Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Voo Voo (zespół)

Voo Voo (zespół)

Grupa rockowa utworzona w lutym 1985 przez gitarzystę, kompozytora i autora tekstów Wojciecha Waglewskiego. W trio z Wojciechem Morawskim i Andrzejem Nowickim, dokonała pierwszych nagrań radiowych. W kwartecie, z Milo Kurtisem, nagrała pierwszy LP "Voo Voo". Od roku 1986 grupę tworzyli: W. Waglewski (lider), Jan Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Ryszka. W 1988 jej LP "Sno-powiązałka" zajął IX miejsce w ankiecie krytyków "Magazynu Muzycznego" na najlepszą płytę 20-lecia. Wzięła udział w nagraniach muzyki do filmów Trio (reż. P. Karpiński), Nadzieja (reż. T. Pałka), Zaćmienie Piątego Słońca (reż. K. Bukowski), Seszele (reż. B. Linda), Człowiek Wózków (reż. M. Malec), Strefa ciszy (reż. K. Lang); muzyki do spektakli teatralnych i baletowych "Makbet", "Popioły". Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Rosji, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Szwecji i na Słowacji. W 1990 A. Ryszkę zastąpił Piotr Żyżelewicz, a w 1998 J. Pospieszalskiego - Karim Martusewicz.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Wykonanie muzyki
  schowaj

 • 2002
  Film animowany
  Wykonanie muzyki (w składzie: Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz, Piotr Żyżelewicz)
 • 1993
  Film fabularny
  Wykonanie muzyki (w składzie: Wojciech Waglewski, Piotr Żyżelewicz, Mateusz Pospieszalski, Jan Pospieszalski)
 • 1992
  Serial animowany
  Wykonanie muzyki (w składzie: Wojciech Waglewski, Piotr Żyżelewicz, Jan Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski)
 • 1990
  Film fabularny
  Wykonanie muzyki
 • 1988
  Film dokumentalny
  Wykonanie muzyki
 • 1986
  Film fabularny - telewizyjny
  Wykonanie muzyki (w składzie: Jan Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Ryszka, Wojciech Waglewski)

Varia
schowaj

2020.08.01 00:48:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski