Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Wollen

 
zwiń

 • 1934. 03. 26
  Data urodzenia
  Czulice
 • 1961
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Filologia polska na Uniwersytecie Jagiellońskim
 • 1966
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWSFiT w Łodzi; dyplom 1970
 • 2003
  Nagroda
  Nagroda Honorowa Krakowskiej Filii Fundacji Kultury Polskiej "w uznaniu wybitnych inicjatyw i realizacji w dziedzinie sztuki teatralnej i filmowej, wartościowych artystycznie i poznawczo programów telewizyjnych poświęconych twórcom kultury i środowiskom intelektualnym Krakowa"
 • 2006
  Odznaczenie
  medal "Gloria Artis"
 • 2011. 03. 21
  Data śmierci
  Kraków

Reżyser telewizyjny, filmowy i teatralny. W czasie studiów w Krakowie prowadziła studencki "Teatr 38". W latach 1960-62 występowała w Teatrze Rapsodycznym. W latach 1970-92 realizator tv i reżyser w krakowskim oddziale TVP, w latach 1974-77 główny reżyser ośrodka. Wykładowca Studium Scenografii krakowskiej ASP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.09.02 00:45:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor