Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mirosława Morawska

Również jako: Mira Morawska-Nałęcz

Mirosława Morawska

 
zwiń

 • 1920. 07. 03
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1946
  Egzamin eksternistyczny
 • 2001. 11. 26
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach (kwatera K – 2 – 1)

Aktorka. W czasie okupacji uczyła się prywatnie aktorstwa u Juliusza Osterwy, Marii Dulęby i Haliny Gallowej. W 1945 roku wstąpiła do prowadzonego przy Starym Teatrze w Krakowie studia dramatycznego. Po pomyślnym zdaniu egzaminu w 1946 roku została zaangażowana do Teatru Kameralnego TUR. Kolejny sezon spędziła jako aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Od roku 1949 była aktorką Teatru Wojska Polskiego w Warszawie, a następnie innych warszawskich scen - Teatru Rozmaitości (1951-56), Klasycznego (1956-57), Powszechnego (1962-66). Współpracowała z Polskim Radiem. Od 1967 roku często pracowała w dubbingu w Studio Opracowań Filmów.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.04.08 00:33:15
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl