Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYROK ŻYCIA

 • Tytuł alternatywny: KTO WINIEN?
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1933
 • Premiera:
  1933. 12. 24
 • 2300 m, 70 min

  Lokacje: Warszawa (ul. Chmielna, Budynek Wytwórni Papierów Wartościowych przy ul. Sanguszki 1).

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Przed sądem toczy się rozprawa przeciwko dziewczynie oskarżonej o zabicie własnego dziecka, Gdy zostaje skazana na karę śmierci, adwokat Krystyna, wstrząśnięta jej losem, doprowadza do wznowienia procesu i podejmuje się jej obrony. Od Jadzi dowiaduje się, jak doszło do tego tragicznego wydarzenia... Jadzia pochodzi z biednej rodziny. Przyjechała do Warszawy i tu znalazła pracę. Za zaoszczędzone pieniądze wybrała się z koleżankami na wycieczkę za miasto. Spotkała mężczyznę, któremu - naiwna i lekkomyślna - uległa. Usiłowała go potem odnaleźć, ale on nie zostawił po sobie żadnego śladu. Jadzia zaniedbuje się w pracy, i zostaje zwolniona. Gdy okazuje się, że jest w ciąży, traci kolejną. Wyjeżdża na wieś, gdzie na świat przychodzi jej synek. Bez środków do życia tuła się przepędzana z miejsca na miejsce. Zrozpaczona postanawia utopić się, z nadzieją, że pozostawionym dzieckiem zaopiekują się dobrzy ludzie. Gdy chce wskoczyć do rzeki, koszyk z niemowlęciem wpada do wody, i tonie…Krystynie udaje się uzyskać wyrok uniewinniający. Zabiera Jadzię do swego domu i tu okazuje się, że owym uwodzicielem jest mąż Krystyny. Usiłuje on popełnić samobójstwo. Ciężko rannego obie kobiety pielęgnują. Jadzia - widząc, że kocha on tylko swoją żonę - potajemnie odchodzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 06:58:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski