Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RYWALE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1925
 • Premiera:
  1925. 02. 16
 • Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

W Gamie, córce archiwisty Teobalda, kocha się jej nauczyciel muzyki, Geniuś. Gama odpłaca mu wzajemnością, ale na przeszkodzie stoi Tosio, bogaty, lecz podtatusiały adorator Gamy, który stara się o jej rękę i cieszy się sympatią rodziców, w przeciwieństwie do Geniusia. Geniuś traci posadę, bo mama Gamy zauważa, jak całuje się z jej córką . . . Geniuś i Tosio rywalizują o względy pięknej dziewczyny, używając najróżniejszych forteli (np. Geniuś wmawia rywalowi popełnienie zabójstwa) i przeżywając najróżniejsze przygody (np. uciekając przed policjantami jeden znajduje schronienie w skrzyni, którą wywożą w niewiadomym kierunku, drugi zaś ukrywa się w beczce, która rozbija się, wpadając na latarnię) . . . Odpowiednio ucharakteryzowany Geniuś wraca do domu ukochanej jako nowy nauczyciel muzyki. Ojciec Gamy, zapalony spirytysta, zaprasza na prywatny seans sławnego jogę, lecz zamiast jogi zjawia się Geniuś w kolejnym przebraniu. Przepowie Gamie małżeństwo z pierwszym mężczyzną z chryzantemą w klapie napotkanym 11 września. Będzie nim oczywiście Geniuś . . . Minęło kilka lat. Tosio, który gorzko płakał widząc ukochaną na ślubnym kobiercu u boku rywala, szczerze jest ubawiony spotkawszy stadło w otoczeniu siedmiorga maleństw.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.11.23 01:02:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski