Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEBIESKIE JAK MORZE CZARNE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1973. 08. 10
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 2200 m, 71 min

  Lokacje: Sianów, Łazy.

Przez granicę Polski z Czechosłowacją przejeżdża autokar z napisem "wycieczka młodzieżowa". W rzeczywistości do Bułgarii jadą panowie, którzy młodość mają już dawno za sobą. Pilotem owej wycieczki jest student szkoły filmowej, który przy okazji uwiecznia na taśmie filmowej wypoczynek szefów urzędów i kierowników przedsiębiorstw, którzy właśnie tworzą ową młodzieżową grupę. Wycieczkowicze, skrępowani sytuacją, a także uśmieszkami celników postanawiają pozbyć się tabliczki "wycieczka młodzieżowa". Jednak jadący za autokarem życzliwy Węgier oddaje "zgubę". Dodatkowo nastrój kierownikom psuje ironiczne wobec nich zachowanie się pilota. Kiedy docierają do celu podróży, czyli do obozu młodzieżowego nad Morzem Czarnym okazuje się, że tak jak inni uczestnicy obozu muszą spać w namiotach. Stateczni panowie protestują, ale bezskutecznie. Piękna pogoda rekompensuje im jednak niewygody i w pełni korzystają ze słońca i pławią się w morzu. Decydują się nawet na udział w obozowych zawodach i zwyciężają w większości konkurencji. Jedynie pilot polujący z kamerą na chwile ich słabości psuje sielski nastrój. Wykorzystują więc swoje kontakty i student zostaje odwołany do Warszawy. Wypoczynek dobiega końca. Dopiero wtedy staje się jasne, że szefowie urlop spędzili nie nad Morzem Czarnym, ale nad Bałtykiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.03.01 02:12:18
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.