Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mateusz Święcicki

 
zwiń

 • 1933. 09. 10
  Data urodzenia
  Wilno
 • 1966
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1974
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłuzony Działacz Kultury"
 • 1976
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1985. 08. 07
  Data śmierci
  Chodzież; pochowany na Cmentarzu Wilanowskim w Warszawie

Kompozytor, muzyk, aranżer. W latach 1955-64 był autorem pierwszych audycji jazzowych w Polskim Radiu. Od roku 1962 kierownik redakcji muzycznej nowoutworzonego Programu Trzeciego PR. W roku 1963 był współorganizatorem i kierownikiem muzycznym I Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W latach 1967-72 był kierownikiem muzycznym i impresariem zespołu "Filipinki". Od 1973 prowadził seminarium jazzu i muzyki rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Warszawie. Autor ponad 200 piosenek (m.in. "Pod papugami", "Jedziemy autostopem", "Był taki ktoś") i utworów instrumentalnych.
Od roku 1987 Program Trzeci Polskiego Radia przyznaje nagrody im. Święcickiego zwane "Mateuszami".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.03.13 00:54:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl