Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zygmunt Sierakowski

Zygmunt Sierakowski - galeria
Fot. Agencja Aktorska GraAn

 
zwiń

 • 1945. 03. 24
  Data urodzenia
  Kruszyna k. Częstochowy
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1971
  Nagroda
  II nagroda za program "To się złożyć nie może" na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie
 • 1971
  Nagroda
  Nagroda za rolę Mołczalina w przedstawieniu "Mądremu biada" z Teatru im. Horzycy w Toruniu na XIV Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1979
  Nagroda
  Nagroda Główna, nagroda dziennikarzy i nagroda publiczności za monodram "Pierwsza miłość" wg Samuela Becketta na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu
 • 1980
  Nagroda
  Nagroda jury za rolę w monodramie "Pierwsza miłość" Samuela Becketta w Teatrze Polskim w Warszawie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie
 • 2014. 11. 11
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Wolskim

Aktor. W latach 1968-69 występował w Teatrze im. Jaracza w Olszynie, w latach 1969-72 w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, w latach 1972-75 w Teatrze Śląskim w Katowicach. Od roku występował w teatrach warszawskich: w latach 1975-76 w Teatrze Ateneum, w latach 1976-83 w Teatrze Polskim. Od roku 1983 do śmierci był aktorem Teatru Powszechnego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.02.26 00:53:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency