Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FORTUNA WALKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 35 mm, 551 m, 18 min

Reportaż z Błędowa, rodzinnej wsi Waldka Bujaka, ucznia VII klasy zbiorczej szkoły gminnej, odtwórcy roli walka w filmie Krzystofa Nowaka GRZECHY DZIECIŃSTWA. Waldek po swojej filmowej przygodzie nie stał się "gwiazdą", wręcz przeciwnie-niezbyt lubiany przez kolegów, ledwo tolerowny przez nauczycieli, sprawia same kłopoty. Od pięciu lat jest pod opieką kuratora sądowego, mówią o nim, że"jest opóźniony w rozwoju", jego wybór do roli w filmie uważany jest za czysty przypadek. Niektórzy mówią, że ratunkiem dla Waldka byłoby odizolowanie go od rodziny. Działacze młodzieżowi byliby gotowi przyjąć go do organizacji, gdyby się zgłosił. Los chłopca pozornie interesuje wszystkich, z fałszywą troską myślą o jego przyszłości, a miejscowy zespół wyśpiewuje w gospodzie "Fortuna Walka, Walka Fortuna, to najważniejsze marzenie wsi. . . ". Waldek zaś zamknął się w sobie, traktuje wszystkich i wszystko z dystansem, nie ma kolegów, nie lubi nauczycieli. Marzy o dalszej nauce w szkole ogrodniczej, a jego szczerą pasją jest zajęcie ciche i spokojne - sadownictwo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:30:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman