Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK ISTNIEJE ŚWIAT... RZECZ O ROMANIE INGARDENIE

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2021
  • Barwny, 56 min

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2021
    Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią")-Nagroda Specjalna
    za "podjęcie trudnego tematu przedstawienia postaci wielkiego polskiego filozofa Romana Ingardena i znalezienie adekwatnych środków artystycznego wyrazu"
  • 2021
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-I Nagroda
    w kategorii: Filmy i programy telewizyjne; uzasadnienie jury: " Filmy te w atrakcyjnej dla widza formie przedstawiają mało na ogół znane elementy historii współczesnej Polski : historię walki w okresie PRL o krzyż na grobie obrońców Westerplatte z r. 1939, życie i naukowy dorobek światowej klasy polskiego filozofa Romana Ingardena widziane w szerszym kontekście historycznym oraz pozycji w światowej filozofii, wreszcie wydarzenia czerwca 1976 r. w Radomiu. Imponuje szeroka paleta tematów i zróżnicowanie filmowej formy – za każdym razem adekwatnej do przekazywanej treści i atrakcyjnej dla widza. W szczególności zasługuje na uznanie ambitna próba przybliżenia widzowi istoty myśli filozoficznej Romana Ingardena, której zrozumienie dla laika nie jest łatwe. Popularyzacja myśli filozoficznej jest rzeczą nader rzadką w produkcji telewizyjnej podobnie jak umiejętna prezentacja kultury wyższej"
  • 2023
    Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Macieja Łukasiewicza "za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury"
    II Nagroda
2024.06.06 05:15:24
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.