Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Anna Augustynowicz

Anna Augustynowicz - galeria

 
zwiń

 • 1959. 04. 01
  Data urodzenia
  Dębica
 • 1989
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie
 • 2014
  Nagroda
  Nagroda im. Zygmunta Hübnera "Człowiek Teatru"
 • 2014
  Nagroda
  I Nagroda za reżyserię za spektakl "Męczennicy" Mariusa von Mayenburga z Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu
 • 2014
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy twórczej i działalności artystycznej"
 • 2016
  Nagroda
  Nagroda za reżyserię spektaklu "Ślub" - koprodukcji Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie na XII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu
 • 2017
  Nagroda
  Nagroda reżyserska za "czystość formy, lojalność wobec znaczeń tekstu i odkrywczość jego interpretacji, a także za wydobycie współczesnego sensu utworu bez nachalnej aktualizacji"; za spektakl "Ślub" w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” podczas 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych
 • 2017
  Nagroda
  Nagroda miesięcznika "Teatr" im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera za reżyserię "Ślubu" Witolda Gombrowicza w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Reżyser teatralny. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1992 dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.05.15 02:00:56
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski