Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOTÓR

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, Dźwięk: Dolby, 78 min

    Lokacje: Biłgoraj, Dyle, Ignatówka, Sokołówka.

Rok 1983. Małe miasteczko. Grupa chłopaków (Rechol, Bysio, Tęgi i Karaś) tworzy "sektę-wygłup" czczącą motocykle WSK, nazywane przez nich motórami. Jedynie Bazyl, młodzieniec religijny, nie od razu daje się wciągnąć w kult "motóra". Osławioną wueską, jeździ Gienek, który "prowadza się" z piękną dziewczyną - Moniką. Oboje są mieszkańcami okolicznej wsi. Gienek codziennie podwozi swoim motorem Monikę do szkoły w miasteczku, stając się ofiarą kultu "motóra". Chłopaki mają niezły ubaw. Bazyl zakochuje się w pięknej Monice i wkrótce odbija ją Gienkowi. Bazyl i Monika przeżywają wielką wzajemną miłość. Gienek ze swoim kolegą Antkiem udają się do miasta. Tam zostają napadnięci przez chłopaków oraz zmuszeni do modlitwy na kolanach do wuesek stojących na wystawie sklepu motoryzacyjnego. Po tych zdarzeniach Monika zrywa z Bazylem. Bazyl jest załamany. Tragiczna śmierć Rechola, zakatowanego przez milicję, przygnębia go jeszcze bardziej. Traci nadzieję. Przestaje chodzić do kościoła. Zostaje wyznawcą "motóra".
Przenosimy się w czasy współczesne. Bazyl z Tęgim jadą samochodem dostawczym do Warszawy. Bazyl - wciąż gorliwy wyznawca "motóra"- zażywa narkotyki. Za wsią zabierają ze sobą Monikę, żonę Gienka, przebywającego zarobkowo w USA. Bazyl znajduje w rowie pijanego Gawlaka, śpiącego obok swojego rozbitego motoru. Chłopaki postanawiają przewieźć go, dla żartu, do Warszawy. Wnoszą go do samochodu i zakładają się, czy Gawlak obudzi się, zanim zdążą go dowieźć do Warszawy. Bazyl wygrywa zakład. Zgodnie z umową tatuuje Tęgiemu na plecach motor. Bazyl i Monika odnajdują wielkie uczucie jakie łączyło ich przed laty i postanawiają być ze sobą. Po pewnym czasie Bazyl, Monika i Tęgi, postanawiają odwiedzić Gawlaka. Bazyl chce mu się odwdzięczyć - dzięki niemu wygrał zakład. Chce dać mu butelkę wódki...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2003
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Wyróżnienie w Konkursie Kina Niezależnego
    za "umiejętne przedstawienie losów grupy przyjaciół na tle historii oraz ciepły i prawdziwy obraz polskiej prowincji"
  • 2003
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za scenariusz
    ex equo z Zabou Breitmanem i Jean-Claude Deretem za film "Piękne wspomnienia"; uzasadnienie werdyktu: "oba scenariusze w odpowiednich rzecz jasna proporcjach i przy różnicach, które je dzielą, stanowią solidna bazę dla pokazania ciekawych i niebanalnych historii o ludziach i miejscu, w którym dzieją się ich dramaty"
  • 2003
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Srebrny Zamek"
    za "nostalgiczną opowieść o historii pokolenia"
  • 2004
    Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia")-Złoty Jańcio (nagroda główna)
  • 2004
    Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia")-nagroda dziennikarzy
  • 2004
    Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia")-Nagroda Burmistrza Słupcy
  • 2003
    Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")-Grand Prix
  • 2003
    Jelenia Góra (Festiwal Niezależnych Filmów Komediowych "Barejada")-"Miś Barejady"

MOTÓR w internecie

2024.03.01 03:10:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.