Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Dariusz Szymaniak

Dariusz Szymaniak - galeria

 
zwiń

 • 1969
  Data urodzenia
 • 1992. 12. 12
  Debiut teatralny
  w roli Hermostio w "Pamiętniku znaleziony w Saragossie" Jana Potockiego w reż. Tadeusza Bradeckiego na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
 • 1995
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie; dyplom 1996
 • 1999
  Nagroda
  wyróżnienie podczas I Turnieju Monologów na 39. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 2002
  Nagroda
  nagroda aktorska za rolę Haisenberga w spektaklu "Kopenhaga" Frayna w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku na II Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu
 • 2003
  Nagroda
  Nagroda Teatralna marszałka województwa pomorskiego za rolę Heisenberga w spektaklu "Kopenhaga" Michaela Frayna w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
 • 2005
  Nagroda
  nagroda za rolę Guntera Guillaume'a w przedstawieniu "Demokracja" Michaela Frayna w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku na V Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu

Aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku (od 1995). Występował także w Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (1992-94).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.08.28 00:46:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor