Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAROLCIA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 2 części, 36 + 34 min

Telewizyjna adaptacja znanej książki Marii Kruger. Główną bohaterkę poznajemy w momencie gdy Karolcia przeprowadza się wraz z rodziną na ulicę Kwiatową. W trakcie przeprowadzki dziewczynka znajduje maleńki niebieski koralik, który ma zmienić jej życie, bowiem jest to czarodziejski koralik, na który czyha również czarownica Filomena. Koralik może spełnić każde życzenie osoby, która go trzyma: na życzenie Karolci w domu pojawia się żywa kura, by ciotka Agata miała z czego ugotować obiad, Karolcia staje się dorosła, tak że rodzina nie może jej rozpoznać, na życzenie pojawiają się pyszne ciastka z kremem, chłopiec, który wepchnął koleżankę do kałuży, sam w niej ląduje, a Karolcia z kolegą Piotrem stają się niewidzialni. Jednak w miarę wypowiadania swoich życzeń dziewczynka decyduje, że będzie ostrożniej szafowała swoimi prośbami, zwłaszcza że na każdym kroku pojawiają się kolejne wcielenia Filomeny, która chce odzyskać czarodziejski koralik. Pierwszą część spektaklu kończy scena, w której czarownica upada w pogoni za dziećmi, przyjeżdża pogotowie i Filomena dostaje zastrzyk na uspokojenie, a Karolcia i Piotruś znowu stają się widzialni.
Dziewczynka ma zmartwienie, ponieważ zauważyła, że jej koralik blednie i słabnie wraz ze spełnianiem każdego kolejnego życzenia. Karolcia już wie, że teraz może żądać tylko czegoś nadzwyczajnego, bo wkrótce koralik straci swoją moc i nie będzie mógł spełniać życzeń. Tymczasem dzieci czytają w prasie ogłoszenie o zamknięciu ogrodu, na miejscu którego władze chcą zbudować restaurację. Karolcia i Piotr postanawiają ocalić ogród, aby dzieci miały się gdzie podziać i udają się do ratusza, aby prosić prezydenta miasta o odwołanie decyzji likwidacji ogrodu. Nie jest jednak łatwo dostać się do najwyższego urzędnika w mieście - trzeba przedrzeć się przez straże, a w dodatku okazuje się, że sekretarką prezydenta jest nie kto inny, jak czarownica Filomena, która chce odebrać dzieciom koralik. Z pomocą przychodzą dzieciom czarodziejskie lwy, które zamykają Filomenę w zoo w klatce dla dziwnego zwierza, a Karolcia i Piotr za sprawą koralika stają się niewidzialni i docierają do prezydenta. Prezydent wydaje stosowne rozporządzenie i ogród pozostaje otwarty. Karolcia i Piotr natomiast naradzają się, co zrobić z koralikiem, który robi się zupełnie bladziutki i wystarczy już tylko na jedno życzenie. Po namyśle wypowiadają ostatnią prośbę: aby wszystkim spełniły się marzenia. Ulica zamienia się w Szczęśliwy Zaułek, bo mieszkają w nim sami szczęśliwi ludzie. A co się stanie z koralikiem? - Może znajdą go inne dzieci? - Przecież wszystko jest możliwe. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KAROLCIA
Powieść
AutorMaria Krüger
2024.03.01 00:37:27
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.