Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Witold Kopeć

Witold Kopeć - galeria

 
zwiń

 • 1958. 07. 05
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1981
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi
 • 1981. 09. 19
  Debiut teatralny
 • 1995
  Odznaczenie
  Odznaka Zasłużonego Działacza Kultury z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie (6.02)
 • 1999
  Nagroda
  Naroda Specjalna jury za interpretację "Beniowskiego" Juliusza Słowackiego w Teatrze Studio w Lublinie na Ogólnopolskim Konkursie na Inscenizację Dzieł Polskich Romantyków w Warszawie
 • 1999
  Nagroda
  Nagroda Prezydenta miasta Lublina
 • 2000
  Nagroda
  Nagroda im. W. Hasa Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych
 • 2001
  Nagroda
  Nagroda Prezesa Radia "Merkury" w I Konkursie Dla Aktorów Na Artystyczną Interpretację Tekstu Biblijnego i Klasycznego "Verba Sacra" w Poznaniu
 • 2004
  Odznaczenie
  Srebrny Krzyż Zasługi
 • 2022. 01. 03
  Data śmierci
  pochowany w Kocku

Aktor. Występował w teatrach: im. Jaracza w Olsztynie (1981-84), Polskim w Bydgoszczy (1984-87), Polskim i Współczesnym w Szczecinie (1987-89). Od roku 1989 w Teatrze im. Osterwy w Lublinie (z roczną przerwą na pracę w Teatrze Muzycznym w Lublinie w 1993 roku). Był także autorem scenariuszy teatralnych i radiowych oraz producentem teatralnym (kierował prywatnym Teatrem Studio w Lublinie). Miał na swoim koncie również publikacje prasowe i samodzielne prace reżyserskie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.01.24 00:33:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych