Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kornel Filipowicz

 
zwiń

 • 1913. 10. 27
  Data urodzenia
  Tarnopol
 • 1955
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1963
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1965
  Nagroda
  nagroda Ministra Kultury i Sztuki II stopnia za twórczość literacką
 • 1975
  Nagroda
  nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia za twórczość literacką
 • 1990. 02. 28
  Data śmierci
  Kraków

Pisarz i scenarzysta. W latach 1936-39 współredaktor pisma "Nasz Wyraz". Uczestnik kampanii wrześniowej, żołnierz Polski Podziemnej, więzień obozów koncentracyjnych. Debiutował zbiorem opowiadań "Krajobraz niewzruszony" (1947). Jako scenarzysta debiutował w 1956. Członek i działacz ZLP ( w latach 1980-81 wiceprezes Odziału Krakowskiego). W 1975 należał do sygnatariuszy "Memoriału 59" wyrażającego protest przeciw zmianom w Konstytucji PRL. Był członkiem działającego nieoficjalnie Towarzystwa Kursów Naukowych. Publikował w czasopismach "II obiegu". W 1989 należał do założycieli SPP i był pierwszym prezesem Oddziału Krakowskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.08.02 00:30:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor