Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Artur Rutkowski

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2021
  Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią") Nagroda Specjalna
  za "podjęcie trudnego tematu przedstawienia postaci wielkiego polskiego filozofa Romana Ingardena i znalezienie adekwatnych środków artystycznego wyrazu"
 • 2021
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda
  w kategorii: Filmy i programy telewizyjne; uzasadnienie jury: " Filmy te w atrakcyjnej dla widza formie przedstawiają mało na ogół znane elementy historii współczesnej Polski : historię walki w okresie PRL o krzyż na grobie obrońców Westerplatte z r. 1939, życie i naukowy dorobek światowej klasy polskiego filozofa Romana Ingardena widziane w szerszym kontekście historycznym oraz pozycji w światowej filozofii, wreszcie wydarzenia czerwca 1976 r. w Radomiu. Imponuje szeroka paleta tematów i zróżnicowanie filmowej formy – za każdym razem adekwatnej do przekazywanej treści i atrakcyjnej dla widza. W szczególności zasługuje na uznanie ambitna próba przybliżenia widzowi istoty myśli filozoficznej Romana Ingardena, której zrozumienie dla laika nie jest łatwe. Popularyzacja myśli filozoficznej jest rzeczą nader rzadką w produkcji telewizyjnej podobnie jak umiejętna prezentacja kultury wyższej"
 • 2020
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda
  w kategorii: Filmy upamiętniające 40. lat powstania „Solidarności”
 • 2020
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Nagroda Prezesa Zarządu TVP
 • 2020
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Wyróżnienie im. Janusza Krupskiego
 • 2019
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda
  w kategorii: Filmy dokumentalne
 • 2019
  Warszawa (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana") II Nagroda w kategorii: Martyrologia narodu
 • 2018
  Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Wyróżnienie im. Janusza Krupskiego

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.01.03 01:43:32
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor