do Bułgarii jadą panowie, którzy młodość mają już dawno za sobą. Pilotem owej wycieczki jest student szkoły filmowej, który przy okazji uwiecznia na taśmie filmowej wypoczynek szefów urzędów i kierowników przedsiębiorstw, którzy właśnie tworzą ową młodzieżową grupę. Wycieczkowicze, skrępowani sytuacją, a także uśmieszkami celników postanawiają pozbyć się tabliczki "wycieczka młodzieżowa". Jednak jadący za autokarem życzliwy Węgier oddaje "zgubę". Dodatkowo nastrój kierownikom psuje ironiczne wobec nich zachowanie się pilota. Kiedy docierają do celu podróży, czyli do obozu młodzieżowego nad Morzem Czarnym okazuje się, że tak jak inni uczestnicy obozu muszą spać w namiotach. Stateczni panowie protestują, ale bezskutecznie. Piękna pogoda rekompensuje im jednak niewygody i w pełni korzystają ze słońca i pławią się w morzu. Decydują się nawet na udział w obozowych zawodach i zwyciężają w większości konkurencji. Jedynie pilot polujący z kamerą na chwile ich słabości psuje sielski nastrój. Wykorzystują więc swoje kontakty i student zostaje odwołany do Warszawy. Wypoczynek dobiega końca. Dopiero wtedy staje się jasne, że szefowie urlop spędzili nie nad Morzem Czarnym, ale nad Bałtykiem.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Współpraca reżyserska
- Scenariuszw napisach filmu brak informacji o autorstwie scenariusza, informacja pochodzi z "Filmu" (nr 34/1971)w napisach filmu brak informacji o autorstwie scenariusza, informacja pochodzi z "Filmu" (nr 34/1971)
- Zdjęcia
- Operator kamery
- Współpraca operatorska
- Scenografia
- Współpraca scenograficzna
- Dekoracja wnętrz
- Laboratorium
- Kostiumy
- Muzyka
- Konsultacja muzyczna
- Dźwięk
- Montaż
- Współpraca montażowa
- Charakteryzacja
- Kierownictwo produkcji
- Kierownictwo produkcji II
- Współpraca produkcyjna
- Produkcja
- Obsada aktorskaAdam, student szkoły filmowej, pilot wycieczki i narrator filmudyrektor, uczestnik "młodzieżowej" wycieczkidyrektor, uczestnik "młodzieżowej" wycieczkidyrektor, uczestnik "młodzieżowej" wycieczkidyrektor, uczestnik "młodzieżowej" wycieczkiEwa, dziewczyna Adama; rola dubbingowana przez Joannę Jędrykędyrektor fabryki występujący w telewizjiojciec - plażowiczkierowca autokaru "młodzieżowej" wycieczkidyrektor fabryki samochodów występujący w telewizjidyrektor gastronomii występujący w telewizjidyrektor fabryki obuwia występujący w telewizjidyrektor przedsiębiorstwa produkującego kąpielówki występujący w telewizjikomendant obozuoficer Straży Granicznej sprawdzający dokumenty "młodzieżowej" wycieczkiw repertuarze kabaretu "Dudek"; wykonuje piosenkę "Tajemnice wiary mej" oraz skecz "Rozum"w repertuarze kabaretu "Dudek"; wykonuje piosenki: "W Polskę idziemy" i "Tajemnice wiary mej"w repertuarze kabaretu "Dudek"; wykonuje piosenkę "Tajemnice wiary mej"muzyk akompaniujący przy piosence "W Polskę idziemy"; nie występuje w napisachmuzyk akompaniujący przy piosence "W Polskę idziemy"; nie występuje w napisachuczestniczka obozu; nie występuje w napisach; informacja pochodzi z artykułu zamieszczonego w piście "Magazyn Filmowy " (34/1971)uczestnik międzynarodowego obozu młodzieżowego; nie występuje w napisachwypowiadający się w ankiecie o szefach; nie występuje w napisachuczestnik międzynarodowego obozu młodzieżowego "podobający się Ewie"; nie występuje w napisachwypowiadający się w ankiecie o szefach; nie występuje w napisachmuzyk akompaniujący przy piosence "W Polskę idziemy"; nie występuje w napisachmężczyzna w autokarze; nie występuje w napisachsędzia na meczu ping-ponga; nie występuje w napisachwypowiadający się w ankiecie o szefach; nie występuje w napisach
- Obsada dubbinguEwa, dziewczyna Adama; rola Barbary Młynarskiej; nie występuje w napisach