Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CO U PANA SŁYCHAĆ?

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 11. 07

Książka Krzysztofa Kąkolewskiego stała się sławna zanim jeszcze ukazała się drukiem (1973). Fragmenty publikowane przez Literaturę wzbudzały ogromne emocje i wywoływały dyskusje, które przekraczały granice kraju. W telewizyjnym programie "Forum" autor - reporter, prozaik, scenarzysta - został publicznie oskarżony o zdradę. Zdobył się bowiem na rzecz kontrowersyjną: trzydzieści lat po wojnie odnalazł w Republice Federalnej Niemiec kilkunastu zbrodniarzy hitlerowskich, którzy uniknęli odpowiedzialności przed norymberskim trybunałem i pędzili żywot powszechnie szanowanych obywateli. "Tych panów nie trzeba nam przypominać - pamiętamy ich dobrze własną skórą, własnymi olbrzymimi stratami naszego narodu" - mówili oponenci Kąkolewskiego, nie przyjmując argumentów autora, który w czasie wielogodzinnych trudnych rozmów próbował dociec, dlaczego ci ludzie przykładali swoją rękę do zbrodni. Kiedy w latach 70. modne były teatralizowane dokumenty, sceny faktu itp. "Co u pana słychać? "trafiło na scenę, zaadaptowane przez autora (Teatr Popularny w Warszawie, Teatr Śląski w Katowicach), który zapraszany na pierwsze próby czytane wprowadzał aktorów w atmosferę swoich rozmów z hitlerowcami, prezentował charakterystyczne szczegóły ich zachowań. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CO U PANA SŁYCHAĆ?
AutorKrzysztof Kąkolewski
2024.06.06 00:48:17
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.