Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Ptak

Stanisław Ptak

 
zwiń

 • 1927. 03. 28
  Data urodzenia
  Wągrowiec
 • 1949. 10. 10
  Debiut teatralny
 • 1953
  Egzamin eksternistyczny
  dla aktorów dramatu; Kraków
 • 1994
  Nagroda
  "Złota Maska", nagroda dziennikarzy województw bielskiego, częstochowskiego i katowickiego za rolę Tewjego Mleczarza w "Skrzypku na dachu" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (27.03)
 • 1995
  Nagroda
  Medal im. Mariana Mikuły - Zasłużonemu dla Kultury Teatralnej (marzec)
 • 2002. 06. 30
  Data śmierci
  Katowice

Aktor, spiewak operetkowy. Zaczynał pod koniec lat 40-tych w teatrach dramatycznych (Gniezno, wkrótce potem Poznań w zespole Wilama Horzycy). W latach późniejszych występował na scenie Operetki gliwickiej, Teatru Muzycznego w Gdyni, Operetki w Szczecinie. Po kilku sezonach wrócił jednak do Gliwic. Był wówczas najpopularniejszym bodaj artystą Operetki, uchodzącej za bodaj najlepszą w kraju; otrzymywał nagrody, grywał w telewizji. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę mocniej zaangażował się w estradę, grywał gościnnie w Zabrzu, Bytomiu i coraz częściej w Chorzowie. Przez kilka ostatnich sezonów związany był z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.06.12 00:27:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor