Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Anatol Radzinowicz

 
zwiń

 • 1911. 12. 10
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1994. 03. 12
  Data śmierci
  Wiesbaden, RFN
 • 2003
  5 września na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto gwiazdę Radzinowicza w Alei Gwiazd (w okolicach Hotelu Grand i kina "Polonia")

Scenograf filmowy. Absolwent Wydziału Budownictwa Naziemnego (Architektury) Niemieckiej Wyższej Szkoły Technicznej (Politechniki) w Pradze (1939). Działalność scenograficzną rozpoczął w studiu filmowym w Barrandovie w czasie studiów. W 1945, przez krótki czas, pełnił funkcję dyrektora Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia. Od 1946 podjął pracę w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi na etacie scenografa, pracował tam do 1969. Od 1949 był wykładowcą w PWSF w Łodzi. W 1969 wyjechał z Polski. Zamieszkał w RFN, gdzie w latach 1971-77 pracował jako scenograf w telewizji ZDF w Mainz.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.03.10 01:01:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor