Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BAJKALSKI SZLAK

w POLACY NA SYBERII

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 28 min

"Bajkalski szlak" jest poświęcony tysiącom Polaków zesłanych po klęsce narodowych powstań, którym przyszło żyć nad Bajkałem. Wśród zesłańców nie brakowało wybitnych naukowców i badaczy. Wielu z nich całkowicie wrosło w tę ziemię i poświęciło się pracy na tych ziemiach. Benedykt Dybowski, Jan Czerski, Aleksander Czekanowski, Wiktor Godlewski, św. Rafał Kalinowski - to o nich miejscowi mówią dzisiaj z najwyższym uznaniem. Wybitnych Polaków wspomina wnuczka Benedykta Dybowskiego, Władysława Dybowska. Mówią o nich również ci, dla których ich prace są podstawą obecnych badań. Podróżując koleją transsyberyjską, poznajemy miejsca, gdzie Polacy żyli i pracowali, między innymi Irkuck, Bajkalsk, Listwiankę, Usole Sybirskie. Polacy mają też swój niebagatelny wkład w budowie kolei transsyberyjskiej. Ważnym elementem filmu są losy potomków polskich zesłańców podróżujących pociągiem. Towarzyszy im ekipa Telewizji Polskiej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.01.08 20:58:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego