Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Z RAMION W RAMIONA

 • Tytuł alternatywny: SZAŁAS MIŁOŚCI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 05. 06
 • 2600 m,

W starym, opuszczonym schronisku, znajdującym się na zboczu Pienin, mieszka doktor Wrzos, ongiś wzięty lekarz, obecnie niezupełnie normalny, dręczony halucynacjami człowiek. Tymczasem w Szczawnicy bawi w towarzystwie narzeczonej młody inżynier Karski, który, aczkolwiek zaręczony, serce swe oddał poznanej na dancingu kwiaciarce Irenie. Pewnego dnia Irena wybiera się w góry po kwiaty, które zapewniają utrzymanie jej oraz ciężko chorej matce. Wskutek oberwania się rumowiska, dziewczyna spada w przepaść . . . Znajduje ją i leczy doktor Wrzos. Matka nakazuje córce, by wyszła za mąż za doktora. Lecz niebawem po ślubie Irena widzi, że nie potrafi żyć bez Karskiego, toteż oboje postanawiają uciec. Dochodzi do spotkania całej trójki w szałasie podczas szalejącej burzy. Wrzos proponuje "amerykański pojedynek": czyja świeca prędzej zgaśnie, ten odbierze sobie życie. W chwili, gdy świeca Karskiego już dogasa, wdzierający się przez okno strumień wody deszczowej gasi święcę jego przeciwnika. Zgodnie z umową - Wrzos odchodzi. Skacze w przepaść . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:02:21
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman